Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Náhrada za CD přehrávač

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 101]

(upravil Jirkas 18. 12. 2022 23:21)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Benazi napsal:

Yamahy prý jsou hlučné, co je na tom pravdy?

Ktere? Mam CD-S300 a posledni nejnovejsi model CD-S303 a mechaniku, toceni cd vubec neslysis. Hlucne je jen otevirani dvirek. Prehravani pres USB samozrejmost.

Re: Náhrada za CD přehrávač

4mike napsal:
emge napsal:

4mike by sa ešte mohol vyjadriť, ako je spokojný s prehrávaním audio súborov cez USB vstup a v akom rozsahu to využíva.

K tomu by se nejspíš měl vyjádřit Antonio, já to USB využil asi jen 2x

Co bych k tomu asi řekl. USB funguje. A co přehraje, bude v manuálu.

(upravil reeb 24. 12. 2022 10:28)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Taky moznost,   Cambridge AXC35 

https://foreveranalog.net/2022/04/19/ca … cd-player/

Web

Re: Náhrada za CD přehrávač

Článok v podstate potvrdil to, čo som písal na začiatku.
Dnes aj (relatívne) lacný CD prehrávač má kvalitnejší DAC, ako staršie (vintage) CD prehrávače.
Kvalitatívne dobrým riešením je externý DAC a CD prehrávač použiť len ako transport.

K externému DAC je možné pripojiť aj vhodný prehrávač audio súborov (Raspberry Pi, PC...). A ak má DAC reguláciu hlasitosti, poslúži aj ako veľmi kvalitný predzosilňovač k digitálnym zdrojom signálu. Stačí k nemu pripojiť priamo koncový zosilňovač.

Re: Náhrada za CD přehrávač

emge napsal:

Kvalitatívne dobrým riešením je externý DAC a CD prehrávač použiť len ako transport.

jj. Zajímalo by mě jak velký vliv má provedení starých CD- mechanika, kvalita SPDIF..

emge napsal:

K externému DAC je možné pripojiť aj vhodný prehrávač audio súborov (Raspberry Pi, PC...).

Optikou set-top box pro internetové radia.. smile

Web

(upravil sporilek 24. 12. 2022 13:45)

Re: Náhrada za CD přehrávač

stiglitz napsal:

emge: No, koukni, já nemám ambice mít přehrávač za deset tyček. Zesilovač za dvacet. A soustavy za čtyřicet. Měl jsem tu totiž soustavy, které hrály úplně na hovno, jako kdyby na nich byly deky, a to stály třicet. Komerční soustavy.
Mám jiný svět. Mám dvě sestavy, nad kterými ohrnete nos. Dvě sestavy, čtyři soustavy - tedy čtyři páry reprosoustav, aby nebyla mýlka. ...

Tohle je hezký. (jsem to odmazal, viz výše) Přeju hodně štěstí a úspěchů, Stiglitz. Krásné vlákno.

....Měsíc jsem nespal a rozhodoval se mezi novým CD přehr. za desítku s možností USB a možností "udeřit do stolu" a koupit CD přehr. za třicet- už na věčné časy. Pak jsem se uklidnil a zatím nebude nic, zůstane starý Denon DCD 520 AE. Mám totiž i připojený mp3 přehrávač s možností flac. A dojem je, že hraje moc technicistně, oproti výstupu z CD přehrávače. Není to prostě lahodný zvuk-otestováno. Výše uvedený přehrávač AUNA bych se neodvážil zakoupit. Jak jsem jinde psal,dávám prioritu nákupu sluchátek. A myslím si, že vyladění sestavy pro sluchátka vs. reprosoustavy poněkud může změnit hierarchii komponentů v balíčku peněz, který na to máme.

(upravil mechanik 24. 12. 2022 13:37)

Re: Náhrada za CD přehrávač

emge, tiež to tak vidím. Na druhej strane tie top DAC čipy ako PCM1704, R-2R tušim, s externými fitrami a ešte v mono režime (jeden čip = kanál) sú ešte dnes velmi žiadané a používané často v TOP dnešných riešeniach za vysoké sumy.

Ale to bolo tak že DENON to použil možno do dvoch typov cd prehrávačov... Neviem či nie náhodou aj do DENON DCD-3000. To ale každopadne žiaden zázrak zvukovo nebol a Luta DAC mu bez debaty natrhne zadok.

Tie DAC čipy dobré boli ale asi nie používané tak ako vtedy... Dnes sú bez debaty lepšie operáky, regulátory a v asynchronnych DACoch s XMOS a inými aj daleko lepšie poriešené hodiny. Všetko je dnes malé...

Rôzne SONY ES tak aspoň spodná 1/3 z 80s ako X33ES, 228ESD, X339ES boli mizerné. Až na krásne krabice a skutočne luxusnú mechaniku, laser a podobne. Ako píšem dobre urobený DAC bol v pár najvyšších modeloch.

Mne sa z dnešných vecí velmi nepáčia rôzne ESS. Bol to velký boom a teraz sa všade píše ako to má svoj špecifický charakter zvuku a celkovo mi tieto riešenia kde všetko robí jeden čip nesedia. Stále mám dojem že tie super hodnoty THD a asi ani spektra niesu uplne jediné podstatné.

(upravil bastl 24. 12. 2022 14:10)

Re: Náhrada za CD přehrávač

mechanik napsal:

Rôzne SONY ES tak aspoň spodná 1/3 z 80s ako X33ES, 228ESD, X339ES boli mizerné. Až na krásne krabice a skutočne luxusnú mechaniku, laser a podobne. Ako píšem dobre urobený DAC bol v pár najvyšších modeloch.

Byl jsem roky první majitel 303ES a pecka
https://www.kenrockwell.com/audio/sony/cdp-x303es.htm

For instance, this 20-year-old CD player measured today still has better frequency response, better overload handling and less noise and more dynamic range than a new Benchmark DAC1 HDR!

Re: Náhrada za CD přehrávač

SONY CDP-303ES je z 1985 ja som doma mal najstarší SONY ES player asi z 86 alebo 87. Dnes by ten player mal 37 rokov. Doba fakt pokročila. Čo sa týka modelu tak toto ešte niesu tie kusy so skutočne super vnútrom. Ja by som jednoznačne preferoval nejaku (aj lacnejšiu) ASUS zvukovku pred týmto...

Re: Náhrada za CD přehrávač

Chápu, ale někdo si potrpí uchopit médium do ruky, a vložit fyzicky do přehrávače.

(upravil mechanik 25. 12. 2022 20:00)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Mne sa to tiež velmi páči ale cd prehrávače hrali cez tie S/PDIF výstupy na prd tiež... Asi velký jitter... Každopadne asynchronne USB s I2S výstupom do DACu je inde... Nebyť to tak možno by som cd player používal dodnes.

Konkretne esprity od SONY mali krásne masívne a pomalé a tiché "šuflíky"... Skutočná rodosť tam to CD vložiť. To čo sa robí dnes sú strašné veci s  tymi cd PC mechanikami... Možno tiež mať možnosť si všetko čo mám kúpiť na CD ale zas tak bohatý momentálne niesom...

Mám známeho čo má 6 000 originál CD a ono to je uplne iný pocit než nejake online streamovanie alebo data na disku ako mám ja... Aspoň si tú fyzickosť v poslednej dobe kompenzujem tým že si kupujem krásne velké knihy ku skupinám. Mám tak Led Zeppelin. Bowie-ho...

Re: Náhrada za CD přehrávač

Bol skvelý pocit pozerať na točiace sa platne, kotúče, kazety aj CD. Už by sa mi nechcelo, zlenivel som - všetko čo som mal na nosičoch a dosť ďalšieho mám vo FLAC, WMA, MP3. Iste - CD mechanika v kompe akurát na grabnutie. Ostatne vyberať si po jednej - dvoch skladbách podľa nálady z tisícov nosičov si neviem predstaviť, keď je iná možnosť smile Playlisty, výbery do mobilu, auta, na počúvanie podľa nálady - na to je PC ideálne.

(upravil mechanik 25. 12. 2022 23:17)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Ja by som neváhal. Keď vidím tú zbierku 6000 CD. To je proste zberatelstvo, hobby, je to nádhera. Tie FLACy v PC sú nuda. Vlastne keď máš poriadne velké HiFi a pekný HiFi kútik tak ani ten PC nevyzerá v HiFi systéme dobre... Musí sa dať zvlášť alebo poriešiť niečo iné než klasickú bednu s monitorom... Ja mám PC asi 4m od tak to vyzerá ako HiFi bez zdroja signálu a pekná PC zostava na vedlajšej stene daleko od toho big_smile

Treba si priznať že sme holoprdelníci čo na tých 6000 CD asi nemajú a ja si to priznám big_smile Nebudem sa tváriť že by som miestnosť špeciálne na CD nechcel. 6000 CD to je stena tak 4,5m dlhá a vysoká tiež aspoň 1,5m a je to uplne iný pocit než debilný hard disk big_smile Väčšina ľudí má tendenciu kritizovať špeciálne to na čo nemajú. "K čomu je mu tak drahé auto?" "K čomu tak velký dom?" "K čomu HiFi systém za desattisíce?" No preto že je to super! Kvôli tomu že to nemám sa nebude tváriť že je to blbosť a že by som to nechcel big_smile

tatko Tom, robiť si playlisty na PC je tiež "old school" big_smile (Ale ja to tak tiež robím...) V novom aute máš spotify a môžeš si pustiť okamžite čokolvek a argumentovať ide rovnako ako ty hore, je to opäť pohodlnejšie... No a človek čo na také auto má nebude riešiť tých pár eur mesačne za spotify. Ak si tu budeme písať za 10-15 rokov tak to spotify bude mať 3/4 fora big_smile

Re: Náhrada za CD přehrávač

Asi som zamrzol na polceste big_smile
Spotify mi nič nehovorí, nezaujíma ma. Online počúvam nejaké rádiá len ako podmaz na príšernosti (CREATIVE PEBBLE PLUS - po vytlmení takzvaného subu to až tak nenasiera) pod monitorom ak nepočúvam niečo cielene cez zosik a bedne.A máš pravdu - ani na 6000 CD nemám, ani by som ich nemal kde umiestniť big_smile

Re: Náhrada za CD přehrávač

reeb napsal:

Optikou set-top box pro internetové radia.. smile

Raspberry zvláda aj internetové rádiá. A v jednotlivých OS sa dajú aj ľahko pridávať, editovať...

mechanik napsal:

Mne sa z dnešných vecí velmi nepáčia rôzne ESS. Bol to velký boom a teraz sa všade píše ako to má svoj špecifický charakter zvuku a celkovo mi tieto riešenia kde všetko robí jeden čip nesedia. Stále mám dojem že tie super hodnoty THD a asi ani spektra niesu uplne jediné podstatné.

Pôvodne som používal k RPi "interný" DAC Allo Piano 2.1 (zapojený cez Allo Kali Reclocker) s 2x PCM5142 v dual mono režime. Vymenil som ho za externý DAC Topping DX3 Pro+ s ESS ES9038Q2M kvôli tomu, aby som mohol k nemu pripojiť aj CD prehrávač a regulovať hlasitosť.
Nejaký podstatný rozdiel zvuku medzi DAC som nezaregistroval. Rozhodne by som netvrdil, že ESS by mal nejaký "charakteristický zvuk". Oveľa väčší rozdiel vo zvuku urobí mierne pootočenie reprosústav, či ich posunutie o pár cm.

Výrazný rozdiel vo zvuku však urobilo vyradenie predzosilňovača, presnejšie, nahradenie integrovaného zosilňovača koncovým zosilňovačom. RPi má reguláciu hlasitosti, takže už predtým som si takéto riešenie vyskúšal a RPi s DAC som zapojil priamo do koncového stupňa cez "main in". Nemal som však ako zapojiť CD prehrávač. Analógové zdroje signálu už nemám, v lete som vyradil gramofón. Potreboval som riešiť už len 2 digitálne zdroje.
Ak niekto používa len digitálne zdroje, rozhodne mu odporúčam takéto riešenie vyskúšať. Analógový predzosilňovač by musel byť veľmi, veľmi nekompromisne riešený, aby sa mu vyrovnal.

Malé rozdiely vo zvuku môžu urobiť výstupné filtre. Rozdiely medzi nimi je dobre vidieť v testoch na Audio Science Review.
Takto má napríklad riešené filtre AKM4499EX. Sú veľmi "pomalé" a značne prekračujú kritickú frekvenciu 22,05 kHz (polovica zo vzorkovacej frekvnecie CD):
https://www.audiosciencereview.com/foru … ng.250410/

Pre porovnanie ESS ES9038Q2M:
https://www.audiosciencereview.com/foru … ng.157581/

Ale aj tak by som netvrdil, že sú to nejaké podstatné rozdiely. Pri prepnutí niektorých filtrov vôbec nepočujem rozdiel, pri niektorých sú to len drobné "nuansy".
Postupne som došiel k riešeniu, že používam len 2 filtre. Strmší F3 pre CD, a "miernejší" F7 pre RPi, na ktorom mám aktivovaný SoX a nastavené prevzorkovanie.

(upravil mechanik 26. 12. 2022 16:42)

Re: Náhrada za CD přehrávač

emge, no to PCM5142 by som nebral ako nejaku referenciu od TI. Má to v sebe ak pozerám dobre nejake DSP a nemá to externe filtre a operáky. Proste all in one. Skús PCM1794 s prúdovým výstupom. Alebo AD1955 od TI.

Preamp netreba s tým súhlasím. Zbytočný obvod kvôli pár db zosilneniu... Ale ako argument za analogovú hlasitosť sa tu písalo o tom ako zreguluješ aj teoretický "bordel" ktorý z DACu ide a tiež neuberáš bity. Ja som zostal pri bufferoch a analogovej s R-2R sietou. Ale extra výhrady v praxi nemám ani k digitálnej v PC...

Re: Náhrada za CD přehrávač

Kdyz jsem porovnaval Toppinng DX3 Pro v2 (Dual AK4493) a novejsi Topping DX3 Pro + (ES9038Q2M) zas tak maly rozdil to neni . Asi zalezi na rozliseni beden a zesiku..
Ty filtry souhlas, nektere jsou nerozeznatelne.

Web

(upravil emge 26. 12. 2022 21:18)

Re: Náhrada za CD přehrávač

To PCM nie je pre mňa referenciou, len som ten DAC dlhšiu dobu používal, takže ho poznám.
Porovnanie však nie je veľmi presné. Súčasne (s prepínaním) som to vedel porovnať len cez integrovaný zosilňovač, pri ktorom bol najslabším článkom jeho predzosilňovač.
A porovnanie s koncovým zosilňovačom bolo až s odstupom času.

V súčasnosti som spokojný, neplánujem robiť zmeny. Najbližšie sa chystám postaviť reprosústavy k TV (projekt UCD280 od TLU). Súčiastky mám už dlhšiu dobu pripravené, frézovať však budem vedieť, až keď sa oteplí.

mechanik napsal:

Ale ako argument za analogovú hlasitosť sa tu písalo o tom ako zreguluješ aj teoretický "bordel" ktorý z DACu ide a tiež neuberáš bity.

Toto ma zaujalo. Kde sa o tom diskutovalo?

reeb, dúfam, že rozdiel v prospech Pro+ smile

(upravil mechanik 26. 12. 2022 21:28)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Dosť tu k tomu písal BV ale viac už si nepamätám. S tou reguláciou bordelu keď použiješ analogovú je to fakt. Pri digitálnej znižuješ len signál ale rôzne šumy a tak ti tam zostávajú. S tým uberaním bitov, to vadiť nemusí, ak použivaš 24bit formát...

(upravil emge 26. 12. 2022 22:04)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Tak to áno, analógová regulácia úrovne zníži všetko na vstupe, teda aj "bordel" z DAC. Ale zasa vnesie do signálu vlastný "bordel". Otázkou tak zostáva, čo produkuje viacej "bordelu".
Ak má DAC dobré merania, tak ho bude dosť ťažké prekonať.

Dnešné DAC sú väčšinou 32 bitové. Neviem presne, ako tá regulácia hlasitosti prebieha, ale predpokladám, že sa to vyššie rozlíšenie využíva. ESS ES9038Q2M má podľa technického listu rozsah regulácie hlasitosti do - 127 dB s krokom 0,5 dB. To by 16 bitov asi nepokrylo.
V praxi aj tak využím reguláciu hlasitosti iba v rozsahu cca 10 dB, od -20 do -30 dB. A to pokrýva aj rozdiely v hlasitosti rôznych nahrávok.

Příspěvky [61 až 80 z 101]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Náhrada za CD přehrávač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£