Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

https://www.audiosciencereview.com/foru … view.9741/

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil BV 13. 1. 2022 22:30)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ano, to hudbu skutočne "obohatí"..
https://www.google.com/url?sa=t&sou … sHaJIgHFl3
https://www.stereophile.com/content/pas … asurements
Takých príkladov je viac..

(upravil PMA 13. 1. 2022 22:24)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ty “slepé” testy ale nikdy nebyly DBT, že?
Mám svoje období “FETy a MOSFETy jsou jasně lepší” díky bohu za sebou. A zajímavý je, že po významném zlepšení celé sestavy, zejména zdrojů signálu a repro ty “rozdíly” zmizely. Nebo to byla spíš komunitní guru psychóza? smile

Ne, bez solidně provedeného DBT už ty povídačky, v angličtině anecdotal stories, neberu. Sorry.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Pravda neunavuje, zato tyhle blbý kecy ano...chtěl jsem vám všem udělat radost, ale abych poslouchal tyhle kydy, tak za no mě to nestojí...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Zbytočne sa urážaš.. Je to technika, je to o faktoch, nie o dojmoch.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

PMA: byl jsi mým svědkem, že slyším stejně dobře jako ty a že umím případný nedostatky správně pojmenovat, tak se furt neoháněj dvojitým slepákem, protože i ten může bejt tendenční...každej máme svou pravdu, ale přesvědčovat o ní druhýho takhle na dálku nemá smysl...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Hele, o té detekci na běžném NP přechodu už jsem před lety slyšel. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kazzatel: slova klasika (nebo koho) "Nenech cloumat svým majestátem" a na ty blbý kecy se vykašli. Ty byly jsou a budou. Směle dál dělej
radost všem těm (nám), co o to stojí.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

jardag69 napsal:

Hele, o té detekci na běžném NP přechodu už jsem před lety slyšel. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Jedna věc je někde slyšel a druhá jestli to má nějaký dopad. Jev je samozřejmě u bipolárů mnohem výraznější než u fetů ale musí být na vstupu  nerealisticky velký vf signál. Projevuje se to DC posuvem. A opět jde o měřitelnou a testovatelnou věc. Asi před rokem jsem si na to postavil AM modulátor. Obvod se musí zahnat až na hranici slew rate, aby se něco dělo.

Hi-Fi je plné předsudků, je to pomalu jako sekta flat-earth.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

meranie je jedna vec ale posluchova skusenost je druha. V tomto suhlasim s kazzatelom, na druhu stranu ak sa chceme pri vyvoji posuvat dalej neostava nam nic ine nez meranie ako to robi laco... za to klobuk dole, ze tu este porovna 5 roznych koncakov v rovnakom zapojeni potl

Sranda ked sa bavime o zvuku a skresleni a cim to je ze lampac s 1% skreslenim hra proste lepsie ako tranzistorak s 0,001% no a potom lampac co ma 0,001 to je uz ina liga, kam sa hrabu mosfety big_smile aj ked daleko od seba asi nemaju...

myslim ze nie je vsetko len o skresleni v 1k ale v roznom frekvencom spektre ale tiez o vystupnom odpore, rychlosti a dalsich veciach ktore ked sa spravne skombinuju vypadne z toho nieco dobre. Hlavne ze mame nieco co nas bavi smile asi som vypil vela piva a uz zo mna lezu sentimentalne reci rofl

(upravil PMA 13. 1. 2022 23:32)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

To víme asi všichni, že poslechová zkušenost je nutná, je to ale dvojsečná zbraň a vyvarovat se biasu je extrémně obtížné až nemožné. Je pak docela zajímavé sledovat, když se připraví soubory s vyrovnanou úrovní pro poslechové testy s přidaným zkreslením nebo vloženými komponenty, kolik lidí a kteří jsou úspěšní v abx testu. To je poslechová zkušenost, narozdíl od historek k pivu. Jenže výmluvy, proč abx je špatně, se vždycky najdou, že.

(upravil dawsoo 14. 1. 2022 0:24)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Nějak se v určitých kruzích zapomíná k čemu to vlastně vše celé je a proč se to dělá a důležitý je a jen jen výsledek nic jinýho. O tom že každý má o ideálu se blížícímu výsledku jiný představy či se nějak názory vyvíjí to už je jiná diskuse,jak je vidět nic se nezměnilo a ani to nevypadá že se tak stane, minimálně v obvodařině co mam možnost po 10 letech pauzy vidět se nic neposunulo,dnešní topky uměli už v 80. letech min století, neb vše bylo vymyšlený již dávno,byla dokonce i významně lepší součástková základna na anlog a nyní se jen stávající různě přelešťuje, kopíruje a kombinuje dle chuti a možností každého realizátora-hifisty-kritika či fandy big_smile

Cílem má být jen to aby si každý našel to co mu vyhovuje pro neunavující poslech kterej ho bude bavit,nic dalšího nemá moc smysl včetně různě intenzivního snobismu,egoismu,pocitů vlastní (bez)významnosti či formy jakéhosi náboženství i debilit které se nevyhýbají žádnému oboru (najít se tam může opravdu ač se to nemusí líbit uplně každý). big_smile

U laca se mi líbí že je systematickej a chce najít vždy nejlepší variantu daného řešení,takže místo filozofování a simulaček o houně (o zvuku to řekne pokud tam nejsou zásadní problémy asi tolik co barva mých ponožek) se jeví rada vyzkoušet od kazzatele myslím naprosto ok.

Není co dodávat...

(upravil jardag69 14. 1. 2022 1:16)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Jasně. Jestlipak někdo řeší nějaké pořádné vstupní filtry od cca 1MHz po 5G sítě? Jak hodně se může nachytat do zařízení?
Případně nějaké ty wifiny v okolí?

newbie napsal:
jardag69 napsal:

Hele, o té detekci na běžném NP přechodu už jsem před lety slyšel. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Jedna věc je někde slyšel a druhá jestli to má nějaký dopad. Jev je samozřejmě u bipolárů mnohem výraznější než u fetů ale musí být na vstupu  nerealisticky velký vf signál. Projevuje se to DC posuvem. A opět jde o měřitelnou a testovatelnou věc. Asi před rokem jsem si na to postavil AM modulátor. Obvod se musí zahnat až na hranici slew rate, aby se něco dělo.

Hi-Fi je plné předsudků, je to pomalu jako sekta flat-earth.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Není to tak docela pravda, polož si mobil na zesilovač a zkus na něj zavolat nebo poslat SMS. Jestli nebude nic slyšet z repráků, tak máš mnohem odolnější aparát vůči HF než já. Tj nejde jenom o vstup, vleze to dovnitř i přes kryt.

(upravil BV 14. 1. 2022 9:59)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

takže místo filozofování a simulaček o houně (o zvuku to řekne pokud tam nejsou zásadní problémy asi tolik co barva mých ponožek) se jeví rada vyzkoušet od kazzatele myslím naprosto ok.

No, však to vyskúšal , čo je samozrejme OK, a dopadlo to... podľa simulácií  "o houně". Napriek "filozofovaniu" o pocitoch..

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

No, jak vidím, já si nechám svý pocity a ty si nechej svý hovno - uvidíme, kdo z nás dvou bude spokojenější... smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ach jaj zase konstruktivna debata  ded

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

však Danwatt je tu od toho, aby si ho člověk upravil svým potřebám. Proti gustu žádný dyšputát, náš zákazník náš pán wink

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

rvx73 má recht. Kdo chce, dá si tam mosfet, a BV se může třeba rafnout do zadku, kazzatel nám otevřel další možnosti, to je fajn, já osobně na nějaký grafy moc nedám, protože uši už mi mnohokrát řekly něco jinýho --- laco nás systematicky vede k poznání a k dalším úvahám, za to mu dík. Prostě, každej si to upravte k obrazu svýmu a tak to má být. smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Už jste to někdo zkusil ? Nebo jen kecy v kleci ? smile

Příspěvky [221 až 240 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£