Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Tím jsem mínil to, že se ani takový praktik jako Jirka, nezdráhá ony Toshiby použít, ač je jejich čip asi nejmenší...

(upravil mechanik 9. 1. 2022 23:38)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Možno preferuje ich zvuk smile Tie toshiby rozhodne niesu zlé. Ja už niekedy musím skúsiť moje zásoby asi 80/90MHz toshiby čo používal accuphase v 70s smile Inak ja som sa bál použiť 5 párov na 400W. 6 párov na 600W je celkom odvaha. SOA pri vyšších napätiach dosť padá.

(upravil Wili 9. 1. 2022 23:48)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

vsetko je o chladeni... s toshibami mi slo aj 520W do 4R - 5 parov, ABcko smile aj ked to odporuje soa ale fungovalo to smile ale len par minut, bolo to neuchladitelne, resp. nemal som na to vhodny chladic big_smile potom ked som do nich pustil 500kHz na plny vykon tak sa upiekli dev resp. asi ich odpravil boucherot/zobel

(upravil mechanik 10. 1. 2022 0:05)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ja mám 7kg chladič na každej strane krabice. Základna asi 17mm hrubá ale Ačka ma naučili že to chce vedieť dobre teplo rozložiť na chladič a počítať s tým že medzi púzdrom tranzistoru a chladičom vždy budú nejake tepelné odpory a rozdiely... Rozhodne tam nejde dať 1 pár TO247 a vykúriť kludový prúd na 3A/tranzistor pri napájaní 35V. Takže aj keď vidím istého českého výrobcu čo sa minimálne v minulosti velmi rád inšpiroval panom Dudkom tak 1 pár TO-247 pre 400W/4R a chválenie sa že to zvládne podstatne nižšie impedancie na mna nerobí dobrý dojem... Pochybujem že by som to náročnejším signálom pri plnom výkone nezničil...

(upravil 10. 1. 2022 0:30)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Zkreslení reproduktorů při malém výkonu už v řádu procent? To je ostuda.

Zkoušel jsem dát tranzistory na větší měděnou placku na přímo a tu teprve izolovaně na chladič. Co to dělá s parazitní kapacitou netuším.

(upravil laco 10. 1. 2022 9:27)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Mojim cielom nebolo stanovit "rebricek" medzi koncovymi trandmi. To ani nejde s jednym parom, atd.
Chcel som iba overit stabilitu (oscilacie) a pripadnu korekciu kompenzacie. Povod mojich 2SC5200/2SA1943 nepoznam, kludne mozu byt aj fejky.
Pre danwatt odporucam male puzdro TO-3P, NJW0281G/0302G alebo NJW3281G/1302G.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

nj, stejně je maji všude vyprodaný

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

tu maju https://www.win-source.net/ smile

(upravil František 12. 1. 2022 17:05)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Kladný záujem o sady drobného materiálu ma trochu prekvapil, až tak že som musel doplniť vlastné zásoby smile
Dnes mi konečne prišiel balík, tak tu mám opäť komletné sady k doskám.
Dosky sú teraz k dispozicii aj ako L+P smile
Prípadne aj ako dve zrkadlové dosky na doplenie pre tých, ktorý už 2ks prvej verzie danwatt dosiek majú.
Ešte stále mám aj posledné kusy NJW koncov 0302/0281 aj 1302/3281, prípadne aj typy v TO264, čo tu Laco dal merania.
Takisto budiče a snapiny podľa vlastného výberu, je stále dosť wink

Pre strýčka náhodu, som v sade doplnil všetky diodky a v podstate skoro všetky hodnoty odporov na dvojnásobok potrebného množstva, keby sa niečo "pokazilo" alebo stratilo smile

V sade pre dve dosky:
rezistory MF 0,6W 1% + drôtové 10R/2W do boucherotov
diody onsemi a vishay
trimre vishay
ledky zelené, môžem vymeniť za červené alebo modré wink
tranzistory fairchild/onsemi s jedným náhradným kusom
poistkové držiaky, poistky, drobné konektory a piny
napájacie a OUT konektory Wago, farebne vyskladané aj s bočnými krytkami pre vybrané verzie dosiek
všetky zvitky wima + NPO keramika
elektrolytické kondíky nippon + nichicon

Cena sady - nedostupné!
Ono je to dnes aj trochu problém nájsť všetko na jednom nieste, často niečo nieje skladom a treba nakúpiť v dvoch alebo aj v troch eshopoch, kde to s poštovnými a vyššími cenami súčiastok pri min, odberových množstvách výjde drahšie.

https://i.imgur.com/EwHTJTU.jpg

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Drátové do Boucherotu? Neměl by být bezindukční? Je určitě drátovej? My jsme měly podobné a byly snad něco jako "hmotové" že měly extra malou indukci.

(upravil mirek53 10. 1. 2022 15:17)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

jardag69
podle fota je rezistor metaloxidový-2W. je v nabídce u GME.

(upravil František 10. 1. 2022 15:42)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Odpor drôtový: https://www.ecom.cz/Eshop/Detail/60681

Ešte doplním, s jedným poštovným, kto bude mať záujem na vyskúšanie dosky na mosfetové ochrany SSR3...nie sú určené iba ku K300, sú vcelku univerzálne a s možnými viacerými spôsobmi napájania. Danwatt ich samozrejme nepotrebuje, vďaka výstupnému kondu.
Dajú sa využiť aj ako nadprúdová ochrana a pri skrate alebo preťažení, odpoja výstup zosilňovača smile
Oneskorené pripojenie repro pri zapnutí a okamžité odpojenie pri vypnutí.

2ks - 4€/ks
4ks - 3€/ks
8ks - 2,5€/ks

https://i.imgur.com/NBFuYMr.jpg

(upravil jardag69 10. 1. 2022 16:04)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Díky za info. Jsem ani netušil, že se dělají i 1/2W drátové. Člověk se pořád učí.
Viz pdf

(upravil František 12. 1. 2022 10:06)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Sady drobných prkotin sa už minuly...ďalšie zatiaľ nebudú.

Čo sa Danwatt dosiek týka, viacerí z prvého kola, si zobrali dve zrkadlové na doplnenie k doskám čo už majú smile
Tak koho ešte nenapadlo, že sa to dá takto dokombinovať, mám tu ešte 8ks smile
Samozrejme mám ku nim aj pôvodné dosky, kto by chcel L+P.

(upravil laco 12. 1. 2022 9:42)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

koncaky MJW3281A/1302A (PowerBase, male puzdro TO−247)

https://i.ibb.co/L9r125T/Dan-WATTmk-IIR-THDv-F-1-W-10-W-50-W-4-R-MJW3281-A.png

(upravil kazzatel 13. 1. 2022 13:52)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Malá modifikace základního zapojení : jak jsem už zde před několika sny napsal, udělal jsem dnes poslechový porovnání základního zapojení vs se vstupním vertikal mos transistorem BS 107. Základní verze hraje sice slušně, ale teprve s mosfetem ale přenes se stane jakoby úžasně lehkým a přirozeným, jak jsem už dříve předpokládal dle mých zkušeností z mých vlastních zesilovačů. Můžete si to také vyzkoušet, úprava je prachjednuchá : je třeba jen změnit ss předpětí vstupního transistoru, tj. změnit hodnotu R5 na cca poloviční hodnotu (  M 47 na M 235 ), pak je napětí na D mosfetu přibližně poloviční vs napájecí. Vše je pak stejně stabilní jako předtím, nic nekmitá, jen by bylo asi nutné krapet změnit kompenzace, protože obdélníkový průběh má uzounký překmit na náběžné hraně. Tuhle úpravu vřele doporučuji, budete pravděpodobně vejsledkem mile překvapeni.... smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kazzatel: co třeba 2N7000 (Microchip), šlo by použít?

(upravil Wili 13. 1. 2022 14:24)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

to s mosfetom som chcel skusat uz davnejsie a nejak som na to zabudol, Diky za tip, urcite vyskusam smile mam pocit ze to s tym 2n7000 ktosi uz dokonca aj skusal, tiez ma zaujima co to spravi na obdlzniku ako popisujete, ja to mam trochu viac prekompenzovane ako laco/frantisek tak uvidime ci tam budem mat ten prekmit

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Ten mosfet by asi vyhověl, jsou si všechny parametrově dost podobný, jen musí mít gejt ve středu...

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

smůla že dnes je čtvrtek smile

Příspěvky [181 až 200 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£