Téma: ARN-130-02/8 aky fiskus!

pozeral som na parametre so zaujmom, az som sa zastavil na tomto kusku.
co sa tyka vychylky, tak uctihodne a to Bl tiez neni najhorsie. stoja, asi 3 kila, bolo by to na dake tucatka buchatka  tak na 2ks + vyska? ze by to ani nebolo drahe smile
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1
aj dizajn ujde

(upravil Halen 4. 5. 2007 9:46)

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Na satelitky IMO v pohode. Hodily by se k nim designove ARV089-00/8 a jako celek by to nemuselo byt vubec spatne. Za tu cenu ziskas pohodove bedynecky. Na normalni poslouchani smile Hlavne to nedoplnuj subbasem s profikem tongue

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

vypada skutecne docela zajimave, i vychylka +-4,25mm neni vubec spatna, ostatni parametry taky solidni... skoro se divim, ze si ho nikdo nevsiml driv...

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Ale všiml, někdo těsně před skončením předminulého fóra s představitelem této řady (přesý typ byl možná jiný) chtěl stavět, potom fórum skončilo a začalo to minulé provizorní.

(upravil Bentley 4. 5. 2007 10:35)

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

ze jo smile ja ho tiez vidim prvy krat.
ale asi by to potrebovalo orezat niekde okolo 50hz dole,a na kolej by to bolo supr . dal bych 2 ty 8 ohm a 1 ARV089 4 ohm, a za par kacek by to vyslo smile

ale skor bych dal vysku co znese vyssiu zatazitelnost

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Vyska ma 91dB citlivosti, tu budes muset radne zatlumit, toho bych se vubec nebal.

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

no to je pravda. basacik ma 85, takto pojde hodne dole. inak v winisd to vychadza kraasne, bedynka na 10L a BR, taka chaara sa malokedy podari. no a kebych ty 2 ARN dal, tak spolu ci kazde do vlastneho priestoru? by museli byt 2 natrubky pak

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Nad čím se rozplýváte? Vždyť je to ARN-150 bez laku a s ušima. Skutečná výchylka je 3.3mm, výška cívky není 13, ale 11 mm.

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

tak kurna, jak to ze to maju zle v celej rade? ze by si to nevsimli?  antonio, mas to zmerane?

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Mám, překvapivě...

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

no ja to nemyslel jako narazku, just question smile takze vies aj jak to hra, pravda?

(upravil check 4. 5. 2007 14:13)

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Tak jestli to máš změřený, mohl by si to změnit i v parametrech tady na webu. Zajímaly by mě i další parametry, třeba proč má o jeden dB vyšší citlivost než klasika ARN 150, charka atd... Zajímal by mě i rozptyl parametrů, který TVM dodržuje. Jinak se mi to zdá pěkný repro, Xmax (i ta měnší) je oproti jiným výrobcům velmi dobrá. Původně sem si ho taky vůbec nevšim, divný, když pokukuju po nějakým levnějším 5".

Web

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

podla mojho usudku ta znizena citlivost bude asi v lakovanej membrane, no. mozno. obdobne ARN 6618/6688 a pod.

(upravil opamp 4. 5. 2007 15:09)

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Tyhle repráčky hrajou překvapivě dobře (zkušenost s "kulatou" variantou ARN150-03, 150-73) a umí jít i dost hluboko. Sráží je ale kombinace nízké citlivosti a nízkého max. příkonu.

Pokud je chceš v basreflexu vydojit na maximum, chce to subsonik (nicméně stačí 2.řád, -12 dB/okt.) - jedou od 45 - 50 Hz...

Web

(upravil check 4. 5. 2007 15:51)

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Čim dýl na něj koukám, tim víc se mi líbí, jen aby ve skutečnosti nebyla SPL výrazně horší než uváděj.
Příkon 60W RMS je velmi slušný, Fs je celkem typická pro levnější 5", Mms docela nízká, BL slušný. Mimochodem oproti kulaté verzi má jiné Cms - závěs, tudíž i jiný Vas; Xmax 3,25 taky není v tédle kategorii vůbec špatná. Právě díky ní je na tom se zatížením na basech několika násobně lépe, než nekteré jiné reproduktory. Pro porovnání např: 5" Monacory, Visatoní W130S (2,3), 5" Silver Flute (3,5), Tangband W5-704S (3) a tady skoro referenční Beyma 5MP60N (4 - ale ta hluboko nehraje, tak to ani nepotřebuje). Některé Daytony jsou na tom lépe, ale to už je jiná cenovka a ani na madisoundu je nemaj.
Ve hvězdách je charka a zkreslení, ale TVM by snad úplnýho hrbouna nevypustila. Chtělo by to aspoň tu charku, podle který by se dala určit přesněji dělička (mezi 2,5-4khz je k prdu), osobně bych to měl ke GTC 11,100/8.

Web

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

mne tie usiska nevadia, skor na sere, ked to ma take zbytocne velke plechy okolo.
co do hlasitosti, nemozes cakat ze 13cm repro bude robit koncert, skor do mensej miestnosti. preto bych ale dal 2 take na 1 bednu.
vyhybka sa niekde da zohnat k nim? asi s tym papierakom vyskou, ale radsej bych inu.moc sa mi nepaci. ale zvuk ma supr

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

To není vůbec blbej nápad, takový appolitko by se mi líbilo, ale to už by rozhodně chtělo měření a dražší výhybku.

Web

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

IMHO je to docela zajimavej adept na experimenty s pridavanim magnetu, medenych krouzku, vyztuzovani membrany, pridani phase-plugu...

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

Jeden standartní TVM kroužek mám, ale neumim měřit smile.

Web

Re: ARN-130-02/8 aky fiskus!

ja mám doma ARX130/20 čo je niečo podobné... zvuk to má celkom pekný,ale tento ARN sa mi keď tak pozerám,viac páči...