Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro třípásma

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil made001 17. 5. 2008 15:36)

Téma: Výhybka pro třípásma

Čau, nemáte prosím někdo schéma výhybky pro ARN 312, ARP 150 a ARV 104? Jednu dobu jsem to tu viděl na webu a už to nemůžu najít. chtěl bych se vyhnout koupi univerzální výhybky. Díky moc za odpovědi

EDIT: Nebo v druhém případě... pokoušel jsem se navrhnout a nějak tak odsimulovat si výhybku sám, tak bych rád věděl vaše názory. Díky

http://img516.imageshack.us/img516/6320/vyhybkazb2.th.jpg

(upravil audiofyl 17. 5. 2008 21:07)

Re: Výhybka pro třípásma

Ahoj Made 001 mam podobny problem. Bol som pravidelnym odberatelom Dexonu a sem tam i Tipa e-shop-u z Opavy. Avsak potreboval by som navrhnut hi fi repro vyhybku o takychto parametroch a neviem kto by mi ju navrhol, nasimuloval i poskladal, kedze doteraz som kupoval hotove. Ale teraz potrebujem vynimocne takuto vyhybku: 3- pasmova vsetko strmost 12dB/Oct deliace kmitocty 300Hz a 3000Hz, zatazitelnost aspon 150 W RMS. Malo by to byt pre moje top reprosustavy. Ak to nikto nevie tak si kupim asi repro od BV AUDIO alebo B&W 683 za cca 50 litrov a kaslem nato.

Prajem pekny den

No bass no fun

                  s pozdravom Audiofyl

Re: Výhybka pro třípásma

made001: staci ti vyhybka ARN312-00/8+ARX150-25/8+GTC11/100,8? mam odladenu, a myslim ze ak vyskac bude ARV104, bude to chciet iba nejake minimalne zasahy do vyskovej vetvy

(upravil made001 18. 5. 2008 10:32)

Re: Výhybka pro třípásma

No kdyžtak mi ji pošli na mail a já se na ni podívám.
To audiofyl: Tento návrh je můj první, nemám v tom zas moc zkušeností. Ale klidně bych se do toho pustil. Pokud by se mi to nějak povedlo, tak ti ji klidně i postavím. Ale musíš mi poslat co budeš mít za měniče. Pak už to nějak přelouskám.

Re: Výhybka pro třípásma

Made001, v tom návrhu máš problém na děličce středy/výšky. Oba repráky hrají společně, jako by tam ani výhybka nebyla. Když to kolem té děličky nepůjde narovnat jinak, budeš muset jít s citlivostí níž. I na fázi máš velký skok.

(upravil made001 18. 5. 2008 14:25)

Re: Výhybka pro třípásma

To vůbec nevím, jak to myslíš. Jak jsem psal, jsem začátečník. Myslel jsem si, že je důležitá celková charka (černá). takže snížit citlivost. pokusím se.
EDIT: Už to vidím. Zkusím to nějak spravit.
Je to lepší?: http://img391.imageshack.us/img391/5247/beznzvupp5.th.png

(upravil 7tech 18. 5. 2008 14:44)

Re: Výhybka pro třípásma

Je to lepší, ale strmost pro výškáč pořád nic moc. Je to vidět i na charce, jak velký má příspěvek na středech. Dělička by měla jít níž, ten střeďák 4,5kHz mimo osu nezahraje. Na basech by také mělo být něco navíc jako kompenzace bafflestepu.
Edit: Sežeň si originál schéma a budeš bez starostí.

(upravil made001 18. 5. 2008 15:05)

Re: Výhybka pro třípásma

Pokusil jsem se to nějak spravit, líp už to asi nedokážu:
http://img183.imageshack.us/img183/1090/beznzvuck7.th.jpg
Tak co ty na to?

Re: Výhybka pro třípásma

Zkoušel jsi kompenzovat impedanci? Děličky potom vypadají lépe.

Re: Výhybka pro třípásma

No až teď a řekl bych, že to vypadá skoro stejně. Pokud použiju hodnoty podle vztahu pro výpočet kompenzace, tak se sníží citlivost v okolí dělící frekvence, jinak beze změny. Navrhuješ ještě nějakou úpravu nebo už můžu přemýšlet o realizaci?

Re: Výhybka pro třípásma

Osobně bych o něco zatlumil střeďák a tak mírně kompenzoval bafflestep a potlačil ten vrchol kolem 10kHz RLC článkem. Ale že Ti doporučím realizaci podle katalogových charakteristik, to ode mě nečekej.

Re: Výhybka pro třípásma

Tak to samozřejmě nečekám. chtěl jsem jen trochu popostrčit. Jak jsem psal, je to moje první simulace. díky za rady

Re: Výhybka pro třípásma

Made, kdyz mi posles soubory, podivam se na to, ale jak uz tu spravne natuknul 7tech, z kataklogovych car se toho moc vykouzlit neda - nebo da, ale nema to s realitou moc spolecneho.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro třípásma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£