Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 93]

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Tie najobľúbenejšie placky som si naripoval do FLACu, ide to v pohode aj cez W10. Lenže žena nemá vôľu si zapamätať čo všetko má spraviť aby jej to hralo. Raspberry s Volumiom ovládam cez telefón.

(upravil dawsoo 28. 7. 2023 17:20)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Ono to staré CD nebo i DVD (klasické dvd-video umí oproti cd i PCM 24/96 stereo) má i svoje výhody,než si kupující dojel pro keníka tak jsem na něj doma i nějakou dobu nějaký svý současný výpalky hrál a srovnával starý vs nový přímo z na svou dobu digi-pravěku vcelku povedenýho R2R tak i přes Optiku/coax do moderního Toppinga E70/E50 a nevadilo to,neb ne vždy se člověku chtělo zapínat třeba večer celý PC,jen prostě byl hlavní limit to že jedna placka s max 80min muziky na repeat nebylo prostě až tak moc uplně ono a mulťáci na víc placek zas nemaj často tu buď tu správnou aspoň základní obvodovou kvalitu a hlavně i výhodu mechanické spolehlivosti a celkové jednoduchosti obsluhy.

Já se placek zbavil dávno (vše nagrabováno průběžně přes EAC do lossless),takže je to pro mě jen taková technicky zajímavá věc na pohrání si. Uvítal bych spíš klasickej jednoúčelovej komponent (transport) na bázi x rozšiřitelných HDD/SSD s jednoúčelovým mikroOS co by uměl všechny formáty včetně hires/DSD. Kam bych vše přetáhl a za pomocí ext dacu používal místo CD.

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

dawsoo, to by zvládnul nějaký streamer, ne?

(upravil dawsoo 28. 7. 2023 20:19)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Asi možná jo,něco jsem již v minulosti zkoušel a vůbec na to co potřebuji mě to nepřesvědčilo. Takže já právě klasickej velkej streamer kterej je hlavně primárně na různý placený služby a streamování vůbec nechci,u offline vždy tam bylo nějaké velké ale a přebývalo hafo věcí co nepotřebuju, stačilo by mi spíš ideálně nějaký čistě offline minimalistický stabilní a kvalitní řešení (typu podobným směrem něco jako kdysi dělávalo třeba dříve OPPO) co umí většinu formátů včetně vysokého rozlišení včetně DSD,neb mam hudby (i hires) opravdu hodně, řádu dvou desítek TB a jde mi jen o jednoduchou náhradu klasického HW hi-fi přehrávače,aby to uměli obsluhovat jednoduše i ostatní v rodině bez nutnosti zapínání počítače, navíc jsem principiálně i odpůrce čehokoli někde na cloudu.

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

a jak budeš stárnout, tak budeš chtít mít všechno easy a už si ani nebudeš pamatovat všechny ty procedury, aby si pustil muziku s nutností startovat PC...pro mně osobně je transport + dac nejjednodušší řešení (taky máš hned v ruce skutečnej booklet)...zkoušel jsem rapsberry + hadr, ale nehrálo to líp, než CDP vyšší třídy a to 1T muziky mě od skutečného zažití, prožití a "strávení" hudby spíš vzdalovalo... sad

(upravil dawsoo 28. 7. 2023 23:04)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Chápu ale zrovna tohle mě až tak nevadí,já řekl bych jako jeden z prvních přešel na pc dávno už někdy v roce 2000-2001 kdy jsem graboval první CD. Takže jsem zvyklej,dacy jsou dneska už fakt za pár korun a jsou dneska vážně o vagon lepší než drtivá většina CDP i vysoký třídy nad 30-50-100kkč včetně studiových mašin (ke kterým mám stále přístup v práci) a nový se kloudný smysluplný nedělaj co odpískali hires placky a protože CD je už polomrtvej formát,kupodivu ten fetiš s bookletama přenoskou či kazetama nebo nedejbože páskama a související neustálou údržbou (opravdové peklo)  a popisování kazet mi nechybí vůbec, ba naopak v době netu, kde si o umělci najdu zcela vše, už by mne to asi fakt nenapadlo, tím spíš jak stárnu tak jakákoliv manipulace s čímkoliv, by mne asi jen zdržovala a otravovala, když mam zrovna chuť na konkrétní skladbu či album pustím si to ihned.

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

taky chápu, ale podívej se na ten fetiš z druhé strany - je to činnost, manipulace s fyzickými věcmi a člověk bytostně potřebuje činnost, na něčem pracovat, s něčím si hrát, něčím se zabývat a ty starý hifi krámy ti toto hojně poskytují s tím, že na výstupu je emocionální prožitek...co chceš víc? smile
(když máš děcka z domu, už ani nebydlíš s tlustým kamarádem, nemáš zahrádku, čokla, TV ani elektrokolo smile )

(upravil stiglitz 29. 7. 2023 12:08)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

To já se mazlím. Asi 1100 kazet, od první, kterou dodnes mám, byla to Maxell UD1, která mě jako učně stála měsíční kapesný, a na kterou jsem vystál frontu ve zdejším Elektru, v roce 1985. A taky 4 decky, asi sedmdesát kazeťáků, čtyři cívkáče s páskama Maxell, čtyřicet cívek, převážně "zlaté", 120 LP, tři gramofony, osm párů soustav, pět zesilovačů a tak... Miluju to tady. Máme dost velkej byt, aby jsme si v něm se ženou po osmadvaceti letech nelezli na nervy. mám vlastní trucovnu, tam to všechno je.

(upravil dawsoo 30. 7. 2023 16:50)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

malý magnepany SMG-A na bazaru = nejen pro dipóláky zajímavá nabídka
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … nar-smg-a/

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

stiglitz napsal:

To já se mazlím. Asi 1100 kazet, od první, kterou dodnes mám, byla to Maxell UD1, která mě jako učně stála měsíční kapesný,

ještě dřív byly Maxell LN cena stejná...proto jsme jezdili do Ostravy na burzu pod širákem
pro Sony HF90 á80 Kčs, hrála přibližně stejně

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

dawsoo napsal:

malý magnepany SMG-A na bazaru = nejen pro dipóláky zajímavá nabídka
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … nar-smg-a/


Na vyzkoušení pro někoho, kdo s Magnepany nemá žádnou zkušenost, asi dobrý, ale jinak ty starší 80.let jsou trošku prkenné. Měl jsem Magnepany dvoje, a jednoznačně lepší byly z 90.let.  Pak je ode mě koupil jeden místní člen smile

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Tak já dipóly ani neslyšel, nikdy. Snad někdy budu mít tu čest.

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

zkušenost s malými Magnepany: velmi specifické (jako všechno) - mají svoje klady a zápory, něco umí nádherně (komořinu):-), něco vůbec (rock, bigít apod.) sad
já menší provozuji, ale jen jako součást speakers gearu...velké (vysoké) jsem neslyšel, ale zde asi platí že větší je lepší smile

(upravil dhaman 30. 7. 2023 20:12)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Zopar som pocul na vystave v Mnichove, ale je potrebne k nim dohodit subwoofer. Prisli mi dost ukricane. Mozno som mal len zle miesto. Inak na dipol nedam dopustit ded

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

godz napsal:

Kedysi som sa pohrával s myšlienkou, že si kúpim nejaký slušný CD player, placiek mám dosť. Akonáhle som vyskúšal prehrávať cez SPDIF na E70 zo svojho starého NADu tak som túto myšlienku úplne zapudil. Ani tie najlepšie CD prehrávače sa nechytajú na to, ako hrá prachobyčajný prehrávač cez E70ku. A žena už si dokáže prehrávať svoju muziku sama, bez mojej asistencie.

čo je E70? Keď dám do google, vyhadzuje mi obrázky BMW.. díky.

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Predpokladam Topping E70
https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.39188/

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

lacikamo

E70(4.8) mám. A cd hraje velice dobře. Dokonce líp než domácí přehrávače big_smile

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Ahoj, nechtel jsem zakladat nove tema. Ono to tu mozna bude i pasovat. Chtel bych se s vami poradit, zda dava smysl koupit treba 20 let stary zesilovac, resp. AV receiver. Chtel bych poridit neco aspon trochu slusneho na kino. Sem tam se v bazarech objevi nejake starsi zajimave kousky. Treba takovy NAD 773. Nebo rotel RSX-1056. Ale nevim, co od 20 let stareho stroje cekat. Je mi jasne, ze AV receivery rychle starnou. Nejake ty HDMI blbiny by se snad daly ozelet. A jak uz jsem rekl, primarne mi jde o kino, hudbu bych resil pripadne jinak.

Diky

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

kino... a kudy se ten zvuk do receiveru bude dostávat? dnes je standart HDMi, což asi tyhle věci nemají. Já to používám nestandartně, jako zdroj signálu pro  monitor odpovídající velikosti je PC, mám starej AV receiver připojenej přes 5.1 zvukovku, tj receiver má 5.1 vstup. ten nad ho asi má, rotel jsem se do návodu nedíval.

(upravil 11. 12. 2023 17:05)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

tak já počítal s SPIF coax, popř. optika

ale jinak je to právě otázka, zda to má smysl. Sice to v té době mohlo být "dělo", ale co třeba kvalita DAC kdysi a dnes? Čekal bych v tomto směru posun vpřed. A jelikož se kino jede většinou přes tyhle obvody, tak ... Zkušenost nemám, nedokážu to posoudit. A tak se zkouším ptát zkušenějších wink Nebo prostě koupit nějaký dnešní model se všema těma serepetičkama s tím, že v kinu je to stejně jedno :-/

Příspěvky [61 až 80 z 93]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£