Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » basak z boku

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: basak z boku

chcem sa opytat, ci je potrebna aktivna vyhybka na pouzitie basoveho reproduktora z boku stlpovej reprosustavy. Je nutne to delit aktivne, alebo kludne moze byt aj pasiv. Reprosustavy na sposob VOX 251 od visatonu.dik za kazdu radu

(upravil dbmax 26. 1. 2008 11:12)

Re: basak z boku

no podľa mňa tam má byť pasívna výhybka čiže pre tvoj prípad 3 pásmová výhybka, ktorá mám potom odbočky pre basový reproduktor + zvlášť výstupy na stredy a výšky, samozrejme kedže basák je z boku, tak ja by som použil pre basové pásmo nižší deliaci kmitočet max do 500Hz

Web

Re: basak z boku

To máš úplně jedno, jestli aktivní nebo pasivní. Ale pasivní se na nízkých frekvencích špatně realizuje, obzvlášť vyššího řádu. 500Hz je moc vysoko, nešel bych přes 200Hz.

(upravil dbmax 26. 1. 2008 11:28)

Re: basak z boku

ja viem že 500Hz je moc vysoko, malo by to byť zhruba 200-300 Hz, zvyšok nech ťahajú stredy/výšky, deliaci kmitočet basáka v takomto prípade nesmie byť vysoký kvôli jeho bočnému umiesteniu a efektu, len ono predsa by to chcelo kvalitnejšie stredy smile

Web

(upravil VOX 26. 1. 2008 16:18)

Re: basak z boku

Jofi, stáhni si z Visatonu Boxsim, rozbal, nakopíruj a spusť. Pak si otevři oroginální projekt VOX301 co mi poslali z Visatonu. Je tam vidět úplně všechno a můžeš se od toho odpíchnout, já to tak udělal a teď mám odsimulovanou novou výhybku pro moje repro.

VOX301_original_visaton.BPJ

Web

Re: basak z boku

VOX: skusim, dik za radu. pytal som sa prave preto, ze zrejme pre take umiestnenie je lepsia aktivny vyhybka prave kvoli nizkemu deleniu, a zaujimalo by ma ako by sa s tym vedela vysporiadat pasivna vyhybka, stredy budu tak povediac zdvojene, na mieste stredakov budu 2 stredobasy paralelne, takze nadveznost na basy bude plynula.

Re: basak z boku

nejake dalsie nazory?
ako basak by mal byt pouzity ARN226-03/8

Re: basak z boku

ja by som siel s delenim este nizsie. A co tak tam dat pasivny vyhybku urcenu pre subwoofer? v BS acoustic stoji okolo 150sk, a deliaca frekvencia je okolo 150 Hz . ale pravdu povediac este som nepocul sustavu s basakom na boku.. neviem si predstavit ako by to hralo smile

(upravil VOX 28. 1. 2008 0:46)

Re: basak z boku

Jofi, projdi si všechny kontrukce VOX (200, 200 Light, 253, 253 MHT, MTI, 301, 80) u Visatonu, tzn. přečti si povídání o té konstrukci, podívej se pořádně na grafy, z těch vyčteš na jakých frekvencích dělí. Doporučuji si taky projít fórum na německých stránkách, jsou tam různé modifikace jednotlivých projektů buďto přímo od Visatonu, nebo od uživatelů. Potom jak sem psal stáhni si Boxsim, je to free, ale v němčině. Dosaď si tam všechny rozměry budoucí uvažované ozvučnice, věškeré rozteče, nahraj si tam charky budoucích kombinací repro a pak začni čarovat s výhybkou. Úplne bez problému stačí pasivní výhybka, přesně jak to má Visaton. Podle grafů vypozoruješ, že basy a středy dělí někde na cca 200 Hz, středy výšky na cca 2,5 KHz. Podle originálního projektu v BOXSimu z Visatonu co sem tu výše postnul dělí basy a středy až kolem 350 Hz. Takže to tak horké asi zase nebude. Osobně sem ve svých projektech VOX se snažil taky dělit na cca 200 Hz, ale teďka to překopu přesně podle jejich schéma, ale hodnoty upravím tak, abych dělil na cca 350 Hz, stejně jako je to ve Visatoní simulaci co mi poslali, uvidím co to udělá. Jaké kombinace repro tam chceš použít? Jinak tady na webu jsou co vím dva projekty tohoto typu, koukni se, přečti, pokud jsi to už neudělal. Víc ti k tomu zatím nemám...

Edit: Takže sem to opět překopal, dělení 200Hz a 2500Hz, přesně jak to mají napsáno, nevím co mi to ti skopčáci poslali, šak co by ňákému východňárovi radili, že...

Web

Re: basak z boku

Tam bych taky moc nemodifikoval,co sleduju Visatoňí boxy delší dobu tak vepřojedi maj projekty pěkně vychytaný.

Re: basak z boku

Ať si je modifikuje ten co to umí... Kdo to neumí to může jen zkurvit. To neni spam, to je rada.

Re: basak z boku

HMM vox ma velmi dobre rady mam tiež dost skusenosti s VISATON boxmi a nemožem si stažovať na zvukovu stranku tychto ich projektov už som sa chystal aj na projekt Vox myslim 253 ale financie teraz by som skor zvolil Concorde ale spet k tej vyhybke urcite by som tam dal pasiv a kmitocet ako radi vox vidim že je v tejto stranke velice zbehli takže daj radšej na rady skusenejších prajem vela zdaru pri stavbe daj vediet aky bol vysledok

Re: basak z boku

Jo jo, až budu mít trošku víc prostoru, postavím si VOX 200 light. Ale zatím pořád stavím a stavím Alta 2. Lenost je hrozná věc...

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » basak z boku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£