Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 10)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt 50V PCB

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 184]

(upravil rvx73 6. 2. 2022 16:21)

Re: Danwatt 50V PCB

dolly j, klidně tu sdílej svoje poznatky, většina lidí dokáže oddělit zrno od plev wink

P.S. radiátory v domech taky nemáme černé, a přesto fungují.
Černěný hliníkový chladič oproti "přírodnímu" stříbrnému má účinnost lepší max. o 15%
Což vzhledem k příkonu Danwattu, jehož konec pracuje v béčku, není kritické.

(upravil Hordek 6. 2. 2022 17:13)

Re: Danwatt 50V PCB

rvx73 napsal:

Placebo efekt je též nezanedbatelný smile

Stejně tak jako efekt "nocebo" vznikající u mnohých jedinců "poslechem" grafů očima. wink

Re: Danwatt 50V PCB

rvx73 už jsem viděl skoro černé radiátory a měly schválně hrbolatý povrch.

Re: Danwatt 50V PCB

U Danwattu to fakt není kritické. Jak už jsem psal, při 50V napájení v pohodě stačí to elko přišroubovat ke kovové stěně skříňky - pokud nebude volume trvale na doraz wink

Re: Danwatt 50V PCB

rvx - Bytový radiátor má dostatečnou výšku a tvar na to, aby rozpohyboval vzduch a proto je u něj konvekce významnou složkou výměny tepla. U malého chladiče k zesilovači jsou poměry pro konvekci méně příznivé, proto je dobré podpořit sálavou složku černěným chladičem. Kdyby to bylo esteticky přijatelné, leckdo by možná i v interiérech používal černé radiátory, protože zvýšené sálání by mohlo dovolit ubrat na konvekčním výkonu a zmenšit tak proudění vzduchu a tím i prachu, nehledě na to, jak příjemné je přiměřené! sálání člověku. Proto bych tento příměr nepoužíval.
Aby mně tedy bylo rozuměno - nic vám tady netorpéduji. Jen jsem doplnil téma a zajímala by mě stále ta měření. O mýlce při poslechu očima víme podobně jako o mýlce při poslechu ušima.

Re: Danwatt 50V PCB

rvx73, má pravdu, AU/RA Z-1, taky chladí krytem skříňky a je to v pohodě.

Digiting:
Každý nemá to vybavení, pamatuju doby, kdy se oživovalo kontrolními měřícími body a hotovo. Tahle konstrukce je i o tom, že jí oživí i kluk s multimetrem. smile

Re: Danwatt 50V PCB

Hordek, no, na seřízení symetrie limitace a pro kontrolu jestli to nekmitá ve vf se docela hodí mít škopek - což dneska není až tak nedostupný přístroj.

(upravil Hordek 6. 2. 2022 21:24)

Re: Danwatt 50V PCB

Když to bude kmitat, bude větší klidový odběr, nebo se bude hřát boucherot ----- danhard by se tě zeptal:- ty posloucháš v limitaci? smile

PS:- dobře vyladěná konstrukce nekmitá.

(upravil rvx73 6. 2. 2022 21:33)

Re: Danwatt 50V PCB

Danwatt první verze, bez boucherotu, některým lidem kmital. Záleží jakou k němu připojíš zátěž - pokud má výraznou kapacitní složku a krátkej přívodní kabel, tak to může dělat problémy a hodí se to zkontrolovat. Já bych se po zkušenostech do stavby jakéhokoliv zesilovače bez osciloskopu nepouštěl.

Re: Danwatt 50V PCB

Hordek: Když bude zesilovač náchylný k rozkmitání nebo bude jen zakmitávat či kmitat až při vybuzení, na klidovém proudu to nemusí být patrné. Právě osciloskop a buzení obdélníkem na 20 kHz přiblíží, jak dobře je konstrukce vyladěná, t.j. jakou snese zátěž, jaké napájení, přívody, jaké buzení co do amplitudy, tvaru i kmitočtu. Poslech a porovnávání pak následují. Proto by mě ta měření zdejších konstruktérů zajímala a usuzuji, že nejen mě.

Re: Danwatt 50V PCB

njn, já jsem si před časem objednal proměření Danwattu u jednoho zdejšího odborníka disponujícího lepším vybavením než mám já, ale zatím se to díky kovidovým opatřením u nich ve firmě nezdařilo realizovat. Jinak by tu ty grafy už dávno visely smile

Re: Danwatt 50V PCB

Dobrý deň.
Prosím, je možné objednať plošáky prípadne návod na stavbu DANWATT-u? prípadne stavebnicu a poslať na slovensko?
Dík za odpoveď.
Peter

Re: Danwatt 50V PCB

pepelulu posílám SZ.

Re: Danwatt 50V PCB

Chtěl bych touto cestou poděkovat danhardovi a rvx73.  Používám danwatt cca 3 měsíce a nechtěl jsem se unáhlovat v hodnocení smile
Ale asi už ho mám natolik naposlouchaný, že mohu napsat jak hraje.
Danwat mám v sestavě - raspberry pi4 + volumio, topping d10s, pasivní regulace alps, danwatt, staré canton LE103....
Poměr cena/výkon je u tohoto zesilovače excelentní. Osazeno na konci pomalými TIP a místo BD139/BD140 mám KSA1220/KSC2690.
Domnívám se, že kdo si postaví tento zesilovač, k tomu použije starý notebook, foobar, topping d10s a nějaké bazarové Mission (MX1) nebo Tanoy (Mercury M1) je schopen poslouchat hudbu v kvalitě, která překoná většinu nové spotřebky (do 20 tisíc). Zkoušel jsem i kombinaci s DISPRE2 a zdálo se mi že to hraje ještě lépe, ale poslouchal jsem to jen chvilku... Zatím to nemám v krabici  sad
FET na vstupu jsem zatím nezkoušel. Mám ještě jednu sadu DPS tak ji možná použiji pro variantu s FET.
Takže děkuji, rvx73 a hlavně danhard - výborná práce. Naprosto nechápu, že na audiowebu má danhard ban kvůli nějakým debatám ohledně covidu.... Opravdu jsme na fóru se zaměřením na elektroniku?? Je to smutné....

Re: Danwatt 50V PCB

Tonda, díky za hodnocení a jsem rád, že Ti Danwatt dělá radost wink

Re: Danwatt 50V PCB

Také se musím přidat, oba Danwatty (tento i fast) jsou super a rozhodně stojí za stavbu.
Tuto verzi mám s BD139/140 a TIP35/36C (součástky vše TME), DAC Topping D30 Pro, korekce Dexhal LME49720.
Bedny 4p Teslabuki (penjo Repromania).

(upravil rvx73 21. 3. 2022 22:09)

Re: Danwatt 50V PCB

LamiCZ, tak to rád slyším, díky smile

Re: Danwatt 50V PCB

Něco o diodách:

https://youtu.be/HH666tyrVd4

Re: Danwatt 50V PCB

Dělal tu někdo danwatt s trandy v pouzdru TO3 a TO66?

Web

Re: Danwatt 50V PCB

Mám jen připravené součástky.

Příspěvky [141 až 160 z 184]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt 50V PCB

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£