Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

VAŠEK W, dobrá recenze smile Jaké reprobedny jsi tím Danwattem krmil?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ohledně parametrů bude s Mosfetem větší šum a zkreslení, což docela sedí s tím subjektivním popisem zvuku.

(upravil 28. 1. 2022 23:01)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Díky za první poslechovou vlaštovku, ale počkejme ještě na další....podotýkám, že jsem si ještě detailněji pohrál s kompenzacemi, neb je lepší je udělat trochu jinak než jsou v originálu, detaily popíšu ale později....tak kdo bude další ? smile

Ale prdlajs, žádnej šum se nekoná, je to zcela zticha - to je utkvělej předsudek, ono je prakticky putna, je-li šum - 122 nebo " jen "  - 120 db....

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

2 rvx73:

mám XAVIAN Carisma

Vašek

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Asi je to blbost, ale nemůže fet nějak zakmitávat?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

jardag69 každej zesilující prvek může zakmitávat wink

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Jardo, uklidni se, víš o tom všem prd...

(upravil PMA 30. 1. 2022 13:37)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kazzatel napsal:

Díky za první poslechovou vlaštovku, ale počkejme ještě na další....podotýkám, že jsem si ještě detailněji pohrál s kompenzacemi, neb je lepší je udělat trochu jinak než jsou v originálu, detaily popíšu ale později....tak kdo bude další ? smile

Ale prdlajs, žádnej šum se nekoná, je to zcela zticha - to je utkvělej předsudek, ono je prakticky putna, je-li šum - 122 nebo " jen "  - 120 db....

Tohle zapojenî mít nikdy S/N 122dB ani 120dB mít nebude. A bylo by fajn, kdyby ses jako osoba se značným dopadem na bastlířskou obec a její znalosti vyjadřoval trochu technicky přesněji. U odstupu je vždycky nutno dodat šířku pásma měření (třeba 20Hz - 22kHz) a úroveň, ke které se to vztahuje. Pokud tahle věc má 50W/4ohm a šum -84dBV/@22kHz, je odstup přinejlepším 107dB k plnému výkonu. Fajn, ale nic super. A měření s mosfety jsem tu žádné neviděl. Ono stavět na historkách a návrhu podle ucha je cesta do pekel.

(upravil laco 30. 1. 2022 13:48)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

meranie s mosfetom  (horny obrazok, nizsie bipolar)
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 21#p382721

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Není krapet putna vyskočí-li zkreslení z jedný neslyšitelný úrovně na krapet vyšší, nicméně stále neslyšitelnou úroveň ? Ale rozdíl ve zvuku slyšet je, byť se to zdráháte přiznat - a neslyšíte-li ho vy, ale já ano. Když jsem kdysi před léty tenhle rozdíl zjistil, začal jsem tuhle úpravu dělat do mnou vyrobených klasicky osazených ( bipoláry i jfety ) mašin, jejichž původní zvuk už byl majiteli dostatečně naposlouchaný, aniž bych jim sdělil, v čem tato úprava  ( tj. úprava SSE ) spočívá. Ohlasy pak byly jednoznačně kladný a jsou kladný dosud, i když nad nimi přezíravě zíváte...Podotýkám ještě, že nemám v úmyslu tohle zapojení nějak dále vylepšovat ( kromě pár změn v kompenzacích )...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

To je tak, když se očima poslouchají grafy. smile

(upravil BV 30. 1. 2022 17:48)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kazzatel,

Není krapet putna vyskočí-li zkreslení z jedný neslyšitelný úrovně na krapet vyšší, nicméně stále neslyšitelnou úroveň ? Ale rozdíl ve zvuku slyšet je..

Rozdíl ve zvuku = skreslenie ..  Takže alebo počuješ " neslyšitelné" úrovne skreslenia ( čo je každá zmena signálu), alebo nie sú až tak " neslyšitelné". Tretia možnosť nie je, jedine ak by si bol ET.  Zázraky sa nedejú, zato autosugescia funguje (" aj lišák Nelson..")  wink

(upravil kazzatel 30. 1. 2022 17:43)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

O " neslyšitelnosti " zkreslení : tenhle termín zde propagujem Macura, ne já - pod jistou úroveň se nemá cenu zkreslením zabejvat ( alespoň tak jsem to z jeho posledních publikací pochopil )...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

ono záleží, o jaký typ zkreslení jde.
Lampy zkreslujou, ale lidem se to většinou líbí.

(upravil PMA 30. 1. 2022 19:12)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

BV napsal:

kazzatel,

Není krapet putna vyskočí-li zkreslení z jedný neslyšitelný úrovně na krapet vyšší, nicméně stále neslyšitelnou úroveň ? Ale rozdíl ve zvuku slyšet je..

Rozdíl ve zvuku = skreslenie ..  Takže alebo počuješ " neslyšitelné" úrovne skreslenia ( čo je každá zmena signálu), alebo nie sú až tak " neslyšitelné". Tretia možnosť nie je, jedine ak by si bol ET.  Zázraky sa nedejú, zato autosugescia funguje (" aj lišák Nelson..")  wink

Ta autosugesce mrcha funguje víc, než jsme si ochotni připustit. Pokora je první stupeň částečného ovládnutí.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Mockrát jsme poslouchali spolu a vždycky jsme se shodli a myslím si, že bychom se shodli i nadále, proč mi tedy podsouváš jakousi pokoru - míníš tím, že už jsem jaksi vymatlanej ? smile

(upravil laco 30. 1. 2022 19:59)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ku kompenzacii len tolko, ze loopgain bez kompenzacie a s komp podla mojej schemy sa lisia velmi malo v audio pasme (na 1k nic, na 20k 3dB). Carovat sa s tym moc neda.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Chybí tam paralelní koďan ke zpětný vazbě 500 Ohm a 47p mezi cb vstupního transistoru, je zbytečnej, snižuje rychlost přeběhu ( testováno obdélníkovým průběhem...)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kazzatel napsal:

47p mezi cb vstupního transistoru, je zbytečnej

pokud mě paměť neklame, tak danhard ho tam dával kvůli kompenzaci kapacitní zátěže na výstupu

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Nechápu souvislost...

Příspěvky [281 až 300 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£