Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nástěnné reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

(upravil hranatybraska 3. 4. 2024 19:24)

Re: Nástěnné reprosoustavy

Jasné, myslel jsem tím - v čem simulovat výhybky?
Rád bych zkusil zvuk co nejvíc do "fullrange" zvuku, jako tu tj. co nejmenší řád výhybky.

edit: Omrkl jsem VituixCAD2, data k měničům mám, tak jdu do toho. smile

Web

(upravil hranatybraska 5. 4. 2024 8:39)

Re: Nástěnné reprosoustavy

edit2: Tak jsem zjistil, že to není vůbec taková prdel, jak to vypadá. Teorie je jedna věc, a v praxi se to stejně udělá tak, aby to fázově navazovalo.

Věnoval jsem tomu pár hodin, abych si to ošahal, ale cosi mi říká, že věnovat se ladění čehosi z datasheetových dat bez oměřených měničů přímo v ozvučnici, je ztráta času.

Kdo by byl ochotný mi to oměřit?

Web

(upravil TheLastUnicorn 5. 4. 2024 12:50)

Re: Nástěnné reprosoustavy

VituixCad je fajn, já ho používám taky.
Ono si člověk může plánovat děličky, strmosti...ale ve finále se to stejně většinou posadí jinak, protože člověk potřebuje dosáhnout nějakého žádaného amplitudového vyzařování. Neříkám, že dělička nebo strmost filtru budou striktně daný. Vždycky se to dá nějak posouvat. Ale většinou ne tak, jak si to člověk původně představoval.
Co se týče simulace podle datasheetových charek - to je reálně dobrý tak k seznámení se s obsluhou simulátoru. Jinak k ničemu. Kompetentní a funkční výhybku lze navrhnout pouze na základě reálných dat. A samozřejmě člověk musí umět i číst v těch grafech, vidět tam souvislosti mezi průběhem a skutečným zvukem. Z praxe vím, že zkušený ladič umí ze souboru grafů přibližně odhadnout, jak to bude hrát a jak se zvukově projeví případné problémy.
Já jsem bohužel zdaleka, takže své služby nenabídnu. A taky jsem si řekl, že už žádný takový kšefty neberu. big_smile

Re: Nástěnné reprosoustavy

Máš blbý zkušenosti?

Web

Re: Nástěnné reprosoustavy

To zas ani tak ne, ale nebaví mě ta logistika kolem toho. smile A třeba u třípásma (i když tohle není ten případ) potřebuju vždycky řešit nějaký prostory pro měření atd.  Tady bychom museli řešit posílání z republiky do republiky (já jsem z Trenčína).

(upravil hranatybraska 8. 4. 2024 9:34)

Re: Nástěnné reprosoustavy

V dnešní době si myslím toto řeší zásilkovna smile
Jasné, respektuju to.

Web

Re: Nástěnné reprosoustavy

Ale zásilkovna to řeší jen do nějaký hmotnosti myslím. Vešlo by to do toho?

Re: Nástěnné reprosoustavy

Zásilkovna už umí poslat i nadrozměr/naváhu nad 50cm/5kg za příplatek

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nástěnné reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£