Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový zesilovac

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Elektronkový zesilovac

Nemohl by sem nekdo prosim hodit nejaky odkaz na kostrukci zesiku?

Re: Elektronkový zesilovac

Zkus se optat Googla, má dost velký přehled.

Web

(upravil Solomon 2. 12. 2007 20:09)

Re: Elektronkový zesilovac

http://hlava.webpark.cz/

Pár konstrukcí tam je ...

EDIT: Zapomněl jsem dodat, že z uvedené stránky jsem nestavěl ani neslyšel žádnou z konstrukcí

Re: Elektronkový zesilovac

A skoro po všech hovno.

Web

Re: Elektronkový zesilovac

ja zas hladam nejaky dobry predzosik na sluchatka.google som preluskal cely,ale nic zaujmave som nenasiel,neviete o nieco? rad by som tym krmil moje KOSS.a taka podotazka,na taketo predzosiky sa pouzivaju vystupne trafa? lebo niekde su a niekde nie

Web

Re: Elektronkový zesilovac

Docela slušný zesilovač na sluchátka je tento:
http://tangentsoft.net/audio/pimeta/
Velice pěkně hraje s AD8620/AD8610. Moc doporučuju.

Re: Elektronkový zesilovac

je to pekny stroj, OPA 2132 ale neviem kde zohnat tie buffre...som videl na nete jednu schemu,na vstupe ECC 83 nasledovali dve OPA a na vystupe trandaky.ale ani za frasa to neviem najst

Web

Re: Elektronkový zesilovac

Boha jeho headwize to jistí.

Web

Re: Elektronkový zesilovac

headwize mam preluskany,lenze je tam vela teorie,a po anglicky,nie som zbehly az tak v anglictine aby som to vylustil...

Web

(upravil Tonda 2. 12. 2007 17:07)

Re: Elektronkový zesilovac

right13: BUF634 můžeš koupit na http://www.rsczech.com/. Akorát bacha, pokud bys kupoval origo plošňák, tak do něj nestrčíš nožičky pouzdra TO220. Já osobně jsem pak na webu http://tangentsoft.net/shop/ koupil plošňák, fety, ty koďany 6,8mikro, malý ALPS a BrownDog adaptéry.  Když si místo operáků dáš patice, můžeš si pak pohrát i s různým osazením.
Návod je sice v angličtině, ale pokud máš alespoň základy tak to zvládneš. Jediné co musíš mít je účet PayPal.

Do elektronek bych se moc nepouštěl.... Je to sice efektní, ale utopíš se v tom smile

Re: Elektronkový zesilovac

Ano, v elektronkách se utopí, protože je dnes už jen málo lidí, kteří s nimi umějí dělat - a platí to hlavně pro mladší bastlířské ročníky.
Bohužel, na úspěšnou práci s elektronkami nestačí mít zkušenosti s pár šváby a pár plošňáky. Je to dost specifický směr a je třeba se mu víc věnovat.

Web

Re: Elektronkový zesilovac

s tymto musim len suhlasit so sinclairom, robil som ako maturitnu pracu elektronkac, sice hral pekne, ale dnes by som uz do toh nesiel, kopec casu co som pri tom stravil, pretoze jedna polvlna bola vacsia ako druha, to mi sinclair vysvetlil, ze to je zapojenim, skus radsej nejaky tranzistorak, usetris si kopec casu a nervov ani nehovorim

Re: Elektronkový zesilovac

No, Petr Komp mi řikal, ať začnu s lampama, že to je jednodušší než trandy smile Tak tu mám doma 4 kousky 6N2P a hurá, jdu hledat datašít smile

Re: Elektronkový zesilovac

mna elektronky zaujmaju...ale elektricke kreslo nechcem mat ,a chcem aj nieco kvalitne a co moje  sluchadla za 3500sk neposle do vecnych lovist

Web

Re: Elektronkový zesilovac

Tom.boy, tak to bylo nejake blbe zapojeni, pokud to byl dvojcinny konec.

Re: Elektronkový zesilovac

nene nebolo blbe zapojeni, tam je problem s tymi impedanciami v katode a anode... ale v podstate to bolo blbe zapojenie, ved si pozrite dynaco 70 tusim, tam to nieje osetrene ako mi sinclair povedal. Preto jedna vlna bola trosku viac zosilnena ako druha, ale ked si najde nejaku rozumnu schemu od fenderu alebo marshala tak by nemal mat problem. len treba hladat

Re: Elektronkový zesilovac

Soldano SLO 100...to teraz stavam

Web

Re: Elektronkový zesilovac

Dynaco 70, tam je na buzeni invertor s jednou triodou, impedance v katode a v anode stejne, ale z principu ta trioda dela zkresleni 2. harmonickou, male zvyseni anodoveho odporu by nemuselo skodit.

Re: Elektronkový zesilovac

2H se nám líbí smile

(upravil Spookii 4. 12. 2007 13:54)

Re: Elektronkový zesilovac

Čím by šly nahradit MJL4281a/4302a ?

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový zesilovac

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£