Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 18 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 »»»

RSS

Příspěvky [341 až 360 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

DBT : je způsob, kdy se pokoušíme udělat z laika někoho, kdo slyší a umí věc i slovně popsat. Podle mejch zkušeností je to skoro marná snaha, neboť vyjadřovací schopnosti to nenaučí....Sumasumárum : poslechový testy by správně měli dělat jen ti, kteří mají dlouholetý zkušenosti a věci opravdu rozumí....Tímto názorem samozřejmě širokou amatérskou komunitu značně popudím, ale stojím si za ním....

(upravil BV 15. 2. 2022 14:46)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

DBT:
jediná metóda, ako preukázať skutočnú schopnosť  rozlíšiť výlučne sluchom A, B. Nič iné. Až potom ma zmysel debata o tom, čo je lepšie, krajšie, príjemnejšie...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Problem, ale nastava ked v ABX teste nevies jednoznacne rozlisit rozdiel. Samozrejme ked vies co hra tak s urcitostou pocujes rozdiel a samozrejme ho vies aj popisat wink

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Však ano..Ten druhý prípad je známy " okoposluch"  wink

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Znalej člověk umí přiznat i moment, kdy si není jistej, což zakomplexovanej laik neumí...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

no jo okoposluch a elektronky big_smile Ale aj taky tranzistorak co ma velke meraky co svietia, obzvlast teplou farbou svetla, ma tak nejak "teplejsi zvuk" usi rofl rofl rofl

(samozrejme slepy test je najlepsi)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Nevim. Když jsem naposledy dělal nějaké poslechové testy, tak jsem poslouchal se zavřenejma očima.
Jak píše kazzatel, neumím popsat co je jinak nebo případný problém. Pouze líbí/nelíbí a proč. Třeba "je to na mě ukřičené" nebo "je to zahuhlané"
Co je správně nevim, nemám dost naposloucháno živé hudby.

(upravil BV 15. 2. 2022 15:16)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

A poznáš ( rozlíšiš ) to vždy rovnako, samozrejme pri presne rovnakej hlasitosti (čo je základná podmienka)??
Inak toto je 100x opakovaná téma..

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Hlasitost jasně. Vždy stejně asi ne. Určitě bych se v tom za chvíli ztratil. Je to dost náročné i na nervy. Nedej bože, že by to byla nějaká hromadná akce a byl by tam i stres z lidí okolo.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Kdo chce, ať se klidně pinoží (grafy, testy, poslechy na xxx způsobů), já sem spokojený se svým líbí/nelíbí a je mi hej. smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Taky už jsem to zabalil. Mám tu asi 10 párů různě nekvalitních kabelů, ale už mě to pustilo a zůstal jsem u jedné varianty. Nedovedu si představit, že bych to samé ještě dělal s bednama a zesilovačema smile

(upravil laco 17. 2. 2022 15:17)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kablovacka hotova, vecer pocuvam smile

https://i.ibb.co/Nt69RQt/Dan-Watt-Mk2-p2.jpg

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

pekna krabica laco, mam podobnu nedokoncenu a minule som akurat premyslal ako prichytim zadnu stenu a uz vidim ze musim nakupit hlinikove Lka smile mam otazku k RC co mas zo zeme vstupnych cinchov na kostru, nechces tam dat aspon 1-2W odpor? aku hodnotu pouzivas? 10R? alebo viac?

(upravil jardag69 16. 2. 2022 13:14)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Smyčka k reprosvorkám nahrazuje výstupní tlumivku?
Někde sem viděl fintu, že jsou výkonové tranzistory u trafa a vstupní obvody u boků zesilovače.
Udajne to snizuje prunik 50 z trafa do vstupu.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ale prdlajs Járo, jen se mu nechtělo střihat výstupní dráty... smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Wili, krabica uz ma hadam 15 rokov. RC clen je 15R/0.6W 10nF (folia, nemal som doma keramiku)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

laco, pěknej domek jsi tomu vyrobil. S těma zrcadlenejma deskama to vypadá moc fajn.

(upravil laco 16. 2. 2022 20:40)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

uz hra https://youtu.be/vmm2PiChq3U

zemnenie zatial nie je 100%, pravy kanal trosku brumi, nic vazne (napriek tomu nikomu nedoporucujem napajat dva moduly z jedneho vinutia ... tecu "vyrovnavacie" prudy ked moduly nie su rovnako zatazene)

(upravil VAŠEK W 19. 2. 2022 1:00)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

laco: co tak zkusit zapojit sekundár trafa jen na můstek v jednom koncáku a následně propojit mezi sebou pak už jen filtrační kondíky v obou koncákách.
Nepomohlo by to odstranit ten brum, když je k dispozici jen jeden sekundár ?

Vašek

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Dovolím si přidat další postřehy z testu několika typů vstupních tranzistorů.
Snažil jsem se pro zachování autentičnosti ponechat jednotlivé části textu tak, jak mi je kamarádi poslali, jen jsem zkorigoval gramatiku a doplnil typy tranzistorů, neboť oni nejsou až tak velcí elektronici wink Já ty rozdíly také slyšel, ale komentovat je nebudu.


"Ahoj Vašku a Davide,
pokusím se zachytit dnešní postřehy z testíku DanWatt-u, kumpáni případně doplní...

Pro mě bylo cílem porovnání zvuku DanWatt-u vs. receiver, ale hlavně případného využití DanWatt-u jako koncový zesilovač přes pre-out receiveru (zatím potřebuji zachovat množství vstupů a mírnou korekci balance v nesymetrickém poslechovém prostoru). Přesto, že můj receiver po značných úpravách v reprosoustavách poskytuje dost slušný zvuk, tak DanWatt ho s přehledem přehrál v přímém propojení s CD přehrávačem hlavně plnějším zvukem na basech, hlasy s lepším "tělem", výšky nehodnotím, ty zatím mohu korigovat na reproduktorech potenciometry (hledám optimum pro pevné hodnoty). S tím se projevilo i značně lepší pokrytí poslechového prostoru "větším" zvukem, plnějšími a výraznějšími hlasy zpěváků, které jsou přes konce receiveru potlačeny do pozadí (až dosud nevadilo). Propojení přes pre-outy bylo lepší, než přes koncové stupně receiveru, ale přímé propojení CD - DanWatt je jasným vítězem.

Dále jsme zkoušeli záměnu součástek ve 3 verzích (kolegové upraví), na v diskuzi doporučované mosfety jsme ale při tomto testu zapomněli …

1) Tuto verzi s původně navrženými součástkami jsme vyhodnotili jako nejanalytičtější, vhodnou pro milovníky úplné analýzy zvuku a pro ty, kteří potřebují slyšet každé cinknutí. Vše je konkrétní, plný bas, překvapuje mě kam až dvoupásma dokážou jít, prostor jak kdybych přifoukl balón. U mě OK, ale v jiné sestavě u kolegy ostřejší zvuk, pro delší poslech tam pro mě nevhodný.
(Osazeny byly na pozici T1 BC550C vypájené z minimálně 30 let starých desek, pozn. technika – já wink)

2) Verze 2 poskytla zvuk lehce zastřený, tak nějak za dekou ...
(Osazeny byly na pozici T1 japonci 2SC1815 vypájení z minimálně 30 let starých desek, pozn. technika – já wink)

3, Verze 3 s "novými japonci" je pro mě vhodný kompromis, ostřejší složky jsou potlačeny, zvuk je příjemnější, vhodnější pro delší poslech. Možná se už jeví množství basů jako nadbytečné, díky potlačení prezentních složek proti verzi 1, ale pro mě tento zvuk vyhrává a tenhle koncák chci!
(Osazeny byly na pozici T1 nové tranzistory 2SC1845, koupené v hromadném nákupu zrealizovaném zde před několika lety, pozn. technika – já wink)

Velký dík Vaškovi za konstrukci, realizaci a technickou pomoc při výměnách tranzistorů, Davidovi za další pár slechů a spoluhodnocení. Díky pánům konstruktérům a bastlířům, já už bych jinak nešel dál, ale tohle se mi líbí.
Láďa"


Druhý „netopýr“ David si z tohoto poslechu zesilovač hned odvezl domů, a ještě večer mi od něj přišla smska o prvním testu. Zde je její kopie:

"Ahoj Vašku,
tak jsem provedl první test, s předzesilovačem Yamaha a tranzistory co tam zůstaly (pokud se nepletu, současní Japonci). Zvuku se rozšířilo spektrum, jak více basů, tak ostřejší vršky. Prostor je +/- stejný ale působí na mě celek tak, že hudba hraje v celé místnosti a hlas co jde z beden je takový konkrétnější - více vystupuje nad hudbu.
David"

A ještě další den následovala jedna emailová zpráva:

"Ahoj Vašku, Láďo,
včera jsem udělal pouze krátký poslech na naťuknutí rozdílů (viz. odstavec výše, pozn. autora). Testoval jsem jak s předzesilovačem Yamaha tak napřímo ze zdroje.
Dnes jsem si k tomu sedl podrobněji. Udělal jsem 8 testů (4 typy tranzistorů * s předzesilovačem a bez něj). Mám tu nějaké poznámky, ale zatím to asi publikovatelné není, protože se mi už v druhé půlce ztrácelo, jak to bylo předtím ...
David"


Já jen na závěr dodám, že vše výše uvedené platí pouze pro hifi sestavy kamarádů a jejich poslechové místnosti. U někoho jiného mohou, a určitě budou postřehy třeba jiné.
Ono zjištění rozdílů chce dlouhodobější několikadenní poslech, a pak vyměnit tranzistory, a teprve za několik dnů dát další typ, a pak další. Ten zvuk se musí zažít a vyzkoušet na více žánrech. Na jedné, nebo dvou skladbách se to dost dobře v rychlosti nedá přesně určit, co by bylo vyhovující zlepšení, a co už by bylo spíše kontraproduktivní, a dlouhodobému poslechu by nesvědčilo.
Ještě jednou děkuji kamarádům hifistům za sepsání postřehů. Snad to povede k udělání si představy o tom, že i jen pouhá výměna vstupního tranzistoru dokáže provést se zvukem dost změn.

Zdar našemu bastlení a všem přeji hezký večer,
Vašek

Příspěvky [341 až 360 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£