Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktory » Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 74]

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

To je asi ten důvod proč to někdo prodával ,jedinnej problém co vidím je, že je každej kus jinej,žlutej je horší s blběji nalepenou cívkou smile Inu vyhnu se větě já to říkal,nicméně takhle drahý repráky bych já 100% nikdy nekupoval z pofidérního zdroje bez možnosti reklamace,mě by to za tu úsporu určo nestálo,ale Anti třeba tobě jo proti audaxům to i tak bude noc a den.

Ale abych nebyl zbytečně jedovatej, jak píše NA je to asi v tvým případě Anti jedno... to měření jinak vypadá vcelku reálně (zelená křivka) i včetně tý anomálie s ne zcela dobře vyřešenou komorou,přesně takhle měří řada D i R revelator i některé iluminatory.

Není co dodávat...

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Možná s tím půjde něco dělat. Po nějaké době laborování:
https://i.postimg.cc/Hs4DFSBf/Sn-mek-obrazovky-4.png
Možná rozehrát, dostředit, změnit polohu to phaseplugu?
Samozřejmě máš pravdu Dawsoo, ale byla to lákavá možnost. A ke konci to byla spíš výzva.

(upravil Mručík Džungarský 17. 6. 2023 14:01)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Z toho, co vidím na tom obrázku obecně za informace, bych spíš usuzoval na špatný způsob měření, druhý obrázek to podle mě částečně dokazuje, ale nebudu nikomu nutit svůj názor. Třeba ty výšky nějaký problém mají a mýlím se. Já si ale myslím něco jiného.

N.A. napsal:

Jasně, že to Anti měříš dobře, nevšímej si ho, řeč je o výškáčích a on sem dá  měření nějakého střeďáku. Prostě tam je nějaká anomálie na 350Hz, no. To je ještě pod rezonancí, takže pro frekvenční rozsah použití to je zcela irelevantní, tahle nízko ten měnič už nebude buzenej ani malinko. Mě by více zajímala ta drobnost lehce nad 3kHz.

Mručík Džungarský napsal:

Ta membrána je taky fake, má v papíru jen promáčkliny, aby to tak vypadalo. Není to proseklé a vyplněné tlumicí výplní.
Ta grafika vypadá, jakoby to fotili na skle elektrickýho sporáku big_smile


A tady je taky mimo, ty membrány jsou provedené korektně jako mají originály, stačí si dát práci a najít více obrázků, kde jsou membrány vidět i zezadu.

Tak pardon, neprávem jsem zkritizoval možná nadějný asijský výrobek a k tomu grafickou úpravu reklamy. Stydím se.
Měření středobasů jsem nedal jako etalon k výškám, nejsem debil. Jen jsem to dal jako ukázku toho, jak blízko si jsou skenspíky prodávané v páru, ale často i jednotlivě. Nic víc. Pořád těmhle kusům dávám naději, že budou v pořádku - jak by asi "laborováním" Anti dospěl k té poslední žluté křivce.

Pro mě je teploučko křeččího kožíšku ráj.

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Aký špatný spôsob merania? Keby to nemal poriadne skalibrované, tak sa mu akurát posunie impedancia na ose Y. Ak by bola signálu  úroveň príliš nízka tak je to zubaté a rozstrapatené. Najskôr sa mu podarilo niečo uvoľniť na závese, alebo sa to samovoľne "dostredilo"

(upravil Mručík Džungarský 17. 6. 2023 14:51)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

godz napsal:

Aký špatný spôsob merania? Keby to nemal poriadne skalibrované, tak sa mu akurát posunie impedancia na ose Y. Ak by bola signálu  úroveň príliš nízka tak je to zubaté a rozstrapatené. Najskôr sa mu podarilo niečo uvoľniť na závese, alebo sa to samovoľne "dostredilo"

Napadly mě tam tři věci - první, že je impedance i el. i fáze chlupatá na nízkých frekvencích - to by mohlo znamenat, že to měří integrovanou zvukovkou - a ty dole neměří většinou moc čistě - často do několika set Hz při měření ustřelí a dělají různé vlnky, nebo deformace.
Na to pomáhá dát opakování procesu (avg) třeba 50x, nebo i 100x - a to je ta druhá věc, kterou tam vidím. AVG má pouze 2x a u obyčejnějších zvukovek je třeba prvních 5-10 měření podobně zkroucených, než se to průměrováním vyčistí.
Třetí věc se mi děla u výšek, které mají menší hmotnost (třeba s neodymovým magnetem) - že tomu vadila větší amplituda při měření - a reprák se na desce stolu, nebo i na pěně - nějak "rozeskákal". To způsobuje utlumení špičky rezonance, nebo právě různé vlnky, jako je tady okolo těch 320 Hz - protože to "poskakuje" a houpe s podkladem, ať je tvrdší, nebo měkčí. Vyplatilo se mi sundat amplitudu třeba o 10-15dB, kdy se to měření ještě chytne, ale výsledek byl mnohem čistší. V takové situaci nemluvit, neprdět, nedrcnout do stolu, protože s malou amplitudou je měření víc citlivé na okolní vibrace a hluk.

Třeba se vážně pletu a je to jinak. Jen se ty věci z obrázků kryjí se situacemi, které potkaly mě (zvlášť když se dějou podobné nerovnosti u obou kusů cca na těch samých místech) - a mohlo by to Antimu pomoct. Určitě je dobře, pokud jsou výškáče v pořádku a třeba se tam rozehráním spíš něco uvolnilo.

Pro mě je teploučko křeččího kožíšku ráj.

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Tak příště místo výsměchu měříš to blbě můžeš napsat kde by podle Tebe mohla být chyba a napsat své zkušenosti, jako jsi to udělal až jsi k tomu byl donucen.  wink

Web

(upravil Mručík Džungarský 17. 6. 2023 14:53)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

N.A.

To nebyl posměch nebo tak něco, jen jsem chtěl Antiho trošku potrápit, nějak jsem nabyl dojmu, nebo jistoty, že v tom měření vidím typické chybičky, které se mohou stát a věřil jsem, že ty výšky jsou v pořádku (přijde mi to tak). Jasně že bych mu odpověděl, třebaže by moje tipy nepomohly a mýlil bych se. Psali jsme si hodně v soukromé poště a ví, že pokud bych znal odpověď, pomohl bych.

Pro mě je teploučko křeččího kožíšku ráj.

(upravil Anti 17. 6. 2023 15:49)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Aby se předešlo dohadům, tak:
Jeden Relevator Avg 50 minus 13 a minus 20 dB
https://i.postimg.cc/15g1xQ38/AwG50.png
Druhý Relevator to samé
https://i.postimg.cc/MG1zC8t7/awg502.png
Impedance dle Dibiramy
https://i.postimg.cc/TwGTGHHZ/scan-speak-r2904-700000-imp.jpg
Kontrolní vzorek Disco na minus dvacet
https://i.postimg.cc/q7x9cBj5/1disco.png
To samé z Dibiramy
https://i.postimg.cc/509DscrN/scan-speak-r2604-833000-imp.jpg
Disco to prostě nedělá, stejně tak jsem zkusil i 18M a taky to tam nebylo. Nepřipadá mi že bych se nějak odlišoval.
Ano, zvukovka je levná USB, nicméně se mi měření zdá v pořádku alespoň rámcově. Zkoušel jsem desku stolu, hadr na desce stolu, i držení v ruce, na měření to nemělo vliv.

(upravil jardag69 17. 6. 2023 17:40)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

A když to tvoje měření srovnáš třeba s tímhle, tak co si o tom myslíš?
Psal si, že umístění nemělo vliv. Mělo by vliv měření v desce?
U výškáče by asi stačil i silnější papír.

https://www.axiomedia.it/img/schede/Scan%20Speak/Tweeter/R2904-700005%20Frequency%20Response.jpg

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

jardag69:
Disco-žlutá ve WG, zelená bez WG  smile
https://i.postimg.cc/W1CHMFG8/Sn-mek-obrazovky-11.png

(upravil jardag69 17. 6. 2023 21:15)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Spíš jsem myslel ty Revelatory, ale to je fuk. Difrakce to tedy není.

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

No a já jsem ti ukázal že ozvučnce do tohoto měření nekecá a je jedno jestli měřím Disco nebo  Relevátory. Ty jsem zkoušel měřit i bez Faceplate a výsledek je stejný.

(upravil jardag69 17. 6. 2023 22:07)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

No, rozumíme si. Takže to asi nebudou originály?

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Řekl bych že budou, ale s drobnou vadou.

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Škoda. Jsou pěkný. Já už je měl kdysi skoro objednané, ale ukecali mě, že jsou lepší ty s obyčejnou kopulkou. Že prej ten ring nějak jinak vyzařuje. Ale líbí se mi vzhledově moc.

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Anti, mohla by to způsobovat netěsnost při dosednutí na čelo nebo volný kus tlumení. Vypni průměrování a během měření zkus na čelo zatlačit a koukat, kde se to pohne (jestli vůbec); případně povolit šrouby. Každopádně je to hluboko pod použitelným pásmem, takže pokud není jinde problém, skoro to nemá smysl řešit.

(upravil dawsoo 19. 6. 2023 15:46)

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

netěsnost to bohužel tondo není,to by to vypadalo trochu jinak (byla by širší Q rezonance a vyšší impedance zejména dole pod Fs) spíš moc lepidla na rozhraní cívka-vlnka / trn-vlnka,nebo ne zcela top komost dílů = bude asi i vyšší zkreslení o něco, ale není to nic hroznýho,každopádně takhle odlišný by topmodely být neměly... ve firmě se takové páry vracely výrobci,nebo se napářili s jinými kusy když byla dostatečně velká várka.

Není co dodávat...

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Tenhle hrbolek v impedanci jsem zažil v pár případech a přesně na stejném místě - na spodním svahu impedančního kopce. Podařilo se mi ho záhadně odstranit, nebo téměř úplně odstranit jednou věcí. Výškáče, co to vykazovaly, měly přívodní pružnou licnu, co vede od terminálů na former (a tam je napojená na drát cívky) - víc zaplácanou krycím lepidlem a část pružného přívodu byla zatuhlá (nebo na jedné straně to bylo oplácané a na druhé ne, takže se tam děla nějaká rezonanční nesymetrie). Když to šlo, opatrně jsem tu tuhou část oškrabal, obvykle to lepidlo nebylo tak tvrdé, šlo spíš z drátku "svléknout". Pak to bylo někdy tím, že přívodní pružné kablíky k cívce neměly na obou stranách stejné tvarování. Párátky jsem v rámci možností natvaroval přívody buď do tvaru C, nebo do tvaru S, podle toho, jak to bylo z výroby. Ale snažil jsem se o stejný tvar na obou stranách. Po složení zpět tenhle schůdek buď zmizel, nebo byl opravdu maličkatý.
Nedávám to jako návod, týkalo se to buď starších vintage výšek, nebo Monacorů - třeba tenhle drahý RR jsem nikdy osobně nerozebíral (a ani bych to neudělal). Souhlasil bych s myšlenkou, že je to chování odehrávající se hodně nízko a navíc u obou kusů dost podobně.. Pokud nebude nějaký problém na straně akustického měření, nebo extrémně narostlého zkreslení, snad to bude dobré.

Pro mě je teploučko křeččího kožíšku ráj.

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

dawsoo, širší ta rezonance je, to jde vidět tady. Anti nám ale doposud neřekl, co se dělo během toho "laborování". Jinak pevně uchycená hmota by měla pohnout celou rezonancí, ne se projevit takto úzkopásmově v ní.

Re: Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Tady je moje aktuální změření výšek Bliesma T25s
https://i.postimg.cc/K1dSS3wB/Bliesma-T25-S-IMP.jpg

Web

Příspěvky [41 až 60 z 74]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Doporučený e-shopy na repráky kde dnes kupujete?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£