Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 17 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [321 až 340 z 422]

(upravil František 18. 7. 2022 14:25)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ďakujem, snažil som sa cool ...ale nie big_smile to sú Lacové moduly a foto čo on zverejnil wink
Len som to sem skopíroval na porovnanie a lepšiu predstavu rozdielu v zložitosti medzi týmito dvomi zosíkmi. Rozdiel je len v nejakom smetí navyše smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Vyzkoušel tady ještě někdo ten vstupní mosfet ?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ano, vyzkoušel (2N7000). Díky za tip. Rozdíl je poznat na první poslech. Neumím to popsat tak barvitě jako Vašek o pár stránek výše, ale víceméně jsou i moje poznatky stejné. S mosfetem to má méně výrazné detaily, což ale neznamená, že by tam nebyly. Hraje to tak nějak relaxovaněji, víc na pohodu, ani delší hlasitý poslech neomrzí. Člověk přestane vnímat aparaturu a užívá si hudbu. Ale ani o verzi s bipolárem nemůžu říct křivé slovo, každá verze hraje trochu jinak.  Verdikt vynášet nebudu, v závislosti na aktuální náladě a poslouchaném žánru bych pravděpodobně volil pokaždé jinak.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Hmm, takže něco jako 701 vs 600 u sluchátek smile

(upravil laco 13. 2. 2022 21:15)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

co sa tyka celkoveho skreslenia, podla simulacie BS107 je porovnatelny s BC550C. napr 2N7002 uz nie

simed 10W/4R/1k
R4=220k
BS107 0.003%
2N7002 0.01%

Ja som dal BS108 (R4=270k), podla merania tiez OK

Neovereny typ a nevhodny pracovny bod vam moze akurat dojebkat skreslenie.

Este nakablujem vstypy/vystupy a pocuvam smile

https://i.ibb.co/SttjPWj/danwatt2-almost-done.jpg

(upravil kazzatel 13. 2. 2022 22:48)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ono to pravděpodobně ve zkreslení nebude, zkoušel jsem i typy s výrazně menší vstupní kapacitou ( jednočipové dvojité typy ) než má stoosmička, nicméně subjektivně nebyl rozdíl poznatelný, všechny byly zvukově velice podobný. Domnívám se tedy, že ten slyšitelnej rozdíl bude asi v jiným poměru harmonickejch, ale jistě to nevím, což je asi tak vše, co k tomu můžu říct...nejvíc mi vrtá hlavou, proč mě po poslechu s nimi hlava nebolí, kdežto s jinými subjekty ano....

(upravil rvx73 13. 2. 2022 22:46)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

jó, to budou ty věci mezi nebem a zemí - teda mezi simulacemi a realitou smile

já naštěstí takhle velejemný uši nemám

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Nedávno jsem viděl na Youtube video, jak si pán splnil sen a má uplně super aparaturu. Odhadem mu bude kolem 70. Nevím, jaký má sluch. Kdyby to tak šlo, mít drahý super aparát tak ve 20.

(upravil kazzatel 13. 2. 2022 23:14)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Jo Járo, to se holt musíš narodit do nějaký bohatší rodiny, s holou prdelí si těžko do dvaceti na aparát snů našetříš.... smile
Ostatně ale ve dvaceti by si pravděpdobně prd věděl, co to skutečný hifi znamená...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Já zase nejsem tak vybíravej. By mi stačilo něco od Accuphase a Focalu.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

To víš teď, když už ti je mnohem víc - ale věděl jsi to už ve dvaceti ? Pochybuju, to jsi pravděpodobně znal akorát tak Transiwat a Sony... smile

(upravil bastl 13. 2. 2022 23:40)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Tak bacha Sony byla pecka big_smile V osmnácti jsem si koupil funglovky cd player 303ES a tuner 505ES. Klucí si v tý době kupovali jetý žigulíky big_smile Když tu cenu vydělim tehdejším platem a vynásobim současným tak to je slušná raketa.

(upravil BV 14. 2. 2022 9:06)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

laco,
skúsil si v REW použiť funkciu "pridať skreslenia"  (na karte generátora) na kompenzáciu skreslení? Zmerať v loopbacku amplitúdy a fázy zložiek skreslenia a pridať ich potom pri meraní " inverzne" ako kompenzáciu. Platí to síce len pre jednu konkrétnu amplitúdu, je to trochu" nestabilné", ale použiť sa to dá. V loopbacku som sa dostal pri1kHz/1V RMS na THD 0,00002% po 10.H.

(upravil laco 14. 2. 2022 11:04)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

ano skusal ale iba v loopbacku karty

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Jelikož se nikdo nepokusil provést solidní kontrolovaný DBT test, tak závěry z “poslechu” zůstanou ve formě bastlířských báchorek a to je trochu málo.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

PMA, suhlas

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

co je DBT test?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

double blind

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

osleput sa da len raz, alebo moze byt slepy este slepejsi ze je to double blind? (len si robim srandu, z toho nazvu to tak znie big_smile )

(upravil jardag69 15. 2. 2022 14:07)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Jak by to měl Žižka?

Příspěvky [321 až 340 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£