Téma: Truhlář pako debilní - frézování

kdyby mi to někdo vypravěl neuvěřil bych, pomalu se blížím ke konci mé stavby reprosoustav, další na řadě bylo vyfrézovat otvory na zapuštění reproduktorů......ještě, že dělám přední stěny vyndavací pro případnou změnu měničů.......začal jsem hledat truhlárnu kde mi to udělají.....až na potřetí jsem našel truhláře který si troufnul...cca 20 minut jsem mu vysvětloval ..jak co si představuji...ano ano udělám, kolik to bude stát...no budu si s tím chvili hrát no 300..400kč ...jde o 2x 3p tj. 6 otvorů...tak jsem spokojeně usínal a nemohlse dočkat až si pro desky přijedu, po příjezdu do truhlárny následovalo zděšení...pánové tomu byste neuvěřili TRUHLÁŘ!!!!!!! on to dělal od ruky ....to nebyly kolečka ale takové patvary plus mínus 5mm, dokonce od jedné hrany frézovaného otvoru kekonci desky byl rozdíl oproti druhé straně 1cm!!!!!!!!!!!! otvor který měl být 150mm je 158mm a ješte cca 1cm šejdrem k jedné straně když jsem se začal rozčilovat, tak na mě čuměl jak tele a začal smlouvat že tedy mu stačí 300kč....no......dopadlo to tak, že po něm požaduji nové desky a nic mu nedám, on dodal že přece nebude dělat kvuli dvoum diram šablony, že to by za to chtěl 2 tisice....tak jsem zvědav, zítra tam pojedu, protože jsem se tak nasral že jsem musel jet pryč takže sečteno
200 benzin při hledání truhláře plus návštěva tohodle
80  provolanych zbytecne penez
nevyčíslitelná ujma na nervech
a nemám ani vyfrézované otvory ani desky....nic

Re: Truhlář pako debilní - frézování

to nic, bude hůř big_smile jojo, zažil jsem něco podobného.

Re: Truhlář pako debilní - frézování

Ty krávo, já bych mu snad i naliskal. Měls to vyblejsknout.

Hele a dal jsi mu to aspoň na výkresu? smile

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

A já to dělám na čtvrt milimetr (někdy víc, nekdy míň, hlavně jak se spěchá a jak je potřeba) přesně často i zadarmo, sem to ale vůl. Kup si v Makru frézku, mě stála pakatel. Připojíš do toho vysavač a bordel z toho je minimální, pak už si na to akorát uděláš přípravek třeba z ohlýho plechu a hotovo.
A obecná rada - z čím menšího města, tím lepší řemeslník a účet.

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

A já na CNCčku. smile

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

ty wado. dlátem jsme to dělával taky,ale to sem se víc jak o cca 2mm nesek. podávej další info. a příště si puč horní frézku jako já, věř mi že to není těžký obsluhovat, stačí si vyrobit šablonu a kolečka už zvládneš smile

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

ad chyna...psal jsem ti email s tel. bydlis kousek ode me kdybys mi pomohl nejakou zlatku ti dam

Re: Truhlář pako debilní - frézování

když není zbytí tak to řeším koupě +- vhodné tloušťky desky - 7mm,13,16,18,19 smile

Re: Truhlář pako debilní - frézování

Proč vlastně ..kromě estetického hlediska...se zapouštějí repr. co se stane když tak neudělám

Re: Truhlář pako debilní - frézování

Z důvodu difrakcí, je to slyšet hlavně u vejškáče. Díky tomu zubu kterej je po celym obvodu stejně daleko od membrány se udělá ošklivej hrb na charce. Zároveň se to hodí na srovnání předozadní osy (když se zapustí jen vejškáč)...

Re: Truhlář pako debilní - frézování

To nasere, když mu to ještě vysvětluješ a on Ti to udělá od ruky  big_smile  Jsem zvědav jak to dopadne ....

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

Vrátit původní desky a pryč od něj.

Re: Truhlář pako debilní - frézování

máš mail

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

sedivyvladimir@TISCALI.CZ   607 876 365

Re: Truhlář pako debilní - frézování

Rendolf: To nebyla otázka.

Re: Truhlář pako debilní - frézování

Řemeslo jde do háje..je to čím dál horší ve všech oborech.........

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

No asi fakt v některých případech platí, že co si sám neuděláš, to nemáš...:( Taky si zkusím zapuštění udělat frézkou sám. Bude to sice poprvé, co to budu držet v ruce, ale pevně doufám, že to vyjde...:) Můžete prosím vás vy zkušenější poradit, čeho se máme my začátečníci vyvarovat, než tento nástroj poprvé spustíme?;) (pokud tedy je čeho smile) Díky za rady;)

(upravil chyna.cz 9. 5. 2008 15:34)

Re: Truhlář pako debilní - frézování

hlavně se nelekni toho randálu, netoč to proti směru hodinových ručiček, nestůj dlouho na jednom místě,drž jí pevně,dvakrát zkontroluj připravenost přístroje než ho zapneš, nedělej to doma nebo někde na koberci, budeš to těžko dostávat z něj pryč. toď moje rady. zbytek už je brnkačka

Web

Re: Truhlář pako debilní - frézování

ruce jsou nepřesný. připravit nějaký šablony nebo dorazy. pak to vyjde uplně přesně...

(upravil dejv111 9. 5. 2008 17:39)

Re: Truhlář pako debilní - frézování

díky kluci...;), to se hodí...;) A co první "zaboření" frézky do dřeva? Mám mít frézku už nastavenou na určitou hloubku,   zapnout a zajet zvrchu do materiálu a kroužit, nebo nejdřív vytvořit v materiálu díru o velikosti větší, než je nůž, frézku usadit, zapnout a kroužit? Tohle jsou poslední věci, co mi nejsou zcela jasné smile (i když to druhé je asi nesmysl...:) ) díky..;)