Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 8)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 158]

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Ahoj, super. Jak jsem psal cca minulý týden mám zájem. Beru klidně 4xdps a pokud k tomu by byla možnost krabice a trafo tak taky. Myslím, že nás by bylo dost když to tak čtu smile. Mám jen jednu prosbu. Byla by možnost tu destičku pro alps upravit tak aby ji bylo možné osadit jak Alpsem tak i attenuátorem DACT? Já to tak třeba dělám a pak osazuji podle toho jak moc mi jde o kvalitu. Přeci jen attenuátor je sakra přesnější ale bohužel i dražší.. Datasheet s rozměry je tu :

http://www.dact.com/html/attenuator_data_sheet.html

Taky bych viděl jako lepší mít možnost ECC83. 6N2P má sice lepší parametry ale ECC83 si může člověk vybírat od mnoha výrobců.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Pokud by bylo k dispozici i trafo a ideálně i krabice, tak bych též min. 1 kousek vzal.

(upravil Wili 24. 11. 2023 10:45)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Ecc83 tam je mozne osadit k e88cc. Ak niekto chce koncove 6n6p a vstupne 83 tuto kombinaciu to nepodporuje, skusim popremyslat ako by sa to dalo ale bude to chciet dalsie jumpery hmm2

Kazdopadne ak by niekto chcel koncove e88cc je potrebne ine trafo, ale prave zvazujem ze by sa mozno voslo na trafko este dovinut extra 3V aj pre toto ale uz to asi bude kockopes. Popremyslam.

No rozhodne uz je ludi dost tak dopilujem detaily ^^ a objednam dosky

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Potvrdzujem záujem o DPS. Pokiaľ by sa robila "hromadka" na trafo a krabicu pripojil by som sa tiež.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Mal by som záujem o DPS, trafo, prípadne aj krabicu.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Když by byl zájem mohu nechat nacenit a vyrobit krabice(bez čelního panelu) včetně povrchovky. Vše by muselo být jednotné, snad bychom se shodli. Pokud by Wili poskytl výkresy a případně model můžu i udělat jednotné úpravy na strojařině.(kreslím v T-flexu) Trafa mohu taky nechat nacenit u Tronic.

(upravil Wili 25. 11. 2023 12:27)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Vznika tu problem ze vela ludi chce kombinovat rozne elektronky. To sa samozrejme da vyriesit ciastocnou univerzalnostou, ale uz to nebude "ultimini", uz to bude "ultimini uni" big_smile a tym padom je treba ine univerzalne trafko s nizsim napatim na zhavenie = 170VAC/0,1A + 13VAC/1,4A (napatia v zatazi menovitym prudom) = je tu treba zmenit regulator z prudoveho na napatovy a krmit to 12,6V aby to bolo jednoduche. Dalo by sa to aj prudovo ale velmi komplikovane. Tym padom s napatovym regulatorom a serio-paralelnym radenim elektroniek je regulovany prud asi o 30-40% vyssi = o par watov viac tepla ale to bude dan za univerzalnost... sam neviem.

https://i.postimg.cc/sBjHjyFK/ultha3.png

HRDSTL ja ti neviem ci by som chcel doma na stole kazdy den zapnuty polsky toroid... kolko tym usetris? 100kc? a das zarobit poliakom namiesto lokalnemu vyrobcovi? preto je nasa ekonomika totalne v prdeli.

Je pravda ze obzvlast male toroidy su v troniku predrazene pretoze je s tym hrozna patlacka, no zaujimalo by ma ci by vobec vedel polsky vyrobca navinut tak malicky 36W toroid spolu s tienenym primarom, EM tienenim, kostrou, a VN vinutim - mozno zistis ze to nakoniec lacnejsie ani nebude a vyjde rovnaky toroid z polska rovnako alebo drahsie. Ono to nie je sranda navinut vysoke napatie spolu s nizkym na 36W jadro aby to bolo spolahlive a tienene a nezhorelo. Dalsia asi pre mna najdolezitejsia vec je ze trafa z troniku su tiche a splnuju vsetky normy.

dejl ak sa ti chce patlat s krabicou a posielanim kludne, s radostou sa tomu vyhnem. Sice pochybujem ze to cenovo bude aj s lakom zaujimave/lepsie ale som velmi zvedavy... nepamatam kolko stali moje krabice ale tusim okolo 1000? za kus pri 3 kusoch.

https://drive.google.com/file/d/1twLLhi … sp=sharing

- vsetko 1mm ocel plech
- nakres je co treba vypalit
- v nakrese je uz zohladnene predlzenie plechu o 2mm pri ohybe
- inak pozor lebo je tam ohyb pri diere sietoveho konektoru, na ktory je potrebny specialny ohybaci nastroj

Panel subor do quickpanelu som stratil a neviem ho najst nikde v zalohach, skusim napisat do quickpanelu ci mi vedia poslat vyrobny subor zo starej objednavky hmm2 Alebo nema ho tu nahodou niekto co so mnou staval prvu varku?

Fishwin vyzera ze nas bude dost takze stacil by ti jeden set? dosticku pre exoticky potenciometer si mozes urobit podla svojich potrieb separatne napr. z plosnakov a pod... ma tak 4x5cm.

(upravil zdenoeddie 25. 11. 2023 12:20)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Tak jeden set DPS aj s trafom by som vzal. A mozno aj mechaniku (otazka ceny).
Ale tiez by som uvital trosku univerzalnosti.

(upravil Wili 25. 11. 2023 12:33)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Zdeno uni doska je vyssie, problem uni verzie je ze nie je otestovana pre vsetky scenare (len 6n6p + 6n2p) - pre zvysok je to potom DIY kit / platforma.

U povodneho ultimini som vychytal aj take detaily ako nastavit pracovny bod aby bolo nizke thd aj ked nemas premerane lampy alebo moznost merania thd - proste tam bolo okno cca v rozmedzi 2 Voltov kde to slo stale dobre. Akonahle tam niekto da e88cc alebo ecc83 uz je to uplne inde a neganrantujem tym padom ziadne parametre.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Za mne, variabilita kterou jsi nabídl tedy první varianta 6N2P+6N6P, nebo druhá varianta ECC83+ECC88 je dostatečná a nemyslím, že by sis ten návrh musel komplikovat. Na druhé straně bych se přimlouval za linkový výstup, pro eventuální použití jako předzesilovač.
Jinak sdílím tvůj názor, že pokud je to možné mají dostat práci lokální výrobci.

(upravil Wili 25. 11. 2023 15:55)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

menhir ano linkovy vystup je samozrejme zachovany.

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

ten foliak na vystupe je skor pre dobry pocit, odolnost voci teplu a celkovej spolahlivosti PP. Je inak kompenzovany dost velkou spatnou vazbou, takze tu nema vyznam investovat do drahych exotin...

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

wili
nechtěl jsem se vnucovat do kšeftu jen jsem chtěl pomoct. Podle toho co jsem viděl to za asi  1000Kč nedodám. Dělám plechařinu u NC Wega  kde mají supr vybavení a drží stabilně velmi dobrou kvalitu, ale ta je samozřejmě zaplacená, taky občas použiji Metal Arsenal, ale tam neumějí nalisovat vnitřní matky. Podívám se na výkresy a zkusmo dám nacenit 5 ks.
S trafem PL nemám žádnou zkušenost s Tronic jen dobrou.

(upravil Wili 25. 11. 2023 14:36)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

dejl ja z toho kseft nemam, ked nieco vyrabam pre seba davam robit viac ks pre dobro komunity za vyrobne naklady = cim viac ks sa vyrobi tym lacnejsie to mam pre seba...

ja to prave u ncwega davam vyrabat takze sme sa tam mozno niekedy videli big_smile usi hehe svet je maly big_smile

inak ano top firma s top vybavenim a co je najdolezitejsie spolu s lakovnou pod jednou strechou, to je malo kde... inak mate na to vo firme vyrobne data z ledna 2023

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

do zakladneho plechoveho case bez predneho panelu by som isiel aj ja, pripisem to do prvej spravy.

(upravil reeb 25. 11. 2023 14:44)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Toroidy doporučuju Jara Karban v Židlochovicích http://www.elektro-karban.cz/

Web

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

willi
jo svět je malej, třeba jsme se opravdu někdy v NCW potkali. Pokud je to tam vyráběno stačí jen poptat cenu na již stávající výrobní výkresy jak píšeš.
Výkres od tebe jsem otevřel ale chtěl jsem tě poprosit o nějaké kótování(pokud máš), jelikož nedělám  AutoCadu ale v T-flexu tak musím data importovat a né vždy to úplně souhlasí. Já to celkově nedříve modeluji ve 3D jako rozvinutý tvar a pak zadám koeficienty pro ohyb a ono se mi to samo zmuchlá, pak teprve generuji 2D výkresy. Obráceně je to pro mě hrozná pakárna. No ale když je to v NCW tak je moje prosba bezpředmětná.

(upravil Wili 4. 12. 2023 19:12)

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

10 dosiek je objednanych... zatial rezervovane pre:

menhir = dps, krabica, trafo, panel
scoop = dps, krabica, trafo
dejl = dps, krabica, trafo, panel
fishwin = dps, krabica, trafo, panel
rvx = dps, krabica, trafo, panel
platonik = dps, krabica, trafo
ivho = dps, krabica, trafo, panel
jupi = dps, krabica, trafo, panel
zdeno = dps, krabica, trafo, panel
1watt = dps, krabica, trafo, panel

Je to univerzalna verzia s napatovou regulaciou pre zhavenie s pomalym nabehom, takze tu pasuje aj 6n6p aj e88cc aj ecc83 aj 6n2p kombinovane vseliako chcete. Zoznam suciastok upravim pre najnovsiu verziu a poslem sem link.

je vas celkom dost takze ma vyznam objednat spolocne aj trafa a krabice, este zistim co a ako..., historicky co si pamatam tak krabica bola okolo 1000kc, a trafka boli okolo 1000-1200kc za ks, nepamatam uz presne. Kedze idu vianoce pocitajte tak 2 mesiace na mechaniku...

Predne panely k tomu treba vyrobit, krabica je bez predneho panelu. Chcete niekto hromadku aj na panely?

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

wili
v tomto případě moje angažovaná pomoc pozbývá významu
vezmu i krabici i trafo a pokud se sejde dost lidí vzal bych i přední panel
Děkuji

Re: OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Určitě vezmu i přední panel a cokoliv dalšího co budeš objednávat hromadně. A pokud by ti zbyla, vzal bych navíc jednu samostatnou desku.

Příspěvky [41 až 60 z 158]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL UltiMini / sluchatkovy zosilnovac

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£