Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Objektívne to bude viac skreslovať (cca3-5x), menší LG, menšia rezerva..

(upravil dawsoo 13. 1. 2022 15:55)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

žebříček koncáků? proč ne, záleží na kritériích hodnocení a v jakém zapojení by byly testované.
něco jsme dělali kdysi s Pistolníkem v různých vylepšených symasymech a cfb (podobná topo jako ECI) a Onsemi MJL1302/3281 vyšly zvukově vcelku naprd, obecně Sankeny i Toshiby byly zvukově zejména nahoře lepší( vždy zakompenzováno na max stabilitu a hladký obdélník).

Není co dodávat...

(upravil laco 13. 1. 2022 16:00)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

BV, v simulatore to ma o kusok vacsi LG a trosku horsie skreslenie

.model BS107KL VDMOS(Rds=200Meg Rg=3 Vto=1.8 Rd=2.1 Rs=0.1 Kp=3.5 Lambda=10m CGDMAX=128p CGDMIN=5p CGS=203p TT=720n a=3.83 m=0.39 Vj=0.16 Cjo=50pF IS=7E-14 RB=0.35 bv=240 ibv=1u mfg=Vishay Vds=240 Ron=4 Qg=8n)

2N7000,BS170 je na tom horsie

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Asi mám iné modely..

(upravil kazzatel 13. 1. 2022 16:36)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

" v simulatore to ma o kusok vacsi LG a trosku horsie skreslenie "  - ovšem na ucho je to mnohem příjemnější a přirozenější a co hlavně - z poslechu nebolí hlava a to je hlavní přednost, bez ohledu na to, co tvrdí měření... smile

(upravil BV 13. 1. 2022 16:52)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kazzatel, ak by tu bol autor (Danhard) , ten by ti to "vysvetlil" wink, čo je "příjemnější a přirozenější" . Ale "de gustibus non est disputandum"..

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

BV, vysvetlite mi prečo bipolár nehrá tak ako jfet, keď degenerovaný bipolár by sa mal správať akob jfet smile

(upravil kazzatel 13. 1. 2022 17:03)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Vašek myslím moc neposlouchá, jen měří a rejpá... smile ...a k tomu gustu a dišputátu : kdysi jsem mnoha lidem předváděl rozdíl mezi vstupníma bipolárama a mosfetama - a nikdo neřekl " mejlíš se, bipoláry jsou lepší " - všichni jednoznačně preferovali mosfety...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

BS107 nemam doma

(upravil dawsoo 13. 1. 2022 17:26)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

laco:
jde zkusit jakejkoliv malej pasující Mosfet to92 od 2N7000 až po BS107,108,170 a další druhy v potřebným pouzdru.

kazzatel:
Ahoj Pavle , potvrzuji co píšeš i v jiných obvodech než dpa a pod... BS170 a různý Mosfety a Jfety co byly doma jsem zkoušel kdysi v symasymu (3pin zlacený patice) na vstupu a chovalo se to mravně,BC,Mpsa či 2N555x je opravdu zvukově nic moc proti čemukoliv. Divím se proč nikdo nezkusil i jiný bipoláry (japonci) jsou významně na ucho lepší. Proč to tak  je technicky nedokážu říci ,možnosti měření které byly k dispozici a o kterých se vedou dlouholetý a hlavně těžce planý debaty těch samých aktérů dokola, už od lopuchu žádnou korelaci s poslechem neukázaly.  Zda je to o na VAS a vstupní pozici jen  linearitách či earlyho napětí a vlivu na převodovou charakteristiku,to netuším . kdo to ví má vyhráno... ale tady to bohužel obávám se nikdo opravdu není big_smile mě je to přiznám se už delší dobu přesně tam kde to má být, včetně celýho hifi big_smile

Není co dodávat...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ze by vliv vf ruseni? U bjt detekce ktera u polem rizenych soucastek a elektronek neni?

Web

(upravil BV 13. 1. 2022 18:16)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

dawsoo,

Zda je o o na VAS a vstupní pozici jen  linearitách či earlyho napětí a vlivu na převodovou charakteristiku,to netuším . kdo to ví má vyhráno...

Je to o čo najmenšej zmene(akejkoľvek..) vstupného signálu , nič iné, ak sa teda bavíme o reprodukcii..A tom hovoria merania.

kazzatel

nikdo neřekl " mejlíš se, bipoláry jsou lepší " - všichni jednoznačně preferovali mosfety...

Tak prečo si ich nepoužil na vstupe v žiadnom DPA??
Ak by ste to skúsili v korektnom "slepáku", poznáte...

(upravil kazzatel 13. 1. 2022 18:45)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

" Tak prečo si ich nepoužil na vstupe v žiadnom DPA?? " - všechny moje typy označené SSE jsou takto osazené, i TYA... smile - v " preliminary " stavu prošlo " slepákem " všechno ode mě, jen jsem to pak nevytruboval na všechny strany.... smile

(upravil laco 14. 1. 2022 9:44)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

nasiel som BS108, R4 270k, na Drain je iba 6V (idem tam vratit 470k)

https://i.ibb.co/Z8xbggH/Dan-WATTmk-IIR-THDv-F-1-W-10-W-50-W-4-R-MJW3281-A-BS108.png

na porovnanie, vstup BC546C

https://i.ibb.co/L9r125T/Dan-WATTmk-IIR-THDv-F-1-W-10-W-50-W-4-R-MJW3281-A.png

(upravil BV 13. 1. 2022 20:50)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

A v čom je to teda reálne lepšie, THD skreslenie je mierne vyššie.. CCIF, alebo sa zmení spektrálne zloženie? Alebo je lepší odstup? Laco, ak dáš za vstupný tranzistor emitorový sledovač s obyčajným BC546, to bude mať väčší prínos. Alebo T1 nahradiť "slušným" OZ, zapojeným v celkovej NFB, s identickou funkciou ako T1....

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

ja iba skusam, nehodnotim. dal som R4 470k, na D mam 9.4V, skreslenie skocilo na dvojnasobok

(upravil BV 13. 1. 2022 21:11)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

mechanik napsal:

BV, vysvetlite mi prečo bipolár nehrá tak ako jfet, keď degenerovaný bipolár by sa mal správať akob jfet smile

Možno je to tým, že skutočne tak " nehrá"..A k tomu dávka biasu, "však to je drahšie,tak to musí byť lepšie".. wink
laco,
možno by pomohlo zmenšit R5, aby ten vstup s BS108 pracoval pri vyššom prúde.

(upravil laco 13. 1. 2022 21:41)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

nemam spice model bs108 aby som to skusal v simulatore. na realnom  sa mi nechce. ked som mal 6V na D to zodpovedalo 2.5mA a vysledok celkom v pohode. (12 V na 4k7 )
technicky nie je to lepsie, zvukovo mozno ano. who knows  smile

inak, da sa tam osadit aj jfet 2sk170 s malym idss 4-5mA ( R4 treba odstranit)

(upravil kazzatel 13. 1. 2022 21:54)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Jistě, dá se to osadit i sk170, to je lepší než bipolár, leč mosfet je zvukově nejlepší, nejmíň unavující...ostatně i to ten starej lišák Pass ví a proto je používá.... smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Čo je na tom lepšie, keď to viac zmení signál, teda aj hudbu..  "Pravda" unavuje? roll A že to používa Pass.. no je to lišák, ale hlavne "obchodník" . V duchu slov klasika "To je blbý, to se bude líbit!"  Jan Werich smile A hlavne keď sa to patrične" obkecá".

Příspěvky [201 až 220 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£