Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Stľpové repro osadené TVM

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Stľpové repro osadené TVM

Zdravím. Chystám sa robiť stľpové reproduktory osadené TVM ARN 226-08/8 a ARV 104-00/8. Materiál je DTD 16mm, uzavretá ozvučnica, boky a zadky sú čerešňa a predky borovica... Chcem sa opýtať, napríklad či treba vytlmiť, ked ano, tak čím, potom, že či treba aj nejaké vnútorné priečky urobiť. Či mám použiť aj hroty na spodky bední, prípadne poraďte, pomôžte, napíšte skúsenosti z praxe... Ja už som postavil xy bední, HI-FI, ale chcem to mať riadne, napíšte čomu sa vyvarovať na čo si dať pozor a tak. Vopred diky a zdar zvuku. Filip

Re: Stľpové repro osadené TVM

repra by šla použít s lehce modifikovanou vyhybkou z proslulých monologů, dřevo se mi zdá příliš tenké,takže se příčkám nevyhneš, tlumit bys měl podle sluchu ale počítej tak s 2/3 vytlumením bedny, vatelín se tu docela rozšířil jako tlumící materiál(zakoupíš v kdejakém krámě s látkami) hroty použít můžeš ale tam pude spíš o finance nebo zručnost, pokud můžeš tak si je nech udělat třeba z masivu či od soustružníka,pokud máš peníze(ale to asi ne, to usuzuji podle výběru repra) tak si kup třeba ty z dexonu za cca 500,-

Web

Re: Stľpové repro osadené TVM

Výber repra mi vôbec nevadí, lebo som ich zohnal za dobrú cenu, skoro zadara a potrebujem niečo k receiveru a do bytu. V minulosti ked som býval v dome by som takýto projekt viac menej zahodil:) a pustil sa do stavby niečoho väčšieho, ale vychádzam z okolností... Ale ide o normálne počúvanie hudby a tak 30W na kanál max....

(upravil chyna.cz 14. 3. 2008 22:09)

Re: Stľpové repro osadené TVM

to není moc při jejich citlivosti (monology mají cca 85dB)
ale to hlavní co si potřeboval vědět už víš, jestli máš ještě další dotazy, tak sem s nima smile

Web

Re: Stľpové repro osadené TVM

Napríklad či pri týchto repro, má zmysel ich zapojiť spôsobom BI-Wiring, získam tým niečo? Receiver má 5x60W, je to Yamaha.. A reproduktory sa dajú vždy vymeniť a ozvučnica z vnútra prispôsobobiť. Napríklad sa mi pozdávajú repro z výroby ZETAG, myslím, že schopná cena/parametry repa... ale to je ďaleká budúcnosť a či vôbec smile

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Stľpové repro osadené TVM

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£