Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 21)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač s LM3886

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 403]

(upravil Bystrouš 22. 3. 2008 12:21)

Re: zesilovač s LM3886

Tak takhle sem udělal desku usměrňovače a fitru. Vim že to neni žádná krása, dělal sem jí v ruce a je to jedna z mejch prvních.
Dalo by se tam lecos zlepšit, ale snad bude fachat.

http://i189.photobucket.com/albums/z38/BystrousT/zdroj.jpg

No a pak bych tu měl jeden začátečnickej problém, prosim neukamenujte mě, ale jak na tom trafu poznam, poznam co je každej kabel zač? díval sem se nastránky výrobce a nic sem nenašel. vim teda červený sou primár sad

Resp. každá barva je jedna větev, ale kterj z nich mam zapojit na GND?a tim pádem mi jeden vodič zbyde, nebo musim do gnd zapojit oba z každý větve?

Re: zesilovač s LM3886

To máš jednoduchý. Změř si odpor vinutí a to s největším odporem bude síťové. Zbytek pak doměříš voltmetrem po připojení úprimáru na síť. Nezapomeň na pojistku a případný softstart nebo alespoň termistor.
Toto platí u všech traf kde je předpoklad že sekundární napětí bude nižší než primární. Existují však samozřejmě výjimky jimiž jsou například trafa pro elektronkové zesilovače, trafa s děleným primárem a podobně ale s těmi ty se pravděpodobně nesetkáš.

(upravil opamp 22. 3. 2008 14:41)

Re: zesilovač s LM3886

Červený jsou primár, modrý jeden sekundár, žlutý druhej sekundár. Výrobce navíc inteligentně označil i začátky (nebo
konce, to je jedno) sekundárů kratší modrou bužírkou.

Je to moc fajn trafo, tvrdý.

Spoj obužírkovaný konec jednoho sekundáru s neobužírkovaným koncem druhýho sekundáru a to bude střední, zemní sekundární vývod, který patří na střed filtračních elytů. Zbylý dva jsou "živý" a půjdou do grece.

CO JE NA TOM TVÝM TIŠŤÁKU TEN KOĎAN VPRAVO???
JESTLI TO MÁ BEJT NĚJAKÝ ODRUŠENÍ PRIMÁRU TAK TO ROVNOU ODŘÍZNI A NEBO NEPOUŽÍVEJ. ŘÍKÁ TI NĚCO POJEM "IZOLAČNÍ VZDÁLENOST"???

Web

(upravil little 22. 3. 2008 14:41)

Re: zesilovač s LM3886

Btw: Ty kondíky jsou značky YAGEO?

(upravil Bystrouš 22. 3. 2008 15:45)

Re: zesilovač s LM3886

Díky, díky, díky.  Oampe, pdle tvýho návodu, sem to vyzkoušel a je to tak:)

A na kondech je napsáno Shamwha SD

to oamp:  Jo ten je do primáru. Mam ho dát jinam? nebo co znamená ta Izolační vzálenost? Jakože mam ty cesty moc blízko sebe?

Re: zesilovač s LM3886

Zapomněl jsem Ti připsat, že ty zenerky budou topit a tudíž by bylo dobrý je dát cca 5mm nad desku. Teď už je, vidím, pozdě smile
Samwha se velice zlepšila, dnes už je nad Jamiconem. Používám řadu SD normálně na servis spotřebky a za tři roky zpět žádný problém. Dělají i výborné nízkoimpedanční řady.

Web

Re: zesilovač s LM3886

Tomu se mi nechce ani věřit.

Re: zesilovač s LM3886

No tak ti jich pár koupím a pošlu, pane chytrej.

Web

Re: zesilovač s LM3886

Já neříkám že ti nevěřím, jen že to je překvapivá informace. Nemusíš být hnedka tak nabroušenej.

Re: zesilovač s LM3886

No tak zenerky si koupim jiný no smile

Ale co s tim kondíkem v primáru?

(upravil sinclair 22. 3. 2008 19:30)

Re: zesilovač s LM3886

Odřízni celou tu část desky s tím kondíkem a pak ji dáš zvlášť, po připojení drátů ji zasuneš nejlépe do nějaké malé plastové krabičky, s 230V nejsou moc velké žerty.
Zenerky jsou 15V/1,3W, třeba BZX85C/15. Nech jim vývody v původní délce, jen je ohni, aby se mohly chladit plochou vlastních vývodů.

Web

Re: zesilovač s LM3886

A to nechladí ta velká plocha mědi?

Re: zesilovač s LM3886

To taky, ale luft je luft.

Web

Re: zesilovač s LM3886

Ok, krabičku nějak vymyslim, a diody koupim v tejdnu.

jo a můžu si z Juniora vyndat ty cinche a vyvést si je na po kabelu na zadní panel kabice?

Re: zesilovač s LM3886

Můžeš, ale udělej to slušnou páječkou a odsávačkou, ať si nepokurvíš desku.

Web

(upravil Bystrouš 22. 3. 2008 20:15)

Re: zesilovač s LM3886

No mam trafo pájku 100w a nebo 30w mikropájku sad

Re: zesilovač s LM3886

Proč ":-(" Když to nebude dobytčasmus tak to je fuk. A co se odsávačky týče, já s ní neumim a k plný spokojenosti používám měděný lanka...

(upravil wwsly 23. 3. 2008 16:23)

Re: zesilovač s LM3886

TO: Sinclair

Zdravím a omlouvám se pokuď se nebude můj dotaz někomu líbit,
chtěl bych použít tento ( http://sweb.cz/servisdok/zdroj3886_junior.doc ) návrh i pro můj zesík,ale mám na výstupu za tím můstkem asi 40V ss. Tak mě napadá otázka zda bych měl ty odpory zvýšit nebo je můžu ponechat daných 270R,ty zenerky maj napětí vyhovují,chci s nimi napájet 2oz tl072 a tl071.


Nebo bych mohl požít konstrukci (  http://www.edisk.cz/stahni/98264/DSC000 … .62KB.html  )od EZk kterou používá např u korekčních zesíků. K té bych se chtěl zeptat jak je možné přivést na vstup napětí 20V-45V? Tyto hodnoty udává EZK



Děkuji

Web

Re: zesilovač s LM3886

Ty odpory se musí zvětšit.

Web

Re: zesilovač s LM3886

A o kolik?když v každé větvy vzorste napětí cca o 8-10?
A co si myslíte o tom stabilizátoru od toho ezk.
Předem díky

Web

Příspěvky [81 až 100 z 403]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač s LM3886

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£