Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc s výpočtem bassreflexu

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 43]

(upravil Jackob 23. 5. 2008 15:36)

Téma: Pomoc s výpočtem bassreflexu

spocitejte mi nekdo bassreflexovou ozvucnici na tenhle reprak  http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash … ispLang=EN
ladenou na 28-30hz diky samo +bassreflex natrubek prumer a delku diky

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Ze zadaných údajů nelze vypočítat ozvučnici. Jedno ale vím jistě, v BR tenhle reproduktor nemá co dělat.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Tak základní tam jsou, otázka zda jim věřit.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

tak jim veřte a spočítejte to diky

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

tak treba objem 40litru, bassreflex prum. 70mm delka 27cm.

..no kdyby sis tu stahnul treba programek Abacus, ktery ma celych 220kB, tak bys to jiste zvladnul sam...

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

no ja sem si to pocital (dosadil do jednoto vzorce) ale to me vychazelo na 267litru nalazeny na 26hz.. raci si to necham spocitat od nekoho kdo to ma v oku...

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

jackob: to co jsem napsal je ale jen jedna moznost jak tu bednu udelat,,, protoze neexistuje jeden idealni objem... pro vsechny pozadavky, ktere mohou byt...

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Tento reprak je jasne na uzavretú ozvučnicu

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

chci do toho poustet 30w sinus takze rozohdne potrebuju bassreflex nejlepe nalazenej na 30hz

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

cool čo má spoločný výkon s ladením?

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

uplne že nič

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Mám podobné dvě 12" doma a do BR bych to nedával. Mám to uzavřené a hraje to jakš takš... A to ten můj jeden stál 800. Hold začátky byly kruté.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

tak to teda ma spolecny vykon s ladenim kdyz dam vetsi bednu tak nebudu potrebovat tak vykonej zesik nebo se pletu??

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

výkon má něco společnýho s laděním a basreflexem. záleží jak si to přeberete

1) s nižším laděním klesá zatižitelnost
2) s vyššim výkonem stoupá velocity, tudíž je třeba přitlačit na rozměrech basreflexu.

a nebo obráceně. Pokud chcete do repráku mermomocí prát jeho jmenovitej příkon, musíte ladit vysoko.

(upravil Ej Pxy 1. 6. 2008 9:04)

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Cievka svoj nominálny výkon vydrží vždy, len keď to dám do velkého BR tak svoje mechanické maximum menič dosiahne pri nižšom dodávanom výkone. Alebo povedané opačne, pri sovom menovitom výkone bude hrať horšie, skreslene, kmitať jak blbý a nebude mu to robiť dobre.
BR si nemožem dať s takým velkým/malým priemerom ako chcem ale musim jeho rozmer dať taký aby rychlosť vzduchu prúdiaceho v BR bola vypočítaná pre konkrétny menič čo najoptimálnejšie a potom ked mám určený priemer tak možem začať počítať dľžku a ďalšie veci.

Jackob: To by si musel dať velmi väčšiu bedňu a dosiahol by si to že menič by mal "dosť" pri nižšom výkone, teda by si mu znemožnil zahrať vyšší výkon.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

to se ale Ej bavíme uplně o zom samym. nikde jsem nepsal že by cívka nevydržela.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

presne tohle mam v planu... pocital sem to a vychazito 250l /30hz.. nebudu potrebovat takovej zesik a jeste to bude ladeny docela nizko

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

no lne budeš ma adekvatne nižši vykon so slabším zosíkom

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Přijde mi postavené na hlavu stavět 250l bednu, která bude hrát v nejlepším případě tak, jak by mohla hrát 80l s lepším reproduktorem. Navíc tenhle reproduktor bude ve 250l plandat jak hadr.

(upravil Ej Pxy 2. 6. 2008 8:39)

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Presne tak, súhlasím... Sprav na to 80-90L UZAVRETU bedňu a budeš to môcť použiť aj vo vyššom výkone v prípade potreby a určite ro bude lepšie znieť ako pri tvojej verzii ozvučnice. Veď to ma QTS 0,54

Příspěvky [1 až 20 z 43]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc s výpočtem bassreflexu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£