Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » aldax do subu na zakázku

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: aldax do subu na zakázku

Zbastil by mi někdo 250-tku od aldaxu? (oživený modul SPD 400, Sub Senior, Audioswitch+)
Jako elektro amatér po přečtení rad na stránkách aldaxu, že jsou potřeba i pro oživené moduly
určité zkušenosti, si na to netroufnu už jen kvůli ceně.

Samozřejmně cena dohodou

Re: aldax do subu na zakázku

Tak počkej, chceš sestavit a oživit SPV250 nebo koupit hotovou SPD400?

Web

Re: aldax do subu na zakázku

aldax,popřípadě SDA400
takhle to chápu já

Web

Re: aldax do subu na zakázku

Koupit hotovou SPD400 a k tomu sesmolit Sub Senior a Audioswitch+ a nevím co dál je ještě potřeba

(upravil check 3. 5. 2008 15:47)

Re: aldax do subu na zakázku

Podívej se pořádně na fotografie a pořádně si přečti texty. Rozdíl mezi řadou SPV a SPD je propastný. Zatímco SPVčka sou uzpůsobený k tomu, aby si je mohl složit a oživit úplnej nýmand a diletant, jako sem já. SPDčko už je složitější, nebezpečnější a náročnější na provedení drátování (tím i dražší prací). Navíc celková konstrukce je dražší ve dvou směrech - separátní zdroj je nutno osadit kvalitními 100V kondenzátory - asi 6ks 5400uF, které nejsou nejlevnější. Kupříkladu zdroj z "aldaxí" kostky a 6ks správných Nipponů mě vyšel na litr včetně poštovného.  Měď stále šplhá nahoru a lepší už to asi nebude, takže ani minimálně 500VA (na profi víc) trafo není levná sranda.
Co sem chtěl říct je, že bych znova zvážil nutnost takto výkonného zesilovače. Pokud se nejedná o nějakou nekompromisní konstrukci, vždycky se to dá postavit citlivější. Tozdíl mezi SPD400 a SPV250 jsou necelé 3dB a několik tisíc.
Tím samozřejmě nechci odrazovat, jenom abys pak nebyl překvapený z výslednýách nákladů.

edit: Ježiš, z tohodle nemá bejt závěr SPD400 nebrat, ale kurva pořádně si to rozmyslet! Kdybys napsal k jakýmu repro, do jaký ozvučnice a využití...

edit: Ne, tak tuhle "diskusi" sem začít nechtěl, až se přiřítí S, to budou lítat...

Web

Re: aldax do subu na zakázku

díky, takže SPD nebrat
SPV 250P+, Sub Senior, Audioswitch+

Re: aldax do subu na zakázku

statusi jak píše check když dáš citlivější repro tak není nutné k tomu rvát zesilovač jak kravín. Čím citlivější repro , tím můžeš dát slabší zesilovač a docílíš stejného akust. tlaku a většinou i ušetříš...

Re: aldax do subu na zakázku

Mám to sice na doma, ale když už něco stavím tak pořádně, abych toho pozdějc nelitoval, myslím tím ušetřená tisícovka na nepravém místě.
Tu SPD400 jste mi rozmluvili, domníval jsem se že rozdíl je hlavně ve výkonu a skládačka vs hotový modul
K repru:  přemýšlel jsem i o lab12, ale ta zrovna vysokou citlivost nemá, volba padne nejspíš na nějakou beymu.

Zpět k tématu: SPV 250P+, Sub Senior, Audioswitch+ 
                       Byl by někdo ochotný dát to vše dohromady???

Re: aldax do subu na zakázku

Aha, koukám, že teda nekompromisní řešení. Ona zrovna LAB12 je ve svym objemu (kolem 90l), to nejcitlivější, co jsem viděl. Teď myslím citlivost od 20 do 80Hz v řekněmě 90l BR 20Hz; ne jmenovitou ta je u subu k ničemu. S citlivostí se dá jít vejš jenom ve větším objemu, s jiným reproduktorem. Takže jestli výkonovou rezervu, tak by se to SPDčko klidně uživilo. Ale opovaž se do toho pustit sinus na plný koule, nedejbože ještě na fr. ladění BR a odejít na kafe. Po návratu by ses mohl dočkat nemilého překvapení.
Přes 120l by se dalo uvažovat o jiném reproduktoru a slabším zesilovači.

Web

Re: aldax do subu na zakázku

Ale pánové,
Status se ptal jestli mu někdo pomůže s nakoupenými moduly.
Co to má společného s kondenzátory ve zdroji? A s radami ocitlivějších reproduktorech?
Nějak mi to uniká.

Re: aldax do subu na zakázku

Já sem o tom psal pro dobro autora tématu. Jeden nemůže vědět, kdo sedí na druhé straně a jestli těch čtyřista wattůch má bejt k autohofi, jako topení na zimu nebo nedejbože k nějakýmu repru s 2" cívkou. Jsou často případy, kdy si někdo koupí prostě špatné repro pro danou aplikaci a pak to dohání na nepravém místě.
Lepší je snad řešit něco teď, když jde o prt, než potom plakat nad spálenou cívkou.

Web

Re: aldax do subu na zakázku

check:
Ber to v klidu, ale autor se ptal kdo mu pomůže.A přitom je od tebe lámanej k něčemu jinému.
Ten chlap má možná připravený peníze na Aldax 400, možná jí chce provozovat s nižším napětím
z jakýkoliv důvodů - na větší napětí má možnost přejít.Nenapsal přesně důvod, ale proč nemít sestavu ke které může připojit prakticky cokoliv?

Re: aldax do subu na zakázku

Jakou impedanci má zamýšlený reproduktor?

Web

Re: aldax do subu na zakázku

přemýšlím o té labině, ale stopro něco na 8 Ohm

Re: aldax do subu na zakázku

Asi by bylo dobře pár věcí připomenout.
1. Jmenovitý výkon modulů Aldax je vždy uváděn při zkreslení několika setin procenta. Reálný výstupní
    výkon při zkreslení např. 1% je téměř o čtvrtinu vyšší /hlavně podle aktuální hodnoty síťového napětí/.

2. Jmenovitý výstupní výkon je uváděn vždy do zátěže 4 ohmy, do osmiohmových zátěží je výkon cca
    60-65% výkonu do 4 ohmů.

Takže pokud chceš použít osmiohmový reproduktor se zatížitelností 250-300W, řádně jej využívat a rozklížit si přitom barák, budeš muset použít SPD400.
Na vymlácení skel ve vitrínách, samovolné zavírání dveří, sypání kytu z okenních rámů a časté příjezdy hlídek MP ti bude bohatě stačit SPV250P+.

Web

Re: aldax do subu na zakázku

takže jsem rozhodnut pro SPV250P+ , pomůže mi s tím někdo nebo je tam tak podrobnej návod, že bych to mohl zvládnout, sice nerad ale když mi nikdo nehelfne tak mi nic jinýho nezbyde

Re: aldax do subu na zakázku

Určitá dávka zkušeností s výkonovými zesilovači je tam už potřeba, pokud si na to netroufáš a nechceš riskovat odpal a finanční ztráty, objednej si ten modul už sestavený a oživený. Po mechanické stránce by ti mohl pomoct OndraCh, je šikovný.

Web

(upravil Brehowicz 4. 5. 2008 12:08)

Re: aldax do subu na zakázku

Sinclaire jsem rád žes to tu nahodil jak je to u Aldaxu s uváděním výkonu vs. zkreslení vuči jiným zesum,protože v sekci Zesilovače-Yamaha to asi není některým uplně jasné.

Re: aldax do subu na zakázku

takže hned dneska objednávám u aldaxu komplet sestavenou a oživenou SPV250P+, k tomu Sub Senior a Audioswitch+
než udělám objednávku, budu potřebovat ještě nějakej materiál ad aldaxu??? jinak moc díky

Re: aldax do subu na zakázku

Ano, ještě transformátor ATr3A.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » aldax do subu na zakázku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£