Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 17 z 28)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [321 až 340 z 543]

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Zřejmě jsi nic nepochopil. Doporučuji víc přemýšlet a míň psát nesmysly.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Mrkni na charky. Když nastavíš 120 V / 30 mA, tak získáš rozkmit cca 2 V / 30 mAšš na systém, ale to ti všecko poteče jen katodovým odporem.
Na sluchátka toho moc nezbude...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

PB0305 napsal:

Pokud by byla zapotřebí větší amplituda napětí, je potřeba pod společný bod Rg1 a Rk přidat Rk2 (např.32 Ohmů nebo víc),
tak aby se zvýšil katodový zatěžovací odpor.

Pokud zvýšíš anodové napětí např. na 200 V, snížíš amplitudu proudu.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

eé...

(upravil PB0305 27. 10. 2011 12:07)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

bobobrod napsal:

eé...

To je hýkání osla?

Pokud zvýšíš Ua např. na 200 V, musíš kvůli povolené anodové ztrátě, snížit klidový proud.
U jednočinného zesilovače (třídy A) je vždy amplituda proudu o něco menší než klidový proud.
To by si snad měl vědět!

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Udelal jsem novy zdroj a jeste zbyl cas na pokusny zapojen jednoho kanalu...anodovy napeti cca 130V,kat odpor 56R.Tece tam cca 60mA,pokracovani priste...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Včera jsem se tak trocha nechal nachytat. Neuvědomil jsem si, že už lezu nad Pamax. Ale vy jste taky mimo.
Vemte charky 6N6P, doplňte do nich Ikmax a Pamax. A když vezmete dynamickou zátěž Rk // sluchátka zjistíte, že pro malé impedance sluchátek tudy cesta skoro nevede.
Když jsem procházel odbastlované konstrukce předzesů ( děláno před léty ) tak mě překvapilo že sluchátkáč se 6N6P mezi nimi není.
Používám KOSS Porta...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Jakou dynamickou zátěž tam kreslíš?
Mě to vychází celkem fajně..
pro jednu triodu:
Ua= 120V (Unap tedy 122V)
Ik=30mA
Pa=3,6W
Rozkmit p-p 4V ..

Tedy dva paralelně spojené systémy:
60mA kliďák

Nevím, proč by to nestačilo, Porty mají 64Ohm. Já hrál na 32Ohm sluchátka (AKG K404) s kliďákem 25mA a taky to hrálo fajně, do limitace to nešlo. Takže rezerva tam je.
Ještě by jste měli vědět, že výkon jaký je schopný odevzdat katodový sleovač do zátěže nezávisí ani tak na zatěžovacím odporu, jako spíš na klidovém proudu.
Jako ste docela borci, že se dokážete shádat kvůli jednomu katodovému sledovači. lol

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Výkon podobného zesilovače je cca 0,5 * (Ik - Imin)**2 * Rz
V tomto případě je výkon cca 40 mW.
Přičemž při odporové vazbě jde do slouchátek jen cca polovina.

(upravil hranatybraska 31. 10. 2011 23:38)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Já bych řekl, že: Pmax=(Io^2*Rz)/2
Io - stejnosměrná složka anodového proudu
Rz - činná složka zatěžovací impedance

Takže s tebou souhlasím, až na ten koeficient 0,5.. ale to je jedno, na klidovém proudu to závisí kvadraticky, kdežto za zatěžovací impedanci jen lineárně.

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

hranatybraska napsal:

Takže s tebou souhlasím, až na ten koeficient 0,5

Co jsi měl z matematiky??

0,5 * x je pro všechna x totéž jako x/2

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Nojo, jsem to psal včera v jedenáct, tak už mi to nemyslelo. Jasně, že je to tak smile

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Tak uz v dilne hraju na 6N6P,vypada to slibne,trochu mne ale desi tech 120mA pro 4 systemy...mezitim jsem hodne poslouchal sluchatkac s 6N1P s novymi sluchatky,ktera maji vic basu nez ta stara(coz nechapu jelikoz jde o uplne stejny model) a prijde mi ten vykon vic nez dostacujici...nezbyva nez udelat finalni test/y/.Rad bych jako vystupni kondenzator pouzil MKP,muze mi nekdo ze zkusenych poradit jeho minimalni kapacitu?200uF nemam,mam 133uF na 500V,ale jsou trochu vetsi?Stacilo by 60uF,ty mam,dokonce v lazni z rostlinneho oleje.Diky.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

osobne by som pouzil aspon 470u...

(upravil hranatybraska 4. 11. 2011 9:08)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

kudlibabka: Myslím, že neuděláš chybu, když vezmeš kvalitní elektrolyt. kondenzátor 470uF a k němu dáš paralelně kvalitní fóliový kondenzátor 10nF-1uF. Aspoň já jsem to takhle vždycky dělal a spokojenost.

Čím menší kondenzátor budeš mít, tím bude větší fázový posuv na basech a taky znatelnější úbytek basů.

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

No ja tam ted mam 680uF + 8uF MKP,tak u toho asi zustanu i u finalni verze,no vlastne asi vyzkousi pro porovnani tech 60uF...diky.

(upravil zdenoeddie 4. 11. 2011 13:11)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Este dodam k tomu premosteniu, osobne davam cca 100x mensiu hodnotu ako je hodnota elytu. Momentalne pracujem takisto na dalsej verzii sluchatkaca so 6AS7/6080/6n13s/6n5s a tam pojdu Epcos 680u premostene Wimou MKP10 4u7 smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

No kdyz o tom premyslim,laka mne vyzkouset jen samotne ty MKP,bez elytu,co to umi ve zdroji jsem si uz vyzkousel,oproti bypassovanemu elytu prinos v detailech i prostoru.Zkusmo zapojim paralelne na kanal dva kusy nejvetsich MKP,ktery mam,viz obrazek:

http://s4.postimg.cc/uer8yvxdl/5898_dsc_3173.jpg

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Od vcerejska posloucham na AKG701,to je jiny kafe nez ta moje dosavadni sluchatka,mohutny ale prijemny bas,stredy neagresivni,decentni vysky,proste vsechno jak ma byt.Vykon s 6n1p staci,ale prkynkova verze s 6n6p ceka,dorazily mi katodovy odpory Kiwame,mam i tlumivky 10H.Na vystup puziju svitky 133uF,viz vyse.Mam ale nekolik rozdelanych zakazek a asi 1000 svych nedoresenych veci,ale az dokoncim poreferuju.AKG701 stoji cca 5500kc,ale pro toho kdo to mysli s poslechem na sluchatka vazne se ta inevstice urcite vyplati.Ja jak uz jsem psal posloucham na sluchatka obcas,davam prednost poslechu beden,je to nesrovnatelny zazitek,prostor z beden clovek vnima uplne jinak,u dobrych nahravek tam ti hudebnici proste sedi,pripadne stoji a hraji a zpivaji...dokonala iluze,vitualni realita jak ma byt.....

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Mirku, gratuluji ke kvalitativnímu posunu, co se sluchátek týká.

Ikdyž z mého pohledu -  ty jako čistokrevný vyznavač elektronkových sluchátkových zesilovačů - jsi měl volit sluchátka s vyšší impedancí = 300 Ohm. Např. HD-600, HD-650 smile

Příspěvky [321 až 340 z 543]

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£