Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Uprava DVD playera

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil Ju_xXx_ko 16. 4. 2008 19:13)

Téma: Uprava DVD playera

Nazdar,
Mám doma DVD prehrávač JVC XV-N212S, no už dlhšiu dobu ma tak neak troška štve jeho zvuk. Prečo by aj nie keď výtupný OZ tam je RC4558 (púzdro zrejme SOIC).

No moja otázka znie či je možné tento OZ vymenit za niečo lepšie, trebárs NJM4580 (tiež zrejme SOIC), a teda či to ma vôbec zmysel.
Ak som si to dobre všimol je tam len jeden takyto OZ , ale DPS som zo spodu nevidel.

Predpokladám že zrejme takýto ... prehrávač ste asi ešte nemali, tak som nafotil vnutro :
- http://www.svetelektro.com/upload/DVD_JVC_XV_N212S.rar [7Mpx- preto az 12MB]
- ten OZ je hore v lavom rohu DVDplayera
Ďakujem.

(upravil opamp 16. 4. 2008 20:34)

Re: Uprava DVD playera

Mrdni tam LM833. Stojí víc a papírově je horší ale věřím, že zvuk se Ti bude líbit víc než z NJM4580. Já jsem podobně vytunil Sony DVP-NS405.

Běžně tam bývá jeden dvojitý OZ - pro oba kanály.

Co se provedení týče, je to naprostý standard...

Mám asi 10 ks LM833 v SO-8 od National, ale vzhledem k poštovnýmu by to byl asi špatnej byznys pro oba smile

Web

Re: Uprava DVD playera

Diki (ja som vychádzal z miestnych testov OZ len som to nedočítal dokonca po tvoj príspevok) za DACom je teda lepšie to LM-ko, ako píšeš.
Keď si zoberem že chcem len cca 1ks, (cca 20-30korún šváb a 400korún poštovné smile ).
Skúsim obehnúť miestne obchody od akých výrobcov ich majú, teda ak ich vôbec budú mať.
Potom dám vedieť ako som dopadol wink .

Re: Uprava DVD playera

jojo.

Pokud to LMko neseženeš, vrzni tam tu 4580 nebo 5532. Upřímně řečeno, téměř cokoliv je o třídu lepší než 4558 smile

Web

Re: Uprava DVD playera

Problém je, že v SOIC pouzdrech je dost blbý výběr a ani ty 4580 nebývají úplně běžně.

Web

Re: Uprava DVD playera

Mají je i v blbým GM a PS. Samozřejmě, otázkou je jejich "rodokmen" smile

Web

Re: Uprava DVD playera

No niečo na tom čo hovorý Sinclair bude pravda.
Unás úspešne ignorujú smd sortiment a ako som pozeral dostupné e-shopy ani tam to neak takýmto sortimentom neni preplnené.
Skúsim neak vymyslieť ako by sa tam dala spraviť Patica pre DIL8, potom by to bolo jednoduchšie.

Len tak pomimo, u nás sa mi podarilo zohnať len NE5532 a TL082CP od TI a to v DIL8, čiže nič moc.

Re: Uprava DVD playera

Kolik stojí obyčejnej dopis CZ -> SK?

Web

(upravil Klon 24. 4. 2008 20:22)

Re: Uprava DVD playera

Doporučený dopis na Slovensko .... 48kč
Obálka bublinková .... 6kč

Fronta u přepážky... k nezaplacení

Obyč dopis není pojištěnej, doporučenej je myslím do 990 nebo tak nějak.

Re: Uprava DVD playera

Ju-xxx-ko, pošli mi mailem adresu. Rozhodl jsem se udělat dobrý skutek.

Web

Re: Uprava DVD playera

Ja sem posilal SMD integrace na Slovensko v obycejne obalce. Cena znamky tusim 17kc.

Web

Re: Uprava DVD playera

E-mail odoslaný, Veľmo pekne ti ďakujem, snáď ti to neak oplatím.

Re: Uprava DVD playera

Obálka akurát dnes dorazila, celkom si ma prekvapil Opamp , ďakujem teda aj za tie 4580.
Hneď som to teda išiel vyskúšať. Skúsil som najprv tie NJM4580 , zvuk sa zlepšil, hlavne zmizlo také plechové zafarbenie zvuku, zvuk už není taký dá sa povedať nepresný, ale čo som nečakal pre moje ucho bol rozdiel medzi tými RC4558 a NJM4580 menší ako medzi tými NJM4580 a LM833.
S tym LM833 sa tam konečne objavyli aj tie vyššie výšky ( teda boli tam aj pred tým ale ako keby pod dekov a zvačša šuštali/šyčali - ešte keď sa k tomu pridali moje bedne s ARV104 ... ). Zaujímavé je tiež aj to (neviem či psychoakustika) ale mám pocit že aj basy sú o niečo presnejšie, teda o niečo také tvrdšie. Stredy nemusím snáď ani opisovať. Takže aby som to zhrnul, celé pásmo sa ako keby spresnilo, vyčistilo a pribudlo troška výšok smile . Celkovo som teda zo zvukom tohoto upraveného low-end DVD-prehrávača viac než spokojný (v porovnaní s origo).
Ešte raz by som ti chcel poďakovať Opamp. Ďíki

(upravil opamp 8. 5. 2008 13:08)

Re: Uprava DVD playera

No vidíš smile Já to říkám furt, že LM833 (a to raději od National nebo ONsemi než od STM) je velmi pěkně hrající švábík.

A nemáš zač smile

Web

Re: Uprava DVD playera

V naleštenom prde s nesymetrickým napájaním Marantz DV4400 som 4558 vyhádzal a nahradil NE5532..a? výmena pomohla smile

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Uprava DVD playera

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£