Re: Hledá se 6,5" střed

Tak do toho furt čumím, a dle mého laického pocitového odhadu mi nejlépe vycházejí Scan Speaky. Mají rovnou cháru  a nahoře převýšení bez větších píků. U Sicy mi vadí propad na středu a poté ten Everest. Je sice asi dost daleko, ale stejně se bojím že do toho bude kecat. 
Zajímavý je, že super levný Discovery je podobně umravněný jako ty Relevatory....

(upravil check 26. 1. 2023 22:34)

Re: Hledá se 6,5" střed

S discovery by jsi si nepolepšil zvukově oproti současnému stavu. Dej tam Revelatora když už to chceš vylepšovat. On stejně nemá rovnou charku, ale je pravda, že z diskutovaných je asi nejvíce umravněný.
Ten propad na středech mají téměř všechny nehliníkový membrány. Hliníkový a jiný tvrdý membrány ten propad na středech nemají, ale zase mají jiný a často spíš horší problémy jako neskutečně zvonící membránu a nepříjemně studený charakter zvuku na středech.
Accutony C168-6-990 za 24 000 Kč/ks budou asi mimo rozpočet a stejně zvoní jako prase smile. Víc toho už není.

Web

Re: Hledá se 6,5" střed

Ono to k tomu Relevatoru pomalu směřuje. Cenově to není tak strašný, dají se sehnat do desítky.  Je to taková sázka na jistotu. Chtěl bych být trochu víc originálnější ve výběru, ale na to jsem dost slabý ve filtrech smile

Re: Hledá se 6,5" střed

Jaké železo je připraveno k těm případným soustavam?

Re: Hledá se 6,5" střed

Viz příspěvek číslo 16

(upravil check 27. 1. 2023 3:15)

Re: Hledá se 6,5" střed

18M/4631T00 za 4750 Kč/ks. Už si něco vyber. Teď mi tu díky této diskusi skáčou samé reklamy na repráky Sica smile.

Web

Re: Hledá se 6,5" střed

Anti, revelatory jsou nahoře tak bezproblémové proto, že mají dělenou (sliced cone) membránu, je nastřihnutá a pak lepená zpět, omezí se tím vlastní módy.

Jak si představuješ design bedny? S 12" dole to bude široké a nevzhledné. Daly by se udělat oddělené boxy, kde bas bude samostatně a nad ním užší stredovýšková sekce.

Ne nutně potřebuješ 6", ten tě navíc omezí výběrem vhodné výšky. Pro pohodový a nahoře detailní poslech mě napadá kombinace MCA15RCY a 22TAF/G.

(upravil BV 27. 1. 2023 13:58)

Re: Hledá se 6,5" střed

A dole 2x7"alebo 8" paralelne... smile

Re: Hledá se 6,5" střed

Co tak spichnout toto:
Systém: 3-pásmový, uzavřený systém basového reproduktoru, analogový pasivní X-over
Basový reproduktor: Audio Technology 12B77 2510
Střední řada: Bliesma M74B-6
Výškový reproduktor: Bliesma T25B-6

(upravil mechanik 27. 1. 2023 20:21)

Re: Hledá se 6,5" střed

Dávať pod 3" stredovú kalotu 12" sa mi nezdá vôbec ako dobrý nápad. To proste nebude zvukovo dobré... Technicky tiež plocha tej kaloty vzhladom k maximálnej výchylke a logicky nejake THD dole...

Re: Hledá se 6,5" střed

Reference od odborníků má dobrý.
Jako střední pásmo bude použita nová Bliesma 3 palcová kopule  M74B-6 . Citlivost je 97 dB při 2,83 Vrms, 1m. Harmonické zkreslení tohoto měniče je velmi nízké, lepší než -60 dB mezi 900 a 3000 Hz při 2,83 Vrms. S rezonanční frekvencí 440 Hz a vysokou citlivostí je tento měnič schopen převzít kontrolu při 600 Hz v rámci maximální lineární odchylky 1,2 mm.

Re: Hledá se 6,5" střed

Bliesma je zřejmě asi top, to věřím, ale ještě nejsem připraven dát desítku za měnič. Osazení je už dáno, na vrchu jsou ty Scanspíky discovery ve WG, na středech bude relevátor 18M nebo 18W, a na basech ta HiVina.
Antonio: Sice si pohrávám s variantou basů na bocích nebo oddělených ozvučnic, ale spíš to dopadne jako kvádr z vrškem v provedení komolý jehlan. Na širokou bednu jsem za těch cca 10 let zvyklý, a když jsem viděl co s ozvučnicí provádí Troels, tak jsem naznal že tvar nebude zas tak kritický.

Re: Hledá se 6,5" střed

Tady bych nasvítil TaurusPro, který hrál na poslechovce výborně
http://repromania.net/forum/viewtopic.p … 24#p106524
12", 6,5" SICA a výška ve WG celé jehlan.

Re: Hledá se 6,5" střed

Mě už teď spíš trápí jestli 18M nebo 18W smile

(upravil dawsoo 27. 1. 2023 23:31)

Re: Hledá se 6,5" střed

Vyprdní se na to teď uplně, revelator je mimo pokud bude sám v bedně bez bratříčků a neřeš to dokud neuhnije ten závěs u Audaxu a mezitim pošetři a promysli si co vzít a zvolit za osazení na finál pecku big_smile

Vesměs jsou to rady typu co se komu líbí na papíře nebo s tím dělal,ale to vůbec neznamená že to bude to nej pro tebe,páč prozradim ti tu nejdůležitější věc = především by se to mělo líbit tobě neb ty to budeš platit stavět a pak poslouchat....  tak mezitím udělej kolečko a poposlouchej a vyber si co ti bude nejlápe sedět. Pokud ale máš prachů dost,pak proč ne zkus a třeba ti to sedne big_smile  Pokud to nenavrhneš pořádně vyhodíš jen prachy za drahý repráky bez využití jejich potenciálu.

osobně bych dneska zvolil revelatory 26W+15M+D/R2904-7xxx ve WG nebo bliesmu.k tomu ale teď nemáš zbytek řetězce a kocoura aby ti to odladil big_smile

já jsem si svůj finál vyřešil tenkrát takhle a kdybych celý Hi-Fi neprodal tak s tím umřu. vybíral jsem to postuplně několik let z různých variant které jsem si všechny otestoval.
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.18172-8/13041177_10153599065090784_2317778417950572827_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=qHpL_nQphC0AX_MolDh&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=00_AfA6dx0meRnhONX7cjw_lqG9CwdLyuSB7oD8XKiW8yp96w&oe=63FB989D

4P s 32W+18W+12M+R2004 ilu jen vyhýbky kundorf kondy a jantzen+kundorf cívky = cca 60k to jen tak pro představu
na prdeli byly dva 12 pasivy free air Fs=9,5Hz (jeden by degradoval tu 32W) a 18W pasiv na nižší střed.
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.18172-8/13047683_10153599065100784_3959207505265104695_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=c0u1XdmOKQwAX9Qm7Kj&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=00_AfC939d8_ATSgG_9wC6yYvyytreMMJ19gTeILa6myLv90Q&oe=63FB9ABA

Není co dodávat...

(upravil mechanik 28. 1. 2023 2:33)

Re: Hledá se 6,5" střed

Benazi, akýkolvek 12" by som na 600Hz nedelil, rozhodne nie s 3" kalotou. Veď to je presne koncepcia 4 pásma, len ti tam chýba 7-8" ako vyšší basák. Inak tá maximálna lineárna výchylka záleží pri akom SPL sa dosahuje. Keď je dole 12" tak by človek čakal že tomu pôjde slušne "naložiť"...

dawsoo, po mechanickej stránke je to krása bedna. Nechápem čo sa s xavianom stalo... Kedysi robili také krásne bedne. Dnes sú také nejake gýčové a pôsobia trochu lacno. Proste to nebudí dojem tej velkej dôstojnej bedni ktorú by si človek chcel postaviť do obyváku alebo posluchovky.

Tiež som niekde videl že okrem bední predávajú tiež nejaku čínsku elektroniku. To velmi dobrý dojem nerobí. Asi ide xavian cestou vysokého zisku a ostatné veci už sa tak neriešia.

Re: Hledá se 6,5" střed

Máš naprostou pravdu, a byl tam rukopis. Dneska, je to takový unifikovaný, nevím. Ta elegance, distingovanost se vytratila.
Bývávalo. Nedávno jsem si koupil Stereo&Video.
Byly doby, kdy to dělali stylem, že se člověk dověděl i něco z teorie, když tam psal třeba Bohouš Sýkora, ale i jiní, dneska to je jenom takový popisný, stejný fráze, stejnej popis, skoro všechno vlastně testuje Pavel Víšek a všechno je vynikající.
Nevěřím, že všechno je vynikající.
Před lety byly verdikty jiný, dokonce i jedna reprosoustava byla pouze průměrná, byl ten časopis dělaný s jiným nasazením, ty redaktory to bavilo.
Jak to dneska někde někdo napsal, to je jak popis z Datartu, nebo O.K. elektro. Jenom jsem odbočil.

Re: Hledá se 6,5" střed

Dawsoo, do něčeho takového se pustím až vyhraju tu sportku smile
Mám úplně jiné možnosti a proto můj projekt bude dost o něčem jiném.
Relevatory chci hlavně pro to že počítám s tím, že díky tomu průběhu se s nimi bud dobře dělat. Klidně bych si vystačil s tou Sicou, ale co s tím Everestem na charce? Budou sice za polovinu ale za cenu složitější vyhýbky která bude pěkně drahá pokud dám na vaši radu a bude z top komponent.
Nehodlám roztáčet tu spirálu na sebe navazujících komponent, ale prostě chci kvalitní a jednoduše dělitelný střed. I s tím Audaxem byly docela problémy, je navrchu dost hrbatej a chtělo by to vyšší strmost.

(upravil dawsoo 28. 1. 2023 16:42)

Re: Hledá se 6,5" střed

To není myšleno jako nějaký pejření se ale o tom využití potenciálu,sedma patří do 4p. Proto bych bejt tebou pokud pujdeš cestou finálu udělal 3p s revelatorama ale s 10+5,25+výška... bude to lepší na středech než kombinace s nějakou hnojnější 12. Kovovej 26W + 15M + výška dle vkusu ve WG. Ta 15M je na easy dělení asi nejlepší střeďák co jsem měl v ruce a 26W revelator je rovněž jedna z nej desítek a cenově to ještě je v říši lidí.. Pokud chceš stavět na tom co máš tak dej 4R 18W4434 discovery a za pár korun máš vyřešeno,je dostatečně dobrej k tvý sestavě a lepší než audax s benefitem snadnýho dělení . Sica je horší ohledně práce s vyhýbkou což vyvažuje její mírnej benefit v motoru.

Není co dodávat...

Re: Hledá se 6,5" střed

Jo, taky by se mi líbilo.
https://i.postimg.cc/yNVmBt5d/Figure794-1024x240.jpg