Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » úprava hodnôt RC členov

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: úprava hodnôt RC členov

povedzme že chcem obvod tda2009 doplniť o jednoduchý obvod vstupných korekcií podľa datasheetu http://redyuri.ic.cz/mix/tda2009.png . Ide o absolútne lowend záležitosť ku kancelárskemu PC, takže nič od toho nečakám a chcem to urobiť s tým, čo mám doma. Na vstupe sú použité 100kR potenciometre a ja by som rád vedel, akým spôsobom a ktoré hodnoty R a C členov upraviť, ak chcem použiť potenciometre polovičného odporu, t.j. 50kR , proste využiť šuplíkové zásoby.
thx za fundované odpovede smile

Web

Re: úprava hodnôt RC členov

ja som sa o takychto RC clenoch docital v uz spominanej publikacii pana Lukesa Verny zvuk, su tam komplet vypocty ak by si sa chcel s tymto pohrat a prepocitat to, tak je to tam aj s teoriou. Ale myslim ze sinclair ti povie lepsie, teda aj s hodnotami wink

Re: úprava hodnôt RC členov

což o to, naštudovať, toľko do toho nemienim investovať smile čo mám chabé teoretické základy tak úpravou by mali stačiť hádam aj dvojnásobiť hodnoty C členov a spolovičniť hodnoty R členov...ale to je len moja teória smile

Web

(upravil sinclair 25. 1. 2008 1:05)

Re: úprava hodnôt RC členov

Ano, poloviční odpory a dvojnásobné kondy, to je všecko. Netřeba počítání.
Jako zesilovač k PC to bude mít přílišnou vstupní citlivost, takže to bude zbytečně zesilovat šum výstupních operáků karty. Jako korekce použij třeba předek z tohodle http://sweb.cz/servisdok/PCzes.doc s tím, že 2x zvětšíš odpory a 2x zmenšíš kondenzátory v korekcích. Ve fyziologii /odbočka na potenciometru hlasitosti/podle použitého potenciometru.. Tyto korekce mají svůj přirozený útlum asi 16-18dB a tak srazí přílišnou vstupní citlivost IO. Výsledná citlivost s korekcemi PCzes bude vycházet okolo 0,5 - 0,7V, což je pro PC výstup ideální.
Kdybys chtěl použít i stabilizátor kvůli dosažení max. výkonu /se stabilizátorem napětí při buzení neklesá a tak neklesá ani maximální dosažitelný výkon/, tak vyměň v obvodu stabilizátoru zenerku za 18-20V, trafo použij 230/30-32V, filtraci okolo 10.000/50V. 28V DC půjde dostavit trimrem, TDA2009 snášejí v klidu až 30V, takže výkon a účinnost stabilizátoru ještě stoupne.

Jestli chceš, mám ten stábl v dílně v regálu, můžu Ti to odbastlit na těch 28V.

Web

Re: úprava hodnôt RC členov

super, díky smile
s tým zdrojom by som to nehrotil. je k tomu mini trafo 19V a jeho malý výkon zachraňujú veľké filtrácie (proste batéria z TE675, 2,2mF mali po korune). ono  to fakt bude jazdiť na minimálny výkon, v podstate hľadám náhradu za repráky v LCD monitore smile.
Cením si ponuku na zdroj, nomrálne by som ho zobral, beztak idem z aldaxu objednávať pre jeana niečo, ale hudba z kompu do toho pôjde iba z tuneru v kompe , občas dáka hra a tak, takže ten stábl by bol fakt veliký luxus.. ..a najmä k tomu to mizerné trafo.. a celé to je zbastlené do krabičky od PC zdroja, toš tak smile

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » úprava hodnôt RC členov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£