Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer v aute

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: subwoofer v aute

Prosim o radu. Postavil jsem si do auta subwoofer, osadil to zesilovacem, vse ok. Jen bych potreboval vedet,  jak to spravne nastavit. Jak se pozna spravna uroven signalu do sub. oproti zbytku? Jak poznam, ze mam nastavenou dobre vyhybku(vrchni delici kmitocet), aby se mi to neprekryvalo nebo naopak tam nebyla dira. A posledni otazka, jak poznam, ze nemam sub. v opacne fazi oproti repru z autoradia? Dik za pomoc

Re: subwoofer v aute

že by uši??

Re: subwoofer v aute

volvacek napsal:

že by uši??

no to mas pravdu, ale nak se mi to nedari, z kazdym cd preladuju, tak si rikam, ze to asi neni ta nejlepsi cesta. Neni treba nejake konkretni cd na nastaveni sub. ?

Re: subwoofer v aute

Bohuzel je to ta cesta. Co se tyce faze, tak tam je nastaveni v radu desitek stupnu jedno, ale treba polarita byva uz sakra znat. NEch to tak, jak se ti to bude vic libit, je tam tolik promennych, ze to z dalky nejde rict.
Co se urovne tyce, da se pomoci sluchatky. Ale osvedcena metoda je nastavit to na nejakou nahravku, kterou znas. Lidi maji tendenci strasne zesilovat nejnizsi frekvence, coz je parada v nahravkach, kde nejsou - je jich malo. Oni ziskaji na stave. Jenze pak prijde neco, kde ty frekvence jsou a neda se to poslouchat.
Jako prvni nastrel oddel predky (pokud na nich mas taky filtry) priblizne na 80-100hz, pak nastav propust u subu priblizne na stejnou hodnotu, nebo o neco nizsi a zkus co nejlepsiho vysledku dosahnout uz jenom carovanim s fazi a hlasitosti.

Re: subwoofer v aute

dik, tohle jsem potreboval.

Ale jeste me napadla jedna vec, na zkousku jsem do sub. dal jenom ARN 6614, chystam se koupil lepsi repro, jak jsem cetl zde, to ARN opravdu asi za moc nestoji. Libi se mi zde chvaleny MONACOR SP-252C, ani neni drahy. Jeste me ovsem napadla jena alternativa, co kdybych koupil MONACOR SP-382C a dal ho do plata, ktere bych vyrobil, kufr ma cca 280l. Da se jen tak teoreticky usoudit od ceho by se dal cekat lepsi vysledek? Dik

Re: subwoofer v aute

lemra79 napsal:

dik, tohle jsem potreboval.

Ale jeste me napadla jedna vec, na zkousku jsem do sub. dal jenom ARN 6614, chystam se koupil lepsi repro, jak jsem cetl zde, to ARN opravdu asi za moc nestoji. Libi se mi zde chvaleny MONACOR SP-252C, ani neni drahy. Jeste me ovsem napadla jena alternativa, co kdybych koupil MONACOR SP-382C a dal ho do plata, ktere bych vyrobil, kufr ma cca 280l. Da se jen tak teoreticky usoudit od ceho by se dal cekat lepsi vysledek? Dik

moje bedna ma 35l

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer v aute

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£