Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Musical Fidelity X10D Tube Buffer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Hoši, co říkáte na tohle zařízení?   

http://www.canuckaudiomart.com/view_ima … _id=490110

http://www.canuckaudiomart.com/view_ima … _id=490117

Je to vlastně předzesilovač s elektronkama. Dlouhou dobu jsem ho měl zapojený meci cd a předzesilovač. Zlepšení bylo slyšitelné, ale potom jsem ho dal mezi předzesilovač a koncáky a to byl šrumec. Všechno nějak vystoupilo, jako by mi někdo sundal z beden deku. Prostě jedním slovem hraje to mnohokrát lépe.
Trochu jsem pátral po internetu a pro borce pro kterého není problém pájení a výroba plošňáku. Je zde úplný návod. Jsou to sice japonské stránky, ale je tam plošňák popis a výpis součástek a nějaké foto.

http://gc.digitw.com/KITs/X10D-GC-TubeB … GC-ALL.pdf

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

sorry, tohle zvuk tak akorat prijemne zkresli, ale nemuze to zvysit kvalitu reprodukcniho retezce....

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Jo, to je ta dynamická muzikálnost, prostorovost a hloubka detailů.... a když se trošku vybudí, i z Diany Krell nebo Ivetky Bartošové je Janis Joplin lol

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Bohužel, je to tak. Není tam nic, co by opravdu čistilo zvuk. Jde o úpravu spektra směrem k "líbivému" zkreslení.

Dokonce se ani nedá říci, že by to potlačovalo vliv kabelů jako třeba Dudkův SoundRefiner, jehož přínos je narozdíl od tohoto jednoznačný...

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Kdyz jsme u tech elektronek... Priznam se, ze jsem zadnej elektronkovej zesilovac na dobrych bednach neslysel, jedinej elektronkovej zvuk jsem slysel tak mozna ze staryho radia.
Takze myslite, ze by se dal "elektronkovy" zvuk navodit i pouze elektronkovym predzesilovacem + BJT koncakem?
Podle tohoto prispevku nejspise ano, ale jak moc je to rozdilny od primo elektronkoveho koncaku? Nemate to nekdo vyzkousene?

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

No, ono u toho "lampovýho" koncáku značně "hraje" i výstupní trafo.

Ostatně, dělají se i "vylepšovače" zvuku, který obsahují právě trafo.

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

No kdyby to zkreslovalo, tak bych tam neslyšel podstatný rozdíl v detajlech,spíše bych slyšel slité nástroje v celém spektru přenosu. Ono po zapojení se hudba sametově zjemnila a vystoupily detajly. Kdyby to zkreslovalo tak bych to musel poznat. I když můj slyšitelný frekvenční rozsah nebude extra.

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Takové zapojení totiž při zkreslení vytvoří spoustu dalších harmonických, které Ty si nesprávně vysvětluješ jako vystoupení detailů.

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Ne, wo skreslení přece nejde, jde o tu vztdušnou muzikálnost. Zkreslení je eklhaft a fuj, psali to ve Stereu.

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

sinclair pokud to tak je, tak tomu  věřím ,nic méně je to velice příjemné zjištění že to pro mě hraje o hodně lépe.

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Sendy, pane inženýre, někdo by si moh myslet, že to myslíš vážně. lol

(upravil opamp 22. 4. 2008 20:36)

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Dalibore, ono to navíc má (pokud jsem dobře vyluštil to japonský schéma) gain trochu vyšší než 1, přesněji 1,18, čili asi +2 dB smile Hlasitější se uchu jeví jako lepší (viz křivky stejné hlasitosti a fyziologie slyšení).

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

opamp , díky za informaci,to bude asi ono . Stálo mě to před mnoha lety 6500kč

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Za blbost se odjakživa platí... smile

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Hlavně když je spokojenej smile. Já mám na stole právě podobný zázrak, ale za 40K, má to vpředu pod chromovanou mřížkou 2 elektronky, podsvícené směsí červených a oranžových LED, a když se to zapne, tak se ty LED postupně rozsvěcují a zesiluje jim jas, aby i blbci došlo, že se tam žhaví nějaké lampy. Při 2V z CD to pěkně asymetricky limituje.

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Jo, lampa musí svítit, i kdyby se jí muselo pomoct. Na highendu u B&W byl taky nějakej mrňavej zesík s ledkami kdesi pod paticemi. Akorát tam srali na snahu se přiblížit barvě žhnoucího vlákna, ale naprali tam na férovku červený. Co bysme taky chtěli za slabých dvacet tisíc, že jo... koukám, že kvalitnější podsvit je za příplatek smile

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

no spíš je problém s tím malým vstupním napětím. ECC88 má Ug asi 1,2 V - takže stačí i málo na přebuzení. A navíc při tak malém napětí je jakoby ostřejší zvuk. Já to sledoval na mých výplodech-zvuk se mění od kulatějšího do ostřejšího. A toto je právě ta ostřejší verze. Takto totiž hrají flašky nejpodobněji polovodičům....

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

No ona je ECC88 či E88CC vůbec dost málo vhodná do audia, je to UKV trioda konstruovaná do kaskódy, má malé dovolené Ua a s rozumným mřížkovým svodem ji v hodně aplikacích nelze provozovat.
Jako zlatý střed se mi jeví ECC81, kompromis mezi vnitřním odporem a zesílením. Je jí hodně blízká šestivoltová rusaňa 6N2P.

Web

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

ECC81 a 6N2P ? to spis ECC85.

Re: Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Kdepak . I v audioaplikacích může ecc88čka být špičkovou elektronkou. Jen musíte vědět na co. A že má malé Ua? Papírově 220V .Ale její vyjímečnoct spočívá právě v tom , že i při životu bezpečném Ua dodá slušný proud.   smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Musical Fidelity X10D Tube Buffer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£