Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 20 z 21)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač s LM3886

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 »»»

RSS

Příspěvky [381 až 400 z 403]

(upravil wwsly 16. 4. 2009 21:09)

Re: zesilovač s LM3886

Pibiho nebo moje řešení jsou pro někoho zbytečná. Někdy opravdu stačí čistě deska se šwábem a minimem součástek např jak to má opamp, případně to "stačí" i bez filtrace pokud je už k dispozici.

Web

Re: zesilovač s LM3886

Já mám desku z ?dementního? modrého amára (ale stereo) a o zesiku vím, že běží, nikdy jsem na něm nic neřešil, hrával i diskotéku v maličké vinárně. Jenže tato deska osazením není ani ta monofonní verze z AR, tu mi připomínal plošák na začátku diskuse (a kondíky 2 x 1G). Možná se tomu dá zvěrsky pomoci drátem prům. 1,5 mm, který spojí silovou zem a oba, vlastně 4 zatloukací kondíky napájení. Pájet IO ven je "radost" i s odsávačkou.

Re: zesilovač s LM3886

njn, ono je to o tom jaký jsi tam nechal otovory pro nohy smile

Web

Re: zesilovač s LM3886

100n kondy mohou klidně zůstat keramiky, pokud jsou správně napěťově dimenzovaný.

Pokud jde o "demenci" desky, berte to s rezervou smile

Při vyndavání upečenýho LMka doporučuju uštípat mu nožičky a ty potom opatrně tahat ven jednu po druhý za pomoci pinzety. Nedávno se ke mě dostal jeden zničený modul a takhle to šlo bez sebemenšího poškození spoje.

Velmi slušný moduly s LMkem jsou ty z EZK.

Web

(upravil wwsly 17. 4. 2009 10:51)

Re: zesilovač s LM3886

Dost se tu mluví o tom jak to vypadá a sry dirte, ale ty jsi si s tím moc práce teda nedal.

BWT návrh desky taky není nejštastnější i když teda funguje.

Web

Re: zesilovač s LM3886

Tá doska vipadá celkom dobre ja som ešte vela zosilnovačov ani nerobil takže nemám velké skúsenosti. A je to zapojenie podla datashetu akurát tam je jeden odpor zmenení a cievka je lepšia.Má 16 závitov na osmičku vrták to by malo zvýšiť df.

Re: zesilovač s LM3886

??

Web

Re: zesilovač s LM3886

DF bys mohl zvýšid jedině pokud bys tu cívku vyhodil ůplně,ale nechci vidět co by to dělalo s komplexní zátěží.I když si LM nechá hodně líbit.Ale radši bych moc neexperimentoval a použil tovární zapojení.
Pro odborníky,co říkáte na zapojení z http://www.diyaudio.com/forums/showthre … genumber=1
kde je použité LM jako proudová pumpa.Prosím nekomentovat použité operáky nebo ochranu,i když to kupodivu funguje.Dík.

Re: zesilovač s LM3886

viděl jsem i zapojení bez cívky a bucherotu a taky to chodilo, hodně záleží taky na ZV

Web

(upravil dirt 29. 4. 2009 15:44)

Re: zesilovač s LM3886

http://svetelektro.com/clanky/koncovy-z … 6-139.html  v tejto schéme je jeden odpor ktorým sa nastavuje zosilnenie pri ktorej hodonte je najmenšie pri 470ohmov alebo 2,2k

Re: zesilovač s LM3886

2k2. Ale tipuju že to při tak malým zesílení nebude stabilní.

Web

(upravil wwsly 29. 4. 2009 16:52)

Re: zesilovač s LM3886

Pokud budeme předpokládat R3=20k /a R4 taky nějak podobně/ tak R2 by nemělo být určitě 2k2, protože jak píše opamp / a je to i snad v DS nebo v té bružuře o LM3886/ bude zesilovač nestabilní nebo na hraně stability.
Zesílení je zde dáno Au=1+R3/R2 pro R2=2k2 je to pak Au=10.1.
National myslím doporučuje minimálně 15,ale jistý si nejsem. Někde to tam bylo uvedeno v dB a po přepočtu mi vyšlo právě toto. 
Pokud máš vysokou vstupní úrověn, tak se to dá srazit děličem. Sice může někdo namítnout, že se zhorší S/N,ale pokud to nebude nějaké velké dělení nebo prasácké hodnoty odporů, tak v tom nevydím problém.
Každopádně doporučuju před to lmko narvat wienův článek nebo alespon horní propusť pro oddělení SS složky.

OPA, pokud v něčem kecám tak mě oprav smile
BWT: OPA, jak jsme se bavili o té ZV, tak sem z DS LM4780 vyčetl, že prej do té mezní frekvence kecá i ten příčnej odpor.

Web

Re: zesilovač s LM3886

Bych měl dotaz. Proč chceš blokovací kondíky změnit z keramiky na fólii (teda pokud oba vyhovují napětím) ?
Již nějakou dobu si všímám, že to tak hodně lidí dělá. Nevím proč, ale já si vždy jako blokovací kondenzátor představím keramiku, fólii dávam jen pokud potřebuju blokovat vyšší napětí.

Web

Re: zesilovač s LM3886

Vasi,
chtělo by to dokopat se a vzít foliák a keramiku na můstek... Ale lenost je strašná.

Wwsly, s tím příčným R máš pravdu. A jinak snad taky, jenom nevím co myslíš tím Wienovým článkem.

Web

(upravil wwsly 29. 4. 2009 17:07)

Re: zesilovač s LM3886

Vasi, jeden z důvodů big_smile je estetický, pokud si dobře pamatuju tak blokovací kondy by měli mít co nejmenší indukčnost

OPA, myslím tam dát wienův článek, nebo-li pásmovou propust.

Web

(upravil Vasi 29. 4. 2009 19:36)

Re: zesilovač s LM3886

opamp, lenost je strašná, ale v tomto případě se mi ji povedlo překonat. Parametry byly téměř shodné - možná trošičku ve prospěch keramiky, ale třeba na slovanetu vyvěsil PMA graf na skokový impulz a lepší na tom byla rozhodně keramika, což se ani nedivím....

wwsly: joo, právě mi to fakt připadne jen z důvodu estetiky smile

Web

(upravil wwsly 29. 4. 2009 18:51)

Re: zesilovač s LM3886

díky menší indukčnosti?

EDIT, nevíte zda se má spojit kostra krabice se signálovou resp. výkonovou zemí?

Web

Re: zesilovač s LM3886

http://wwsly.sweb.cz/bachelor%20th./mech/DSC000114.JPG

Web

Re: zesilovač s LM3886

Většinou s výkonovou...mimochodem, ani jsi mi nenapsal, byly-li nějaký problémy při oživení...

(upravil wwsly 9. 5. 2009 20:48)

Re: zesilovač s LM3886

kazzateli, poslal jsem vám 8.4 mejl s fotkama, avšak bez odpovědi. nechtěl jsem otravovat, tak jsem další mejl neposílal.
došel vám či ne?

Web

Příspěvky [381 až 400 z 403]

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač s LM3886

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£