Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 25 z 37)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jednoduchý zesilovač třídy B

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 37 »»»

RSS

Příspěvky [481 až 500 z 727]

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Nemam, skus ltwiki.org

(upravil danhard 21. 10. 2021 15:19)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

rvx73 napsal:

Zajímavé že danhard zde použil stejnou věc, kterou před tím kritizoval u transiwattu smile
Jaký to má přínos, tahle lokální ZV?

Buď konkrétní, také já procházím vývojem, už 60 let smile
"To si tam dej pro začátek 100pF MC z VAS, aby jsi mohl zjistit, co tam potřebuješ."

Darlingtony mají úplně mizerné modely i u mně (používám přes 20 let plný PSpace 9.1 z Orcadu, který se dal nainstalovat zadarmo, díky chybě v instalaci smile

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

danhard: já jsem to nemyslel jako kritiku - naopak je fajn, že jsi vymyslel způsob, jak kompenzovat ty nectnosti a vytěžit z toho maximum

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Ale já nějakou kritiku snesu, když je konkrétní a smysluplná.

Ale jde mi o to Vás naučit nějakou logiku a nějaké možnosti jak to dělat trochu jinak, aby z Vás byli machři smile

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

danhard, ako urcit optimalnu velkost boostrap kapacit ? skreslenie elytov je problem ? (radovo 100-ky mV AC pri LF)

(upravil BV 22. 10. 2021 9:37)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Dovolím si reagovať, všetky bootstrap elyty a ich vlastnosti sú "zahrnuté"v slučke celkovej NFB, ktorá ich nectnosti koriguje.. C10 by asi mal mať vyššiu hodnotu ako C11 (alebo C11 stačí menší..), musí dodávať vyšší prúd do báze budiča, aby stačil na basoch...

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

THX

https://i.ibb.co/D8gKxTf/homlesak-laco6.jpg

(upravil František 22. 10. 2021 12:12)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Existuje k TW140 nejaké "moderné" meranie THD s grafom?
Edit: neaktuálne, našiel som smile

(upravil danhard 22. 10. 2021 12:11)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Všude vyhovovaly 47u a odpory 0207 0,6W, akorát 820R 1W v bootstrapu nahradit 2x1k8 0.6W
Předzátěž je tam zbytečná. Kaskóda vystačí s jednou zenerkou společně.
Celkem je tam přichcáno 10 odporů zbytečně.
Všechny součástky a vazby měly svůj význam a byly dělané s nějakým optimalizovaným kompromisem.

(upravil laco 22. 10. 2021 12:29)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

co ta trapia nejake odpory navyse a zenerka alebo velkost kondikov ? ukaz nejaky navrh dosky co si robil. obcas aj schemu treba prisposobit doske, aspon ja to tak robim. ( a mam rad ked  odpory sa netopia, 100-150mW na 0.6W)

(upravil danhard 22. 10. 2021 13:41)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

To už znám z výroby, že každý odpor se musí koupit, skladovat, osadit a zaletovat smile
Kondenzátory volím co nejmenší, aby to nebyly zbytečné bambule, protože to taky něco stojí, jak místo, tak cenu. Ale zase né tak malé, aby to zhoršovalo spolehlivost a taky pokud mi to ušetří hodnotu, tak použiji stejný typ i když bude v té pozici předimenzován.
Prostě nevymejšlím tu minimalizovaná schemata proto, aby to někdo dojebal zbytečnejma součástkama big_smile

Návrhy desek můžu ukázat tak co jsem dělal před 30. lety, silového naposled stmívač UD-700, pak už jen samé SMD, teď už desky nedělám, jelikož na to nevidím.

(upravil laco 22. 10. 2021 13:48)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

zosik v simulatore je na prd, niekto musi aj vyrobit aby zistil o com to je smile
urcite tu najdu aj dalsi ktori vedia urobit lepsiu dosku, minimalizovanu, smd, atd

ja este urobim aj dosku pre kvazos, bude kombinovana, plastove vykonaky a KD503

(upravil BV 22. 10. 2021 13:56)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

..jelikož na to nevidím.

  OT  , wink , danhard, bol som na tom podobne pred cca 10rokmi (šedý zákal). Ale umelé šošovky (implantáty) to vyriešili, teraz bez problémov aj ručne pájkujem SMD smile .

(upravil danhard 22. 10. 2021 14:19)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Tak já mám částečně odumřetý oční nerv a drůzy na očním nervu, to se opravit nedá, ale už se to nezhoršuje.

(upravil rvx73 22. 10. 2021 14:26)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

njn, jsou konstruktéři, kteří neváhají přidat několik součástek navíc, jen aby měli desku hezky symetrickou smile

danhard podobným sentimentem očividně netrpí, neb pamatuje dobu, kdy se stavělo z toho co bylo k sehnání - mám pravdu?

(upravil laco 22. 10. 2021 14:43)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

ja mam rad symetricku a "vyplnenu" dosku
napr. pozrite na R28. uz je vam jasne preco mam tak blbo urobene "dolne" bootstrap odpory ?

rozmery 148x90mm

https://i.ibb.co/GPdWBYf/homeless-b11.jpg

(upravil danhard 22. 10. 2021 15:43)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

HADEX 47uF rulez big_smile
https://www.hadex.cz/i097-47uf63v-tf011 … r-axialni/
https://www.hadex.cz/i096-47uf40v-tf010 … r-axialni/
https://www.hadex.cz/i095-47uf25v-tf009 … r-axialni/

Odpory nevím proč máš 3 tak blbě, jelikož 2x1k8 paralelně, nebo 2x430R v serii udělá stejnou službu.

Kromtoho bych u zesilovače takovéto třídy udělal jeden společný zdroj, abych vystačil s jednoduchým transformátorem z popelnice.

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

trafa mam specialne na tento ucel
trieda je najvyssia smile

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Stále máš velkou parazitní kapacitu na bázi T2.
Jaký smysl má ta antisaturační dioda u T3, když při limitaci jde do saturace T2, bez toho omezovacího 1k dost tvrdě ?
To samé dioda u emit sledovače, z bootstrapu tam jde max. 3mA, tam velká saturace nebude.
Naopak je zapotřebí dát pozor u PNP budiče, aby toho tam VAS nerval moc.

(upravil laco 22. 10. 2021 18:49)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

k diodam len tolko, ze sa nemusia osadit
s tou kapacitou co mam robit ? taku malu kapacitu ani neviem eliminovat. ked nesposobi oscilaciu len degradaciu LG tak akceptujeme, nie ?

Příspěvky [481 až 500 z 727]

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 37 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jednoduchý zesilovač třídy B

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£