Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 11)

Audioweb.cz » Smetiště » Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 206]

(upravil therion 2. 11. 2023 13:42)

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Ok domaci PC. Mas doma mladeznika, ktery chce hrat hry? Preju s wine hodne stesti : )))
Nojo teams. Tam by bylo take dobre mit statistiku kolika lidem to chodilo a kolika ne. Potom by jsi zjistil jestli to opravdu problem byl nebo ne. Ja tu statistiku nemam.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Nevidím problém mať osobitné PC s Win na hry. Kľudne aj cez dualboot.
Pokiaľ je to "mádežník", tak je to vyslovene potrebné. Určite by som ho nenechal inštalovať hry na PC, v ktorom mám dôležité dáta a programy.

Štatistika je nepodstatná. Štát siahol po riešení, ktoré nebolo univerzálne. To štát, ktorý má slúžiť občanom, nesmie.
Tu dokonca školy bez súhlasu rodičov! registrovali žiakov v MS a nútili ich prihlasovať sa cez konto MS. Toto problém rozhodne je. Dúfam, že bol, že je to definitívnou minulosťou.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

therion napsal:

Jojo az bude takovy orcad a pod pod linuxem muzem se bavit dal.

pod linuxem běží KiCAD, a korektně tam spustíš i LTspice, takže v tomto ohledu je to OK

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

A otevru vtom korektne veci delane v orcadu? (i verze pod 16?)

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Spomenul by som este moznost spustania Linux-u pod Windowsom 10 a 11 (pomocou WSL2) pripadne aj starsimi napr. s VirtualBox, VMware,..

Podobne je moznost pouzivat primarne Linux a v nom si na pracu vyzadujucu Windows spustit Windows (kludne i niekolko roznych verzii) vo virtualnom stroji.

Ja napr. pouzivam tu druhu moznost na spustenie VituixCAD, MiniDSP Console a podobne, ktore nebezia pod Linuxom (ani cez wine).

(upravil antonio 4. 11. 2023 22:36)

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

therion

to nevím, já jsem v orcadu nikdy nedělal takže jsem neměl potřebu toto zkoušet

(upravil kaed 5. 11. 2023 15:31)

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Vás už jenom zpovzdálí pozoruju, a pozorujujasný stanoviska: Therion: dogmaticky wokna forever!!! Ostatní je sračka.
Ostaní se marně snaží bojovat s větrným mlýnem a přesvědčit ho o opaku. Já se taky přidám, jsem tvrdá palice a přesvědčit mě o něčem trvá a chce úsilí, ale snažím se nebýt dogmatik.
Např: moje děti mají na PC linux. A hrají i nějaký hry. Platforma STEAM https://store.steampowered.com/search/? … &ndl=1 už není jenom pro wokna, ale umí i linux a jabka. Ale stejně je nejvíc bere minecraft - A ten jede i na androidu smile
Jinak vše o firmách a školství už tady bylo řečeno. Dokonce jsem i s několika "IT učiteli" měl vystoupení ohledně toho, co cpou do děcek za blbiny ohledně "jediného správného IT náboženství" a to u nás, na rozdíl od Maďarska, školy mrkvosoftu za jejich produkty platí. To mi přijde šílené, platit za to, abych té firmě, co jsem jí zaplatil, naháněl další ovečky.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Pletes si definice dogmatu s prakticnosti. Az budou mit ostatni systemy stejne bohaty ekosystem muzeme zacit porovnavat kvality samotnych OS. Ja od OS ocekavam univerzalnost vcetne aplikacniho zazemi a nikoli, ze se mu budu prizpusobovat. Toliko k dogmatu....

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Věřím, že se zde můžeme obejít s argumenty věcnými, namířenými k jádru věci, klidně i subjektivními, nikoli jeden člověk proti druhému. Každý máme jinou zkušenost, preference, zalíbení, atd., a o to mně šlo - o vaše trošky do mlýna.
Poslední můj karambol s Linuxem Ubuntu se týkal "částečného povýšení", jak tento termín používá sám Linux, LTS verze, tuším 18, aby mohly být provedeny aktualizace, a později snad i povýšení - také termín Linuxu, ale na něj nedošlo. V aktualizaci se objevila jakási chyba, přesto či proto či jak je to možné byl přepsán zavaděč, pořadí operačních systému v něčem jako dual boot PC se přepsalo (změnilo) na 1... Ubuntu, pak něco a na 5.  místě Windows, a nový stav Ubuntu (ani 18, ani 20) ne a ne nainstalovat Grub Customizer, abych bez zásahu do bootu startoval zase nejprve (implicitně) do Win. Doprovodným jevem je také to, že stávající Ubuntu nejde ani aktualizovat, ani povýšit, ani vrátit zpět. Tímto stavem je, jak zřejmo, dotčen i disk s Win a z toho nemám radost.
Jen dvakrát v životě jsem důvěřoval tomu, že Linux či jeho zavaděč nezboří zavaděč Windows a dvakrát zbořil. Dual boot, tak já nazývám boot do dvou operačních systémů instalovaných na odlišných partition téhož fyzického disku, již s Linuxem nehodlám dále provozovat. Uvidíme tedy, jaké podpory se mně dostane na daném PC od BIOSu, abych mohl volit OS přepnutím (volbou) v BIOSu. To bych pak nazýval dual drive boot.
Jinak aktuálně mám různé verze Linuxu (převažují Ubuntu a Xubuntu) na přibližně šesti strojích a na většině jsem celkem spokojen. Ale absentující účetní sw, Corel, na kterém jsem díky až desítkám let efektivní co do rychlosti, SolidWorks, již několik let absentující Eagle ve verzi zdarma, atd., mě zase poněkud vzdaluje Linuxu, resp. zužuje či aspoň nerozšiřuje množinu provozovatelných aplikací. Vidím tedy, že v blízké budoucnosti jednoznačný odklon k té či oné platformě patrně nehrozí. Aspoň kognitivně bych z toho mohl těžit, když ne časově.
Původně by mě ani nenapadlo pořizovat nové PC, a už vůbec ne s Win11P, ale můj Dell 7010 si při startu nerozumí s externími USB3 disky - jsou-li při startu zasunuty v USB3 portech, PC je nedeteguje (či nedetekuje, chce-li kdo). Pokud je připojím až po startu OS (jedno zda Linux či Win), jedou korektně. Týká se to disků 2,5 " i 3,5 ". Ale důvěra v takovou konfiguraci není tak pevná, s jakou bych potřeboval PC provozovat. Dokonce ani 2 TB SSD přes SATA Dell 7010/Win10P "neschroustal". Nejvýše 1 TB HDD.
Takže za jeden počítač s Win11P ještě peníze dám a vyzkouším, jak si OS se vzhledem a ovládáním pro mě stále se zhošujícím, vede. Odtud pak vzniknou nové zkušenosti (Win11P jsem do nynějška neměl a nechtěl) a ty mohou pomoci budoucímu rozhodnutí, zda Macrohard má u mě útrum.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Jak máš nastavený usb rezim v biosu. Jako legacy?

Akualitka z fora:  Včera jsem aktualizoval linux, dostal jsem se do dependency loopu,kdy na začátku apt failnulo,protože mu chyběl balík,co chtěl instalovat na konci.Aptčkem jsem ho nainstalovat nemohl, protože furt chtěl pokračovat, a chtěl po mě apt -f install, kterej failoval.Pak failoval dpkg.TLDR, aktualizoval jsem začal včera v 9 večer a skončil dneska v 9 ráno, po hodinách nadávání a opakování apt clean, apt autoclean, apt autoremove, apt -f install, dpkg --configure -a, dpkg -i --force-overwrite v různém pořadí.Peklo.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Therion: Na 99 % jako legacy. Nejsem teď u dotčeného PC.

(upravil rvx73 6. 11. 2023 17:47)

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Tak i Linux má své mouchy, ne že ne.

Proto já se zásadníma upgradama vždy chvíli čekám, než to geekove vychytají a odlaději

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Tohle je neřešitelný. Stejně jako Apple vs. Android, nebo SUV vs. kombík.

(upravil antonio 6. 11. 2023 21:49)

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

ransom: To první nevím, ale to druhé je jasné - MPV smile

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Digiting napsal:

Ale absentující účetní sw, Corel, na kterém jsem díky až desítkám let efektivní co do rychlosti, SolidWorks, již několik let absentující Eagle ve verzi zdarma, atd., mě zase poněkud vzdaluje Linuxu, resp. zužuje či aspoň nerozšiřuje množinu provozovatelných aplikací. Vidím tedy, že v blízké budoucnosti jednoznačný odklon k té či oné platformě patrně nehrozí.

Neexistence odpovídajícího aplikačního vybavení je samo zásadní argument a skoro bych ho očekával v prvním příspěvku smile Pojenování vlákna "kancelářský" počítač neodpovídá CADu ani EDA, to je Pracovní stanice a jediné, co má společného s kanceláří je to, že leží v kanceláři. Kancelářský počítač je komp pro internet, poštu, bankovnictví, zpracování dokumentů i včetně té základní grafiky.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

V závorce jsem uvedl výkonný domácí, ale budiž. Pod pracovní stanicí si představuji ukrutně topící kdysi "workstations" s Xeony, s cenou nad 35 tis. Kč, aby to aspoň za něco stálo, stejně jako pak účty za elektřinu, zatímco na doma, kde mohu a chci experimentovat daleko více, než mohu v korporátu, mě pro tytéž aplikace postačuje stabilní a trvanlivý stroj na i5 13500 a podobném CPU a bude stát do 25 tis. Kč. Ale pravda, měl jsem to uvést hned v úvodu. Pro řešení otázky, zda Linux nebo Win mně to přišlo jako vedlejší, ale uznávám i tento názor.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

To musíš, protože HW ovladače, některé v Linuxu jsou, a některé ne. A někdy je to boj. Funguji s Linuxem 11 let, taky jsen byl Widlák, a je mi skoro 60, a jde to.

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Tady jsem ono slavné povýšení Ubuntu 18 LTS na "něco" vyššího a pak takřka dokonalé selhání, nemožnost update ani cesty zpět, nemožnost editovat boot sekvenci OS, až po zatrvrzelý režim 640x480 na 4K monitoru trochu zaznamenal, netvrdím, že zcela: https://www.tahacky.cz/it/clanky/Chyby% … 231108.pdf.
Ale což, železa je všude dost, od nynějška hw jen vyhrazený pro daný OS. Už když jsem kdysi chtěl provozovat na jednom PC se třemi SSD Win7P/Win10P/Ubuntu, shledal jsem, že se to "nemá navzájem rádo".

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Rman - naopak od přechodu na linux ovladače prekticky neřeším. Jediný, co mi nejede, je historicjá GDi tiskárna/kopírka od canonu a ta asi ani nikdy nepojede, ale tu jsem dostal, tak darovanímu koni... Naopak boj s woknama a ovladači pro klony arduina z číny na linuxu ani nezačal, tj nikdy nebyl, na rozdíl od woken. Asi jsem divnej, nikdy žádnou HW kompaktibilitu nekontroluju, ale kupuju značkový železo s intel procesory, a jedou jak bazarovky  i nový stroje. Na ukázku: NB Dell, Lenovo, minipc Intel NUC, HP, Dell. Samozřejmě jsem někdy nějakej menší problém zaznamenal, třeba wifi na NB z popelnice se celkem bránila, ale nakonec jsem na netu našel návod, jak na to a kdyby mladej nešikovností nerozflákal displej, tak ten krám snad jede dodnes...
P.S. sice odjinud, ale objevují se minipc s novou řadou procesorů od intelu, N100, na aliexpresu za pár korun. A taky varuju před neznačovými M.2 SSD, jedden takovej dal HP do novýho minipc, a výrazně to zbrzdilo celej systém. Nechápu proč to tak odrbali. Výměna za Samsung 850 to vyřešila...

Re: Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

kaed napsal:

P.S. sice odjinud, ale objevují se minipc s novou řadou procesorů od intelu, N100, na aliexpresu za pár korun. A taky varuju před neznačovými M.2 SSD, jedden takovej dal HP do novýho minipc, a výrazně to zbrzdilo celej systém. Nechápu proč to tak odrbali. Výměna za Samsung 850 to vyřešila...

taky jsem něco takového zahlédl z rychlíku - víte někdo jak si to stojí v porovnání s Raspberry resp. čínskými klony ?

Příspěvky [61 až 80 z 206]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Kterou platformu pro kancelářský (výkonný domácí) počítač dnes?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£