Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt - kmitání

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Danwatt - kmitání

Dostal jsem od známého k oživení tuto verzi zesilovače Danwatt:
https://i.postimg.cc/RJrLkkJw/Danwatt-sch.jpg

Po nastavení symetrie jsem připojil zátěž 4 ohm a při malém buzení obdržel tento průběh:
https://i.postimg.cc/qh6GZJqk/Danwat-1k-Hz.jpg

Nějaký nápad, jak to spravit?

Re: Danwatt - kmitání

Nejdřív bych zkusil zkratovat R13. Pokud to nepomůže, C2 bych zvětšíl na 470p, C6 zmenšil na 100p a C3 vyndat pryč. smile

Re: Danwatt - kmitání

Denkezi mám stejný problém, taky mi to kmitá. Zkusím úpravy z předchozího příspěvku

Re: Danwatt - kmitání

Zkus obdélníkový signál, jak to reaguje na hrany.

P.S. Boucherot není zase tak zbytečná věc, jak by se mohlo zdát

Re: Danwatt - kmitání

Hordek: R13 je blokovaný C9, ten nic neovlivňuje.
C2 potlačuje případné vysoké frekvence na vstupu, při buzení z generátoru tam žádné nejsou a na kmitání vlastního zesilovače vliv nemá.
Změny na C6 a C3 jsem udělal, kmitání se neodstranilo.

rvx73: Boucherot, pokud vím, má význam při nestabilitě na komplexní zátěži. Při odporové zátěži musí být zesilovač stabilní bez Boucherotu.
Při buzení obdélníkem od určité úrovně je celá kladná půlvlna rozkmitaná, na hranách ale zákmity nejsou.

Re: Danwatt - kmitání

Měl jsem u Danwatu zákmity na 20MHz, vyřešil to Boucherot.

Re: Danwatt - kmitání

Mi to kmitá i s Boucherotem

(upravil BV 13. 3. 2024 22:32)

Re: Danwatt - kmitání

Skús pridať paralelne k R12 nejakých 100-220pF, zablokovať D1,D2 keramikou 100n.. A vyskúšať Boucherot by som neodmietal...a možno aj skúsiť vystupnú cievku pár uH paralelne s odporom 4R7..

Re: Danwatt - kmitání

Denkez napsal:

rvx73: Boucherot, pokud vím, má význam při nestabilitě na komplexní zátěži. Při odporové zátěži musí být zesilovač stabilní bez Boucherotu.

Řekl bych, že máš o boucherotu poněkud mylné představy

Re: Danwatt - kmitání

Nevím, jak Danwatt, ale u Transiwatt 130 studio mám vyzkoušeno zklidnění pomocí obyč. odpůrků 51J mezi BE výkoňáků. U Transiwattu pak lze snížit zatloukací kapacity (ze 100pF na 47 pF a rovněž kond u T1). Možná to zafunguje i zde.

(upravil dawsoo 13. 3. 2024 21:34)

Re: Danwatt - kmitání

1. Jaká je to pcb ? Laco,RVX či jiná?
2. Osazení je přesně to co je ve schématu?
3. Pokud ano,tranzistory i malý jsou aspoň Fairchild,DIOTEC, STM či ON? nebo nějaká noname asie druhovýroba z GME či alíku?

Ptám se proto že s tímhle osazením (značkové typy) a C6 100pf 2955/3055 by to kmitat rozhodně nemělo,boucherot pomůže a srovná fázi a reaktivitu jakékoli zátěže (výstup je ve smyčce celkové ZVdo emitoru T1) v RF regionu,takže určitě tohle vůbec nepodceňovat,s rychlými trandy je nezbytnej.

DW není idiotfest jako Transiwatt bohužel . To co napsal BVA mi příjde rozumná volba zkusit, pokud předešlé vše sedí a trandy jsou ok (vypadá to na lokální oscilaci někde u darlingtonu + zdroji proudu).

Není co dodávat...

Re: Danwatt - kmitání

uka fotku desky z obou stran - to většinou pomůže wink

Re: Danwatt - kmitání

Tak nakonec zabral Boucherot (100n + 10R). C3 jsem také mohl vyhodit, jinak je zapojení beze změn.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt - kmitání

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£