Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 173]

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

bral bych i panel, a klidně i další accesories, pokud by to chěl někdo koupit ve větším počtu

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Jestli se ještě mohu přidat, pak se přidávám a vemu vše, co mi můžeš na tento sluchátkáč poslat.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Zoberiem aj predný panel, prípadne aj iné k tomu. Nebude problém poslať na Slovensko?

(upravil Jupi 26. 11. 2023 21:26)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Wili: Je možné sa ešte pridať? Zobral by som všetko - dps, trafo, krabicu aj panel.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Willi: Ja bych bral ještě panel k tomu. Takže: 1xDPS, Krabice, panel, trafo..
Ten knoflík Volume to je něco na zakázku vysoustružené a bude součástí panelu? 


Wili napsal:

10 dosiek je objednanych... zatial rezervovane pre:

menhir = dps, krabica, trafo
scoop = dps, krabica, trafo
dejl = dps, krabica, trafo
fishwin = dps, krabica, trafo
rvx = dps, krabica, trafo
platonik = dps, krabica, trafo
ivho = dps, krabica, trafo
hrdstl = dps, krabica, trafo
zdeno = dps, krabica, trafo

Je to univerzalna verzia s napatovou regulaciou pre zhavenie s pomalym nabehom, takze tu pasuje aj 6n6p aj e88cc aj ecc83 aj 6n2p kombinovane vseliako chcete. Zoznam suciastok upravim pre najnovsiu verziu a poslem sem link.

je vas celkom dost takze ma vyznam objednat spolocne aj trafa a krabice, este zistim co a ako..., historicky co si pamatam tak krabica bola okolo 1000kc, a trafka boli okolo 1000-1200kc za ks, nepamatam uz presne. Kedze idu vianoce pocitajte tak 2 mesiace na mechaniku...

Predne panely k tomu treba vyrobit, krabica je bez predneho panelu. Chcete niekto hromadku aj na panely?

(upravil Wili 27. 11. 2023 23:10)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

1watt si posledny 10ty, takze som ta dopisal na zoznam...

Jupi neskoro, je mi to luto, dal som vyrobit len 10ks. Niesom obchod, je to len group buy... ak sa mi casom bude zase ozyvat viacero ludi mozno spravim dalsie kolo...

fishwin knoflik na volume s priemerom 35mm, tento: https://www.ebay.com/itm/382418720653 alebo akykolvek iny s priemerom 35-36mm co je celkom standardna velkost knoflikov. Group buy na knofliky robit nebudem.

INFO O ZAUJEMCOV PRE PANEL:

Priemer vyfrezovanej kapsy pre regulaciu hlasitosti je 37mm. Aby bolo viditelne podsvietenie aspon ten 0,5mm je treba extra takze maximalne 36mm knoflik vojde do panelu. Knofliky si objednajte po svojom aky sa vam paci... (pozor na niektore skrabane knofliky, tieto maju vyustenie pre osku casto o 1-2mm v mensom priemere ako samotny knoflik)

Sietovy vypinac je tento: https://www.tme.eu/cz/details/1684.1101 … marquardt/
vidim ze ho nemaju, mal by pasovat aj tento bulgin: https://www.tme.eu/cz/details/ae-h8350a … h8350abbb/
(este overim rozmery)
Jack na sluchadla: https://www.tme.eu/cz/details/acjs-hhdr … /amphenol/

Rozmer skla potrebneho pre okno je 140x70mm s hrubkou skla 2mm = klipovy skleneny ram, z toho si lahko odrezete potrebne sklicko.

Predbezna odhadovana cena za panel pri viacerych kusoch z quickpanelu vychadza okolo 1200 Kc / ks

Nahlad panelu, 6mm, cierny elox, strieborna kapsa na volume knoflik:

https://i.postimg.cc/kD1bjywF/Screenshot-2023-11-27-114346.png

Neviem este ci nasledovni ludia maju zaujem aj o panel alebo nie?

platonik ?

hruby odhad ceny za krabicu pocitajte cca 1000 (±200), trafo 1200, panel 1200 takze do 4000kc komplet aj s dps

ak chcete medzicasom surfovat po eshopoch tu je zoznam suciastok:
- schemy / navod este budem upravovat/aktualizovat - zatial som nemal kedy

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ … sp=sharing

Este pred tym nez zacnem objednavat mechaniku do hromadky, tak sem hodim disclaimer, len preistotu aby to kazdemu bolo jasne:

Cela stavba je na vlastnu zodpovednost a pre elektrotechnicky vzdelaneho konstruktera. Navod nenavadza k stavbe vyrobku, je to set instrukcii potrebnych pre otestovanie necertifikovaneho prototypu, ktory by mal byt pouzivany len v laboratornych podmienkach!!!

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

wili
panel ano pokud se sejde víc lidí(a to se stalo) viz příspěvek 62

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Pridavam sa na panel. Cize kompletka smile

(upravil scoop 27. 11. 2023 23:51)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

wili - panel nepotrebujem, budem si robit podla potreby vlastny navrh.
Este ak ta mozem poprosit o odporucanie kde hladat elektronky. Toto je pre mna uplne nova skusenost a tak mozno aj odporucenie ci ist do 6n alebo ecc?

(upravil menhir 27. 11. 2023 23:03)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Potvrzuji, že beru vše viz. příspěvek 64

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Beru všechno co půjde smile

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

scoop - pokud s elektronkama začínáš, určitě jdi do varianty 6N2P+6N6P viz. Wiliho příspěvek #51

(upravil Wili 28. 11. 2023 13:08)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

skusim pohladat v pivnici, mozno este nejake zvysky 6n6p budem mat tak mozem skusit nieco naparovat, dam vediet ked tak...

Ja som vzdy kupoval z ukrajiny od "kambremer" ak som v trackingu ceskej posty prilozil dph fakturu z ebayu nikdy nechceli ani dph ani clo odomna. Zatial som vzdy kupoval balenia po 10ks, asi len raz sa mi stalo ze som mal v krabici jednu chybnu. Inak ludia hladaju cim starsie ale naposledy som kupil novsi batch tusim 80-90te roky (paradoxne boli lacnejsie) a mam pocit ze boli lepsie/kvalitnejsie ako tie 60-70tkove

ad parovanie:
6N2P nema to az tak velky vyznam (lavy/pravy kanal)kedze pracovny bod sa nastavuje pre kazdy kanal zvlast a druha polovica diferaku je prudovo viazana na vystup. Parovanie ma vyznam aby systemy vnutri danej elektronky boli podobne, ak si kupite EV army verziu tak casto su velmi dobre aj bez nutnosti parovania, malo kedy sa stane aby bol jeden nejako vyrazne off od druheho.

6N6P asi ako vyssie, ak su zhodne systemy je to super ale malo kedy sa stane aby boli velmi vyrazne ine, ale su aj take... vadit by to ale nemalo pretoze lampy tu schvalne nepracuju na 100% vykonovej straty a balancing push-pullu sa da nastavit zmenou pracovneho bodu diferaku a najdolezitejsie = lampy su v serii, takze ak jednou prechadza prud tak bude skoro identicky prud tiect aj druhou polovicou triody (cosi malo ide do diferaku ale to sa da zanedbat). Vacsinou byva idealne cca 1-2V pod stredom Ua. Tj. ak ma anodovy zdroj 196V tak idealny pracovny bod je niekde na 95-96V

zvuk: mam pocit ze z predoslych mnohych verzii sa viacero ludi zhodlo ze 6n2p maju krajsi zvuk ako ecc83 - testovane na velmi drahych roznych sluchadlach zakazdym s rovnakym vysledkom. Ja osobne si myslim ze zalezi aka ecc83 sa pouzije. Napr. je velmi velky rozdiel medzi tesla 803s vs tungsol vs JJ.... to su obrovske rozdiely a pritom ta ista elektronka. Neviem, trebalo by urobit slepy test...

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Beru i ty lampy, pokud budou. Prostě uplně všechno.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Dakujem za rady, pojdem cestou 6N

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

kromě lamp by se asi hodilo koupit ve větším množství i ty polymerový kondy

(upravil Wili 28. 11. 2023 21:35)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

on by to zvladol asi rovnako dobre aj 105° nejaky long life nichicon alebo panasonic. Existuju tipy so zivotnostou 5-10.000h, tieto by boli asi rovnako dobre ako 125° polymer... https://www.tme.eu/cz/details/eeufr1e10 … panasonic/

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Wili, ja bez predného panelu. Mám predbežne predstavu o akryle ala Electrocompaniet ale počkám až ako to bude kúriť aby sa mi náhodou neroztopil …
Pokiaľ by bola hromadka na ine súčiastky rád sa pridám.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

wili
pokud by se brali hromadně i elektronky 6N.. rád se taky připojím a v podstatě i k dalším věcem. předem děkuji

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Wili, potvrzuji, že ECC83 / ECC803 JJ jsou asi nejhorší, pak Tungsram, RFT a jiné z produkce NDR, Tesla ECC83 a 6N2P mi připadaly stejné, nejlepší Tesla ECC803s. Jiné 12AX7 jsem neporovnával, nikdy se mi nesešly dvě stejné smile ECC83 / 12AX7 / 6N2P používám poměrně málo, nemám je moc rád.

Web

Příspěvky [61 až 80 z 173]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£