Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

(upravil 1watt 22. 7. 2023 13:38)

Téma: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

..

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Odpor dej predepsanej a i predepsanou wataz. Aby pripadne shorel.

(upravil rvx73 15. 7. 2023 12:26)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

jardag69 5W odpor hned tak neshoří wink



imho ideální je to oživovat zdrojem s nastavitelným proudovým omezením

pokud nemáš, použij předepsanej rezistor

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Aha. Já viděl návod s malým 0.6W. Pokud byla v zarizeni vada, tak shorel.

(upravil Otas 15. 7. 2023 18:11)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Doplním verzi vrazit tam optimální pojistku a v sérii s primárem trafa dát klasickou žárovku 60W/230 V (není to z mé hlavy, to jen vykrádám know-how Sinclaira). Omezí to proud stejně jako ten odpor 47 - 100J, hned vidím, zda je vše OK. Mohu oměřovat stav zesilovače (hledat chybu), aniž se mi bude kouřit z odporu. Jediný zádrhel je případné skokové vybití kondů v napájení (skoková porucha v zesu). Řeším tak VŽDY start zesilovače po opravě (vlastně i před opravou) a dosud (cca 15 startů) vždy pohoda. Je pak dost času na oměření a hledání na zapnutém zesu, co jsem zku..il (nebo na začátku, co se pokazilo). Věřte, že takový načnutý budící trand na zesu s 10 kusy 150W trandů není snadné a laciné jinak najít.

(upravil 1watt 22. 7. 2023 13:38)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

..

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Takže ampérmetrom si meral prúd za ochranným odporom voči zemi? A zhasla LED a začal sa prehrievať ochranný odpor? smile

(upravil 1watt 22. 7. 2023 13:38)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

..

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Mal si ampérmeter.. roll

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

1watt jestli Ti mohu radit, tak svůj měřák raději na měření proudu nepřepínej wink pokud chceš vědět jak velký proud teče rezistorem, změř na něm úbytek napětí a použij Ohmův zákon

(upravil 1watt 22. 7. 2023 13:38)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

..

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Skús niekde na nete nájsť naštudovať, ako správne merať napätie a prúd v obvode.
Ampérmetr sa zapája do série s meraným obvodom, nie paralelne, ako keď meriaš napätie.
Ampérmeter má nízky vnútorný odpor, aby na ňom vznikal čo najmenší úbytok napätia a nespôsoboval chyby v meraní.
V skutočnosti si napätie za ochranným odporom zoskratoval voči zemi, preto zhasla LED a ochranným odporom začal tiecť prúd asi 600mA a vznikla na ňom výkonová strata cez 30W...preto sa tak rýchlo ohrial.

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24237

(upravil dhaman 22. 7. 2023 13:15)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Hlavne to nestrkaj do zasuvky prepnute na meranie prudu. Ked medzi + a - zariadenia zapojis merak prepnuty na meranie prudu tak to zariadenie vlastne skratujes. Prud sa meria stale do serie so zatazou. Ako ti radil rvx73 meraj napetie a pouzi ohmov zakon na vypocet prudu. Bezpecnost na prvom mieste.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil rvx73 22. 7. 2023 13:26)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

https://elektrika.cz/data/clanky/clanek … 52499/view

(upravil 1watt 22. 7. 2023 13:37)

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

srát na to.. už to letělo do krabice a do skříně. Já to potřebuji PŘESNĚ VIDĚT NA SVOJE OČI a ne uši, krok po kroku a ne číst psanej návod.
Třeba jsem ten největší debil pod sluncem, ale takhle to prostě mam a nic jiného s tím neudělám a to jsem návod četl snad tisíckrát.

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Dobrá volba

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Vratá mi to hlavou furt.. to by znamenalo vytáhnout pojistku s odporem na jedné straně a pak měřit proud? na té straně, kde jsem měl hrot měřáku?

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Jak presne mas zapojenou tu pojistku s odporem? Nebo jsi pouzil prerusenou pojistku a na ni naletoval odpor?
Jinak ano. Vytáhl bys jeden konec pojistky a do mezery bys dal meřící hroyty aby byly v serii s pojistkou a drzakem pojistky.

Re: DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

takže takhle? https://img42.rajce.idnes.cz/d4202/18/18599/18599008_cba9a5007f8fe241968dd58df990154e/images/362286280_990613992252962_4717535748635477672_n.jpg?ver=0 

a měl bych mít na měřáku 65-75mA ?

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DanWatt postup oživení, pro začínající začátečníky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£