Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 172]

(upravil jardag69 16. 3. 2024 15:41)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Jsou snad nějaké platné normy pro izolační vzdálenosti, pro 230V je to 10mm. Nějaké "by mělo být OK" pojištovnu nebude zajímat, až ti lehne barák z důvodu požáru vzniklého podomácku vyrobeným zařízením sad
Nicméně, opět se řeší něco, co není v reálném výrobku problém, nikde ne spodní desce není 230V AC.

(upravil jardag69 16. 3. 2024 15:41)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

230V AC ne, jen o trošku míň.  Udělám to s podložkou, jak jsem psal, pro svůj klid.

(upravil rvx73 22. 2. 2024 14:53)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

jj, mylar by měl být dostatečnou pojistkou ... když s ním zvládli i astronauti letět na  Měsíc wink

https://www.elviko.cz/izolacni-material … e-mylar-a/

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Stale, aj ked je vyska vyssia, ako tuna spominane, minimalne pod sietovu cast pouzijem foliu alebo nieco podobne.

(upravil Wili 22. 2. 2024 21:15)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

ako je napisane v zozname suciastok: "nejedna sa o schvalene zariadenie, nesplna ziadnu normu, je to pre provoz v laboratornych podmienkach skusenou el. vzdelanou osobou..."

- ako uz bolo spomenute na dps nikde sietove napatie nie je pritomne, trafko dava na sekundare naprazdno cca 200VAC

- pri spravnom zabuzirkovani a nakablovani sietoveho privodu je mozne dodrzat 2. triedu izolacie, ktoru splna aj samotne trafko. Aj tak je tu este extra kostra, pre zicher. DPS je zaroven ukostrena o krabicu, ak by nieco strelilo o krabicu vyrazi to vysoko pravdepodobne istic zasuvky do ktorej to je pripojene a poistku v primare a asi aj sekundare trafa.

- ocelova krabica je poplastovana

- sice 2mm precuhovanym nozickam nechapem, vsetko stikam na doraz ale ak chcete dodatocnu izolaciu kludne si ju tam dajte... klasicky sa pouziva tvrda folia pod dps. Je to pre testovanie, tak testujte. Idealne na 4kV podla normy.

- v PC zdroji su nozicky sietovych suciastok asi 2-3mm od krabice, jedine co tam je je kusok 0,5mm hrubej folie a nikoho to netrapi, mate nohy cely den vylozene na PC case a nesere vas to big_smile

(sice potrebne izolacne vzdialenosti velmi silno odpovedaju ip normam a nadmorskej vyske ale co som nasiel tak zhruba 3mm je ok do 4kV Upk) tu ale ziadna norma nie je, je to test-kit... ak to ale chcete certifikovat pre zhodu, bolo by dobre okrem keramiky na vypinaci dat tam aj 250vac varistor, aby pri testovani na 4kV zachranil zvysok. Tiez si niesom isty ci povrch pristroja pri +30 nepresiahne v lete celkom urcite 50stupnov co zase nebude podla normy, takze si tam rovno dajte aj ventilator, alebo evaluujte v laboratoriu bez krytu big_smile

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

to Wili nebylo to nic proti tobě odvedl si výbornou práci. Možná jsem to měl nazvat, jak si to postavím já a né připomínka.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Wili  "kľud" . Ja už týždeň počúvam a ešte žijem. big_smile big_smile

(upravil Wili 22. 2. 2024 20:08)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

ivho dobre vediet ze to funguje big_smile ako si spokojny? ake lampy si pouzil?

Ty si staval tuto novsiu variantu ze? zaujimal by ma ubytok na regulatore zhavenia. Nezmerias ho prosim? resp. ake je napatie na elytoch zhavenia a kolko mas VAC v sieti?

Je to ine oproti prvej verzii = vyssi prud a nizsie napatie a zaujima ma ako velmi som sa trafil / netrafil big_smile

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Ano staval som verziu 3.Použil som 6n2p,6n6p. Napätia na bodoch : TP1- 12,4V
                                                                                                   TP2- 11,8V
                                                                                                   TP3 - 193,2V
                                                                                                   TP6 - 1,87V
                                                                                                   TP7 - 1,92V
                                                                                                   sieť AC - 241V
Pin 4-5 elektroniek 6,12V
Pin 8 6n6p  1,9V
Napätie na elytoch 9,9V

(upravil Wili 22. 2. 2024 23:38)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

kolko je na schottky diodach SB360? = kolko je pred stabilizatorom zhavenia... = volume board pin 7.

asi sa nechapeme 9,9V tam nie je kedze na TP1 mas 12V

(ale ked to kvoli tomu musis zase oddeklovat kasli na to, len tak ma to zaujimalo aky tam vznika ubytok a kolko tepla)

(upravil ivho 22. 2. 2024 23:46)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

pin 7 volume 16,0 V

(Ano zle sa mi to meralo)

(upravil Wili 23. 2. 2024 0:24)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Skvele, akurat, diky moc.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

UltiMini měřeno na stole bez krabice. Místo LM1085 mám LM317 protože jsem pořádně nekoukal a ze starých zásob jsem tam dal 1085-5 a ten šel světem
V síti 240VAC
TP1 -  12.64VDC
TP2 - -12.22VDC
TP3 - 190,35VDC
TP4,TP5 - 95,5VDC
TP6 - 1,71VDC
TP7 - 1,69VDC
mezi pin 4 a 5
V1 - 6,17VDC
V2 - 6,35VDC
V3 - 6,16VDC
V4 - 6,32VDC
na pin 7 volume board 16,33VDC
Použité elektronky 6N6P a 6N2P staré USSR
Zkoušel jsem jen generátorem na vstup 1kHz, na výstupu osc. bez zátěže.
Dám to to krabice a změřím nanovo.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

super smile 16,3V je dost aj pre LM317, prudovo to tiez zvladne v pohode.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Jaký kondenzátor na zem CINCH a diody které jsou na lampách mohou být ty žluté supersvítící?
Díky

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

neviem aky kondenzator myslis, ale rdc clen je pod potenciometrom hlasitosti a je tam vyznaceny 10n/400V  mozes osadit viac menej co mas, hodnota je skoro jedno... moze byt 10-100n / 400-630V

diody najlepsie supersvietive, zlte, a cim vacsi seriovy odpor... aby nimi siel maly prud a nevadilo im teplo z lamp smile mne osobne sa osvedcili take co maju celkom uzke vyzarovanie 30-60 stupnov. Ale zase, je to jedno, mozes osadit co mas v zasobach...

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Měl jsem na mysli tenhle "Pri navrhu som trochu zabudol na kond medzi kostrou a signalovou zemou vstupnych cinchov, tak som to nabastlil cez srubku s vejarovou podlopzkou jedneho z konektorov:"

(upravil Wili 9. 3. 2024 10:08)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Aha ak to je v navode tak to asi bude odstavec z textu prvej verzie ktory som zabudol odmazat. V najnovsej (ktoru mas?) tak to nepotrebujes, mas loopbreaker = diody, kond a odpor priamo na hlavnej doske. Len je treba obrusit lak krabicky v rohu pod distancnym stlpikom pod cinchami kde sa ta zem spaja s krabicou a kostrou.

Příspěvky [121 až 140 z 172]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£