(upravil Crashpc 17. 1. 2008 0:13)

Re: PA suby v autech

http://www.crashpc.ic.cz/grafy.jpg

omluvte za tu prasárnu. dělal sem to pomocí copy&paste, ale poctivě... nahoře jsou výsledky SPL při 1W.
dole je obrázek výchylky delty 60l s basreflexem při 125W. Ty basreflexový bedny dostaly menší výhodu v podobě 30% objemu tlumení, jinak by nešly tak nízko a hlavně by měly velkej hrb od začátku do nějakejch 150Hz.

//dělal sem simulace tý 12TBX100 a moc to s klukama od BC nesedí
http://www.bcspeakers.com/images/produc … ax/210.jpg
je tenhle obrázek od nich simulace nebo měření? smile mě to oproti jim ujíždí +- nějakejch 3-5Hz ale prozměnu mi to hází nehoráznej hrb kolem 50Hz zatimco oni to maj docela rovný. ladění basreflexu se taky rozchází sad

Re: PA suby v autech

Ten graf není pro TBX ale pro PS. A je dost možné, že je to průběh už s připojenou horní propustí.

Re: PA suby v autech

Crashi, mohl bys ty grafy udelat jeste jednou, nebo staci jeden z nich a zapnout cavity?

(upravil Crashpc 17. 1. 2008 11:43)

Re: PA suby v autech

http://www.crashpc.ic.cz/cavity.jpg

horní je Delta 60l 45Hz BR @ Medium car
dolní je Delta 47l closed @ Small car. v případě medium se propad jakoby inverzně otočí (místo navýšenní je propad) na mínus 1,5-2db lajnu od 10 do 60Hz, kde se začne vracet do normálu.

V praxi to totálně neodpovídá. smile

//12PS100 nemá tak jiný parametry aby to hrálo od 60 Hz a 12TBX od 40ti...

Re: PA suby v autech

A jak jsi přišel na těch 40Hz?

Re: PA suby v autech

nevim jeste 40Hz ale nejake navrhy na 40Hz tu uz byly, a neverim ze by nekdo stavel BR sub do auta na normalni hudbu kdyby nejel pod 60Hz. to je kravina. neni to sub... musi tam bejt nejakej zadrhel :-]

(upravil KarelXth 17. 1. 2008 19:18)

Re: PA suby v autech

Jasně, určitě není nutný to do auta ladit přesně takhle. Ale u B&C asi žádnej zádrhel nebude. Dokonce i 18" PA subbasy jsou laděný mnohem výš, než by se od oka mohlo zdát optimální (a to i k 60Hz), a naopak jenom pár jich je laděno ke 40Hz.

Není to z mojí hlavy, nedávno jsem na tohle téma narazil na prodance fóru (Hubert Mašín).

Re: PA suby v autech

jasem nedavno mirnyx tyrnyx to forum prolejzal a nic takovyho mi pres nos nebrnklo. nevedel bys kde to je?  sam nevim. ladeny je to podle me stejne, pac ten typek tvrdil ze predni dva rozmery jsou 38x38, a kdysi posilal fotku a ta ozvucnice mela opravdu ty basreflexy takhle v rozich. opravdu hodne ve me ten cervicek tedka reje....60Hz je dost vysoko, ale verim ze to neni jen tak samo sebou. bohuzel nerad delam neco o cem nemam ani tucha. obzvlaste ne chyrurga big_smile

Re: PA suby v autech

a nebo otce....
oni asi i u BaC nedělaj návrhy beden určený do auta....

Web

(upravil Crashpc 17. 1. 2008 21:55)

Re: PA suby v autech

me nejak nezajma co delaj nebo ne. Me zajma to ze si nekdo dela velmi podobny nely totozny navrhy, dava to do auta, a pak si na tom chrochta jak pasik.... se sekyrou taky nikdo moc nema umysl zabijet, ale hold s ni jde delat i jine veci docela obstojne, nez jen stipat drivi big_smile

// a nenutte me do LAB12. nevemu ji. ne a ne big_smile

Re: PA suby v autech

Kreši dej to 12TBX100 do 40l a nalaď to tak 45-50Hz.

Re: PA suby v autech

jaa see bojiiim big_smile ale jinak jo, narvu to na nejakejch 45Hz+  abudu doufat....

Re: PA suby v autech

Je ta TBX tutová? Aby to nedopadlo jak s G40. smile

Re: PA suby v autech

TBX tutová není. jsem rád že jsis na G40 vzpoměl. teď na ní myslim taky, ale má podobnej problém. No, určitě to bude PA, a bude to "ten lepší" reprák, protože už taknějak vim že nemám peníze na to abych kupoval levný věci smile
ještě tak měsíc, max 2 budu hledat řešení, a pak to ztvořim big_smile bude to ale těžkej měsíc smile nevím, a nemyslím že bych věděl o moc víc později....

Re: PA suby v autech

http://www.prodance.cz/konference.php?h … ction=show

Není to až tak nekompromisní prohlášení jak to utkvělo mně, ale je to tam:-)

Re: PA suby v autech

napsal jsem jim tam - už je to nějakej pátek. Myslím že přímo Hubert mi napsal že ten reprák, navíc se 4" cívkou je poměrně zbytečnej, tak nevím co si mam myslet.asi nic dokud to nebude stát. když to pude jak má tak tenhle výkend už bude testovací bedna hotová.

Tak mam hotovou testovací ozvučnici. Zatím jen doma, ale spokojenost maximální. hraje to dost nízko a silně, akorát teda basreflex+holá místnost, to nejde dohromady. ale jsem opravdu nadšenej. už jen odzkoušet spl

//už jsem ho prdnul do auta. vyžádal si opravdu precizní poštelování. s Eminencí mě dělící kmitočet ani ostatní věci moc netížili, tady to bylo horší. Taky jsem náročnější a očekávám od takového repráku o kus lepší zvuk, tak to dalo práci.  abych to shrnul:

Hubert z Prodancu mi lil do hlavy že reprák se 4" cívkou je zbytečně moc. jak to je v reálu se už asi nedozvim, ale připlatit si 1000Kč oproti 12PS100 verzi za pár malejch vylepšení mi líto není. Zvuk je i přes přítomnost basreflexu přesvědčivě přesnej a příjemnej. do absolutní dokonalosti chybí jen 5Hz na nejnižších basech smile to se dá vyřešit 15" verzí ale bohužel jsem měl požadavek nezabrat kufr, takže to u mě nebylo reálný. se SPL musím být opatrný, musím dotvořit bednu, zakulatit basreflexy, a vyzkoušet na silnějším zesilovači, protože malé dvoukanálové Mac audio ten reprák nedokáže plně vybudit. Dovolim si ale říct že to konečně je opravdu nakládačka i se slabšim zesilovačem. Když sedim v autě s hlasitostí co to dá, mám pocit něco mezi kopáním koně do hlavy a 50Hz 230V připojenejch na zadnici smile
rozhodně silnější zesilovač na interní použití v autě = jistá sebevražda. Testovací bednu s nějakými 40ti vruty to málem rozložilo.

A jestli bude projekt? bojím se bojím. bednu mám v plánu potáhnout kobercem protože tak jak je ujíždí po kufru, a kurtovat jí nějak se mi nechce. koberec v basreflexech ale není to pravý. až to vyřeším nějak kulturně, mohlo by to vyjít.

Re: PA suby v autech

Využití PA reproduktorů v autohifi není zase tak in.Dobrý profi měnič také něco stojí a uvažovat o levnějších kusech nemá vcelku význam,protože na nízkých frekvencích to není žádná sláva.Myslím tím u těch levnějších typů.Dalším aspektem je,kolik kdo je ochoten obětovat z vnitřního prostoru vozidla na ozvučnici.Sice tohle třeba není problémem u mladších vlastníků vozidel,ale u nich je většinou problém s finanční otázkou.

Re: PA suby v autech

u mě to tentokrát bylo obráceně. cenu jsem byl ochotný obětovat ale celý zavazadlový prostor rozhodně ne.Je taky jasný k čemu velké oběmy slouží - pro veliké repráky s velkým akustickým výkonem. To už v mém případě taky odpadá. Mac audio stačí až až.

spíš by mě zajmal nějaký návrh jak realizovat hladkou ozvučnici aby neklouzala po kufru. nějaký ostrý nízký nožky/hroty nebo tak něco.

Re: PA suby v autech

navrtat uchyt za bednu, pred bednu a pak prez ni pretahnout gumovej spagat. Jinak to asi neporesis. I kdyz tam das nozicky, tak riznes zatacku a bedna ti stejne ujede, coz je bez grilu docela o hubu...

Re: PA suby v autech

zatáčky řežu jen před hrozící bouračkou, jinak to auto netrápim. když byla eminence potažená kobercem, tak se po dvou měsících ježdění ani nehla.