Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 16 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [301 až 320 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

co se dá dělat...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

odpad po experimentoch s koncakmi

https://i.ibb.co/T42zF7Y/danwatt-odpad.jpg

(upravil jardag69 6. 2. 2022 15:29)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Zdá se mi to nebo mají ty horní jinak velký křemík? Medená verze menší?

(upravil laco 6. 2. 2022 15:39)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Rovnaka velkost, 5x5mm (aj kd503) . Mozno je tam maly rozdiel, desatina mm.
Mjl 6x6mm

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Tohle je fake Toshiba 2SA1302. V prodeji byly cca před 20-ti lety, hořely jako papír. Okopírovaná byla i původní zelená barva.

https://pmacura.cz/fake.JPG

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

PMA smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ak bude mať niekto záujem o low cost Danwatt smile
Dve dosky s maličkými nedokonalosťami, spolu 10€ a 4 kondíky Nichicon 5600uF 80V s poškrabanými vrchmi 3,5€/ks.
Niekto trošku ľahostajný, ich zabalil v rade za sebou, takže vyvody škrabali hornú plochu vedľajšieho kondu.
Mám tu aj okrúhle nalepovacie krúžky lesklej striebornej farby, dá sa to nimi elegantne ukryť smile
Ak treba, nájdu sa aj budiče a konce.
Kondíky sú 80V takže sa dá ísť hravo na 100W/4R smile

https://i.imgur.com/ktZp9N7.jpg

(upravil laco 11. 2. 2022 9:34)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

nasiel som doma aj TIP35/36 od STM smile

https://i.ibb.co/Fw5nW3F/Dan-WATTmk-II-THDv-F-1-W-10-W-50-W-4-R-TIP35.png

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

A ja, že sa tu trochu rozbehne diskusia smile tak začnem ja big_smile
Namerané THD, ako také, ani nie je zlé, ale je to jednoznačne najhorší výsledok.
Najme pre výkony 1 a 10W, oproti všetkým meraným rýchlym koncom.
Na porovnanie MJW1302/3281 smile

https://i.ibb.co/L9r125T/Dan-WATTmk-IIR-THDv-F-1-W-10-W-50-W-4-R-MJW3281-A.png

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

tak ono to zhruba odpoveda prudovemu zosilneniu, a paradoxne cim rychlejsie konce tym lepsie prudove zosilnenie... preto aj nizsie thd

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Hloupej dotaz. Mělo by přínos dát třeba místo 2ks 100W koncových tranzistorů třeba 6ks 40W rychlých s větší betou nebo je tam nějaké to "ale"

(upravil Wili 11. 2. 2022 22:10)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

ano, ale potom to nebude jednoduchy zosilnovac z par suciastok co najdes v supliku smile ciel tu je cim menej suciastok, cim jednoduchsie, cim efektivnejsie, cim menej tepla a cim lacnejsie smile modern, eko-friendly etc... smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

No jde mi spíš o to, že se to ani v komerčních výrobcích moc nepoužívá. Jde mi o princip, jestli je tam nějaké to "ale" když to nikdo nedělá. Jasně, dělá se to kvůli výkonu když už fakt tranzistory nestačí, ale když to vezmu do extrému, mělo by přínos dát na konec 2x10 KD139/140?

(upravil Wili 11. 2. 2022 22:32)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

cim viac paralelne tym nizsie skreslenie, cim viac koncov, tym vyssie prudove zosilnenie a mensie naroky na budic atd. Pouziva to napr. accuphase, pozri kolko maju koncov. Potom udavaju nezmyselne vykony do 1 Ohmu pretoze tolko paralelnych parov to da v pohode smile

EDIT: nie je to ale vsetko uplne jednoduche, ked ich je viac rastie kapacita

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Toto asi nebol úplne smer diskusie, ktorý som mal na mysli big_smile
Graf pekne ukazuje, že je škoda dávať do Danwattkov pomale trandy...ktovie čo by ešte namerali 4Mhz konce z rodiny 21193-6.
A tak isto nejaké slušné 60Mhz sankeny smile

1302/3281 majú pekný lineárny zisk...na KD/BD139/140 je koleno, neviem na kolko to má význam, Cob v datasheete nevidím...20-30p? Možno bude aj tak 2x menšie ako by mali 1302/3281 so svojími 600pF. Na SOA zas tej desiatke hovienok rozkopú riť smile  BD sú zas rýchlejšie.
Najme je to nezmysel takto riešiť...to už rastie zložitosť a zdá sa, že H-ENG homeleso smile je s pár súčiastkami navyše zase o slušný kus pred Danwattom smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

jardag69 napsal:

No jde mi spíš o to, že se to ani v komerčních výrobcích moc nepoužívá. Jde mi o princip, jestli je tam nějaké to "ale" když to nikdo nedělá. Jasně, dělá se to kvůli výkonu když už fakt tranzistory nestačí, ale když to vezmu do extrému, mělo by přínos dát na konec 2x10 KD139/140?

Ne.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Františku, buď při zemi - devětadevadesát ze sta zdejších bastlířů stejně prd rozezná rozdíly při poslechu a zdejší orgasmus natane pouze při pohledu na naměřený parametry, takže od nich nečekej nějaký objektivní soudy....Je to trpký poznání, ale věř mi, dělám tyhle věci už padesát let...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

František napsal:

...to už rastie zložitosť a zdá sa, že H-ENG homeleso smile je s pár súčiastkami navyše zase o slušný kus pred Danwattom smile

Však co jsem koukal, tak už K300 je slušně složitý, H-ENG vypadá velmi zajímavě, nicméně počtem součástek už je skoro jak Danwatt ve stereu smile BTW dnes jsem poslouchal celý večer a hraje to velmi zajímavě.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Je to len, ako keby Danwatt trochu dospel smile to navyše, sú tri malé tranzistory, nejaké odpory a kondíky smile

https://i.ibb.co/dbJZVVz/h-eng-danwatt.jpg

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

A když se přidá ještě pár malých tranzistorů, tak to bude skoro Accuphase.
Máš to moc hezký.

Příspěvky [301 až 320 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£