Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

zdravim vsetkych, prosim, ak by som bol taky drzy, nevie mi niekto nasimulovat tuto zostavu v nejakom programe?? Ja mam LSCpad, ci ako sa to vola, ale kedze som v tom programe zaciatocnik, tak sa v tom neviem pohnut. A k tomu je to este vsetko v anglictine. sad

Menice - osadenie:

2xTESLA ARN6614
1xTVM ARP 150
1xTVM ARV 104 (klasicka kalota - netienena)

BEdýnka:

Closed
Objem: 61-2 litrov


Potreboval by som nejaku pribliznu frekvencnu charku. A neda sa aj nejak nasimulovat celkova citlivost bedny? Ale nie SPL hodnota.

Dakujem

Web

(upravil Ej Pxy 4. 2. 2008 17:47)

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Nasymulovať ti to neviem ale ja mam doma ARN6618 + ARV104 + ARN116
Mam to v closed s 30L objemom, výšky sú krásne razantné s vykonovou rezervou aj pri plnom vybudení zostavy, stredy su normálne teda dobré ale s tymi meničmi čo tam chceš dat ty by mali byt o kusok lepšie a basy su fajn, zahraju aj hlboke frekvencie, su presne, vyvážené a príjemné. Reprobox stráca trochu tlak na basoch a preto ho mam podporeny closed subwoofrom s ARN6618 s objemom 32L. V tejto kombinácii to chyta skutočne tlak odspodu a pri štandartnom počúvaní basy dokonca uberám a to ich mam pri tom velmi rád smile
Je to len TVM ale zostava je to skvela v strednej triede za dobru cenu.

pozn: Tesla nerobila ARN 6614 ale ARN 6604 a to su ine repraky
rada: Ked chces dat dva rovnake repráky do jedneho boxu tak ti stači zobrat si doporučený objem jedného a vynásobiť ho 1,5. Povedal by som že 60L je zbytočne strašne vela. Kludne ti stači 45L.

(upravil leon 4. 2. 2008 17:59)

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Ej Pxy: co to znamená "krásne razatné" . A jak jsi poznal tu výkonovou rezervu?
Myslím u toho výškáče.

(upravil Ej Pxy 4. 2. 2008 18:21)

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Asi tolko ze nie su mäkké ale skor ostré nestrácajú sa ale vyniknú... Aj pri plnom vybudení sa nejako nemeni charakter výšok. Vykonovu rezervu majú určite aj ked ju nemam zmeranu, ale maju zatazitelnost 45W RMS a frekvenčne idu od 5000 HZ takže odhadom do nich ide desatina výkonu ktory talčim do zostavy co bude do 10W RMS pre tu výšku.

Vychádzam s dohadu že bežne je výkon rozdelený do pásiem v pomere 10:3:1 - B:S:V, takze fullrange=140W by sa delilo B=100W S=30W V=10W, i ked mam pocit ze na ten stredak pripada trochu menej realne ale zavysi od frekvencii kde su pásma delené.

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Moc diky, ze si sa ozval.

K tomu objemu: vyratal som to na rychlo s vnutornymi rozmermi, ak odrátam výstuhy, kýblik stredového reproduktoru tak to bude aj menej. Tak prosim, ak budes mat cas posli mi nejake tie vysledky, lebo ja tu do toho cumim a nic z toho. Ja som casom tiez chcel dorobit kvázi subbas a chcel som nejaku closed bednu a osadit ho takym istym ARN 8108, ci jaky to je , aky kedysi tesla a dnes TVM. ale jeho cena 2000Kč,- sa mi zda strasne moc (za to mam profi deltu od EMINENCE) a este ani neviem, ci sa do nejakeho subu vobec hodi a ako hra. Myslim, ze tu bola aj tema, ze ktosi staval sub s ARN 8104 ale od TESLY.

P.S.: Inac je zaujimave, ze TVM robi ARN 6614 s citlivostou 87db a Tesla ich robila s 89db. Podla mna aj 2db je nieco, ale neviem, ci ten rozdiel nespociva v tom, ze sa zmenili tie rozne normy na ratanie parametrov.

Web

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Lebo Tesla robila 30W reprak a TVM robi 70W. Asi si myslel ARN 8604, je dobry na sub ale dneska sa velmi tazko zhana a tie nove TVM za 2000sk samozrejme nie su zle ale jadnoznacne by som ho nekupoval ale isiel by som do Eminence, Delta je fajn ale radsej by som si priplatil za Kappu, ale aj delta je fajn.
Čo sa týka objemu tak 2-3L hore dole vobec nezavážia. Mal som reprak ARN 6614 v 45L closed a aj v 32L closed bedni a vysledny rozdiel zvuku bol nebadatelny a pritom objem sa zmenil dost, ale nakoniec som sa rozhodol pre tu menšu.

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Zdravim, tak dnes som nasiel TVM ARN 312 nie za 2000 ale za 1600,-Kč na kytary.cz . Vies, ja by som tie suby spravil aj s tou Deltou, ale sa bojim jednej veci. Zo začiatku chcem tuto zostavu delit pasivne. Mam 2 100w zosiky, tak som kazdy chcel dat na 1 stranu a donho zapojit do serie sub a satelit (to je 8ohm a 8ohm co teda dava pri serii 4ohmy) a prave tam sa obavam, kedze tie satelity maju citlivost 90db a Delta ma nejakych 97 db, tak aby mi tie satelity neodpalilo. Lebo som pocul, ze repraky v reprosustavach - retazcoch by mali mat priblizne rovnaku citlivost. Nemoze sa to stat?

Web

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Takže tie repraky nedavaš do serie ale paralerne. V nižšich vykonoch (pod 400W) sa oplati lepšie delit zostavu pasivne. To že maš dva zosiky a každy pojde na jednu stranu to je fajn. Zapojenie zostavy paralerne tak ako to chces 8ohmov + 8ohmov je v pohode vysledkom su 4ohmy ako si napisal. Aj ja to mam tak zapojene. Za žiadnych okolnosti to nemožeš odpalit nech tam daš reprak s akou kolvek citlivostou, to sa nemože stať. To že Delta ma 97db znamena že hra hlasnejšie a kedže je to basovy reprak tak budeš mat na konci viac basov, to je cele.

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

moc diky za uistenie vedomosti. Moc sa hanbim, ze som sa pomylil v serii a paralernosti. Jasne, seria je vedla seba a paralerne za sebou. Stale si to mylim. smile)))))))))

A prosim, aku citlivost by mohol mat ten satelit? kedze su tam 2 6614 tak mohlo by to v celkovom dojme  byt tak okolo 91-2db???

Web

Re: TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Ja by som povedal ze 93dB. Ked daš dva rovnake repraky vedla seba do jednej ozvučnice tak ziskaš 4-7dB ako plus.
Inak ak tam daš do jedneho boxu 2x 6614 paralerne tak to budu 2ohmy. Ak mas v plane dat ich do serie aby to bolo 4+4=8 tak to je trochu dost problem.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » TESLA ARN6614 + ARP + TVMARV 104 - simulácia

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£