Téma: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Hola zdravím, nevíte někdo jak z těhle 48kHz sráčů udělat solventní 44,1kHz aby se to dalo smahnout a přehrávat na stolním cdp? Album *.flac co mám staženy je vyrobeno z nějakýho "Advanced Resolution Stereo 48kHz 24bit". Děkuji smile

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Easy CD-DA Extractor

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

inak som kedysi mal mp3 ktore bolo 48khz.. to je kvalitnejsie ako 44,1?

(upravil chyna.cz 23. 1. 2008 21:21)

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

nahrávky na CD bývají v 44,1KHz.a viděl bych větší přínos ve větším biráte než v "kilohezcáži"

Web

(upravil Shade 23. 1. 2008 21:11)

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

tak jasne... ale ked mas cojaviem 256ku tak ci bude kvalitnejsia 48 abo 44
edit: jasne ze robena z dakeho kvalitneho zdroja ne z cd pri ktorom by to nemalo zmysel kedze to uz same ma 44

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

"viděl" smile

antonio: díkes, už to mám smile

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Je resampling 44,1 (CD) -> 48 -> 44,1 kHz ztrátový? Nevíte?

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Pokud to bylo staženo z CD, které mělo 48KHz/24bit, tak byl zdroj s největší pravděpodobností HDCD. Konvertnout dolů umí například foobar.

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Mekky: ano je, na druhej strane nedovolil by som si tvrdit nakolko sa to prejavi na vysledku ..., ale nechapem vyznam toho 44,1 -> 48 -> 44,1

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Každej neceločíselnej resampling je nutně ztrátovej... ale dá se udělat dobře nebo špatně... jde o interní přesnost... když se udělá dobře, je chyba klidně pod 1LSB.

Web

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Jarous: Jo zřejmě je to dělaný z CD 48KHz/24bit. Každopádně bych uvítal návod jak z 48 flac konvertovat na 48 CD-DA.
A vůbec přehraju HDCD 48KHz/24bit na běžným stolním CDP?

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Ano, HDCD je zpětně kompatibilní s CD a přehrát normálně jde, někteří dokonce tvrdí, že i na normálním CD přehrávači bez dekodéru je reprodukce z disku HDCD lepší oproti klasické CD nahrávce. Sám mám doma několik HDCD a zvukově jsou na velmi dobré úrovni.
K tématu konverze - musíš mít nainstalovaný flac kodek v OS a pro přehrávání Foobaar, pak dáš ve foobaru místo přehrávání, uložit na disk a formát si vybereš libovolný, co ti foobar nabídne k dispozici.

(upravil opamp 24. 1. 2008 14:06)

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Tak tak... Samozřejmě lze použízt i naopak jeko kodér do flacu atd. atd.

Jarouši, jak to myslíš s tou zpětnou kompatibilitou??? To snad ani nejde.... Nebo JO???

Web

(upravil redyuri 24. 1. 2008 14:10)

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

ak to je spätne kompatibilné, tak smekám, doteraz som mal iné info smile

Web

(upravil Jarous 24. 1. 2008 15:52)

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Základem pro mastering HDCD je 24bit rozlišení nahrávka. Funguje to na principu digitální komprimace a expanze signálu, kompresor a expander, jsou při nahrávání a přehrávání nastaveny na stejný průběh signálu, pro řízení dekódování HDCD se používá nejnižší z 16ti bitů audio dat(jakoby se sníží klasický dynamický rozsah o 1bit a ten 1bit se pak použije k řízení dekodéru) a využívá se tzv. nelineární kvantizace, dekodér HDCD(pokud v CD přehrávači je) tento bit vždy používá k D/A převodu, celkově je pak v signálu(audio datech) zastopen 1-2%, což se projeví na normálním CD přehrávači bez HDCD, jako šum na úrovni ditheru - tzn. neslyšitelný. Teoreticky lze dosáhnout dynamický rozsah, odpovídající 19 - 22bit slovu s lineární kvantizací s použitelnou dynamikou až 108dB. Na normálním přehrávači to tedy přehrajete jako CD s rozlišením 15bit, tzn. rozsah dynamiky je jakoby jen 90dB, jenže při kompresi se dynamika posune směrem nahoru, tedy například tiché pasáže ve spodku jsou zdůrazněny. Dál to rozvíjet nebudu, je to tak na A4 vysvětlování smile

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

chňápem, vidím to prvý krát v živote smile niaky príklad toho kde sa do dá kúpiť/stiahnuť+napáliť? smile

Web

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Stáhnout to nevím, já jsem je normálně koupil CD například přes Vltavu a ani jsem dopředu nevěděl, že to bude v HDCD o to větší překvapení to bylo, když mi to dorazilo. Jinak seznam HDCD titulů například na http://www.cduniverse.com/browsecat.asp … p;cat=2726 Mojí Patricii Barber, jsem tam však v HDCD nenašel..., tak že, nebude tam určitě všechno.

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Dobře, ty bity bych snad nějak pobral... ale jak se chipset běžnýho CD plejeru popere s těma 48kHz???

Web

(upravil Jarous 24. 1. 2008 18:23)

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Na tom CD u HDCD, to samozřejmě není vzorkovaný 48KHz, ale klasicky 44.1, to jsem si špatně přečetl výše ! Oprava: 48kHz/24bit je spíš PCM audio stopa k DVD a ne HDCD, tak alespoň víte i o HDCD formátu smile

Re: Convert 48kHz *.Flac či 48kHz *.wav --> 44,1kHz *.wav

Jsem to stáhl zde: http://philka.ru/forum/index.php?s=6b2f … ntry110722   smile


[2003] Tubular Bells 2003 (Advanced Resolution Stereo 48kHz 24bit)