Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Nejaký soft na toto

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Nejaký soft na toto

Prosím Vás, nepozná niekto z vás nejaký soft, kde sa dá zadať typy reproduktorov, a on vyhodí, akú k nim mám vyrobiť výhybku?
alebo môže byť aj nejaký spft k samotným reproduktorom.
Ďakujem

Re: Nejaký soft na toto

Bohužel nic takovýho neni a člověk pro návrh výhybky musí něco udělat...

Re: Nejaký soft na toto

Takové služby tu poskytují někteří lidé, podle kvality stačí zamávat pětikilem.

Web

Re: Nejaký soft na toto

Tak teda nič, ja som sa len opýtal, sa čudujem, že ešte nikto nič také nevyrobil, treba nájsť odborníka, ktorý sa na to podujme a niečo také vyrobí!
Tak dávam vám tým múdrejším ako pripomienku- treba s tým páni niečo robiť big_smile

Re: Nejaký soft na toto

s čím? že niekto vyrobí plne automatickú verziu návrhového SW a len tak to zadara vypustí do sveta? keep dreamin smile:)

Web

Re: Nejaký soft na toto

Nie, však aby na tom zarobil, nee? Veď keď také nič neni, tak treba také čosi vyrobiť a dať si to patentovať!!!!

Re: Nejaký soft na toto

Ne, je třeba něco takového vyrobit a vypustit volně, nejlépe jako open-source. Tak se ten program dostane ke každému, kdo ho potřebuje použít, aniž by si musel počítač zasírat viry a malwarem z cracků...

Web

Re: Nejaký soft na toto

jasne, lepšie pod BSD licenciou rovno smile
boome, daj si rovno tuto na fore inzerat ez zaplatis tym 5kilom niekomu kto ti na zvolene reproduktory odladi vyhybku smile

Web

Re: Nejaký soft na toto

On 5 kíl nedá. Redyuri, vieš ako sú na tom študenti s peniazmi... Pri najväčšej núdzi obšlahneme vexle z ARS1018.

Web

Re: Nejaký soft na toto

2 dni zle platenej práce

Web

(upravil Boom 23. 11. 2007 14:18)

Re: Nejaký soft na toto

Tak dobre, keď sa nikomu nechce do toho, tak sa opýtam kurpelm-a, akú výhybku mám použiť, alebo ak by bol niekto fakt tak ochotný a napísal, akú mám použiť výhybku k :
ARN568 ako basák, frekvencie idú od 40Hz do 5000Hz- tie by som chcel zachovať
a ARE3808 ako výškač (netypické riešenie, ale paramentre toho repráka úplne vyhovujú ako výškač) frekvencie- od 160-15000, chcel by som z tohoto repráku orezať frekvencie do 4000Hz, aby basové frekvencie bral len ten ARN 568
Za prípadné rady vopred ďakujem

Re: Nejaký soft na toto

Boom: bohuzel to neni netradicni reseni, ale je to uplna blbost! ARE 3808, predpokladam stejne jako ARE 3608 od 10kHz ztraci citlivost na vyskach a na 13kHz ma jen cca 78dB!!
Stejne tak nechat hrat ARN568 do 4kHz je nesmysl na techto frekvencich se obvykle nachazeji velke hrby, ktere opravdu je treba odriznout, tj. delit ho nekde na 2,5kHz...

(upravil dawsoo 23. 11. 2007 19:40)

Re: Nejaký soft na toto

Boom:
I kdyby to někdo chtěl udělat,tak je to co ty bys rád prakticky nemožný... ten člověk by všechny repro musel standartizovaně měřit v optimalizovanejch ozvučnicích a pak by člobrda co by ten sw chtěl využít musel velmi přesně a striktně dodržet alespoň jako naprosté minimum rozměry čelní stěny a přesné umístění měničů pracovní objem a výtlum a to nemluvím o věcech jako BR a pod.... aby naměřená data byla na dělící frekvenci při konstrukci relevantní.... takže dost utopie...

Moje skromná rada: buď se na to vybodni a kup si něco hotovýho,nebo pokud mermomocí chceš mět svý bedny, kerý si uděláš tak si vyber PLNĚ zdokumentovanej projekt co dělal člověk co ví co dělá a postav raději ten.... nebo varianta tři pokud tě ani tohle neuspokojí,pověnuj pár let studiu,nákupu alespoň základního měřícího vybavení (sw existuje i ve FW variantách) a můžeš se do toho pustit sám... bohužel žádný sw co vymyslí vše za tebe neexistuje a ani existovat patrně ani nikdy nebude... každý nejen audio CAD sw chce totiž nejdříve nakrmit relevantními daty a to je to co udělat jinak než konkrétním měřením nelze... smile

Není co dodávat...

Re: Nejaký soft na toto

Super, treba spojiť mozgy viacerých krajobv a tieto merania spojiť do jedného SW, ale to je asi nemožné, takže nič smile
Ale aj tak ďakujem za rady, bedni nové kupovať nebudem, preotže som študent vysokej školy a nemám na to,
Zdokumentované bedni tiež nebudem skladať z toho istého dôvodu, ako v bode jedan, lebo nemám moc času ani penazí zháňať repráky k nim, keď už mám tieto- ostáva mi posledná možnosť, ale ja to zrýchlym- poradím sa s niekým skúseným- ako napríklad na tomto fóre,
hanzs- ďakujem za radu, ten ARN568 nechám len do 2500hz a ten ARE3808 pôjde od 2000 do- koľko dá, a potom uvidím ako to hrá

Re: Nejaký soft na toto

Skúsime to deliť 6dB vexlou a uvidíme čo to bude robiť.

Web

Re: Nejaký soft na toto

Tak to jsem zvědavý až sem Boom zašne sypat jeho postřehy z provozu... Jinak ten nápad začít s 6dB není zas tak zlý. Jen mi přijde škoda na to dělat bedny.

Re: Nejaký soft na toto

Jednu som už vyrobil, spravím aj druhú, potom spravím aj výhybky a potom napíšem, ako to hrá- kľudne napíšte ešte nejaké nápady, ktoré by mi pomohli, za cenné rady vopred ďakujem

Re: Nejaký soft na toto

Boom: no nevim,,, jako student vysoke skoly bys mel mit uz trochu rozhled a snazit se udelat veci spravne... staci kdyz se jedno odpoledne vykasles na prednasky, hodis si brigadu - na 2ks ARV 089 si urcite vydelas a pak ve spojeni s tema ARN568 by to byla slusna bedna...

Re: Nejaký soft na toto

Hanzs, on študoval na strednej stavbarinu, o elektrike vedel len z fyziky. Asi tak posledný mesiac koumáme, čo by sa dalo lepšie stvoriť z toho ničoho čo má doma. S ním je to ťažké... Až keď sám zistí, že mu to necinká, bude prerábať bedne na ARVčka.

Web

Re: Nejaký soft na toto

big_smile o mne bez mňa, to sa nerobí
Cinkať to bude, a keď nebude, dám si k repráku cinbal big_smile , alebo použijem staré dobré geniusky- http://66.240.252.2/___dynimg/fotosg/WW … dmm8ta.jpg
tie idú od 75-20000Hz a výkon 120W- kto by to bol povedal lol

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Nejaký soft na toto

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£