Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 168]

(upravil Wili 19. 2. 2023 22:03)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

pzwak napsal:

ale ani to nemusí být výhra, pokud si to někdo chce postavit hned vedle sebe smile

pravda, mam takto sluchatkac polozeny na vykonovom zosilnovaci a chyta od neho brum na dialku z mini trafka standby/softstartu  big_smile

uz ked to spominame... mimochodom vsimol som si este jednu vec ktorej trochu nerozumiem... Ak je sluchatkac s trafkami vypnuty, pocujem v sluchatkach brum z toho standby trafka odvedla (magneticky bordel), ak ale sluchatkac zapnem a lampy sa nahreju a zacne trafkami tiect prud tak brum uplne zmizne a zrazu mu EM odvedla nevadi. Preco? hmm2 (tym ze je to PP a nie SE? a vo vypnutom stave sa tvari ako SE trafo?)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

SE s průtokem dc složky taky chytají méně. Nijak jsem to nezkoumal, ale taky jsem to zaregistroval.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mirek krasne smile Mrzi ma, ze som zanedbal svoju vychovu co sa tyka prace s drevom, a ze sanca bola, 20 rokov som zil v stolarskej dielni v podstate, ale ked mna stale viac zaujimalo to elektro...

Co sa tyka toho rusenia, nemoze to byt tak, ze ked "nabehne" prud tak "utlmi" indukovane ruchy z okolia? Nieco ako maskovanie, len na sposob indukcie/prudu.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zdenoeddie, spíš se jádro nasytí (u SE)

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zrovna testuju novej spud sluchatkac,celolampovy stabilizovany zdroj mi pred lety postavil pzwak (opet diky Petre),vlastni obvod zesilovace je s EL861(E81L) v triode.Pouzil jsem vystupaky 3,5K/8 ohmu na c amorfech...tahle lampa potrebuje 15K,coz s 36 ohmovymi AKG K812 pekne vychazi,hraje to bezvadne,k vic nez dostatecne hlasitosti lze vybudit i mobilem...NOS EL861 nebo E81L jsou k dostani za lidovy peniz a mely by vydrzet 10000 hodin...finalni verze budou mit oddeleny zdroj,v jedne krabici to trosku brumi,ale je to akceptovatelny...obrazek bastlu tady:
https://eu.zonerama.com/buggeroff/Photo … duplicates

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kudlibabka pěkný - zveřejníš schéma?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Zapojení je podle datashitu,Ua 210v,Rk 120r,Ia 20mA,Ck 470uF,G2 a G3 spojený s anodou,vystupak na c core 3,5k/8r,z Aliexpress,na vstupu Alps 20k, mřížkový odpor 220k proti zemi a 1k v sérii... schéma zdroje je Petrovo,ani ho nemám,ale zdroj může být jakýkoliv, já upřednostňuju s lampou...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Zdroj je klasický sériový stabilizátor s tlumivkou osazený EZ80 usměrňovačka, 6S19P trioda regulační, EF80 zesilovač odchylky, SG2S napěťová reference. Žhavení DC.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Nejaka inspiracia smile
https://i.ibb.co/6NQ3b95/zdroj-6s19p.jpg

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zdenoeddie, nějak tak podobně, už si to nepamatuju smile Jen tam mám navíc tlumivku, bez ní se mi zvlnění na výstupu nelíbilo smile a pár součástkám jsem našel jiné lepší hodnoty, já většinou rád laboruju a měřím, simulace mě neberou, s těmi si tolik neužiju smile Možná bych někde našel schéma, ale to asi není důležité, příliš se asi neliší od tebou uvedeného.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zdenoeddie: co to je nakreslené u anody VT1T ?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

asi tie 4 vyvody anody z patice co ma 6s19p

(upravil rvx73 12. 3. 2023 20:44)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

aha .. tu lampu neznám, resp. nevím že má tolik vývodů anody

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

To bol moj prvy zdroj s lampami ktory som si vypocital kompletne a navrhol smile Asi pol roka predtym som studoval a zbieral napady, je to pre phono preamp, ale uz je to davno.

rvx73, tak ako pise Wili, je tam vela vyvodov anody, preto tak... ta schema ma 10+ rokov asi, takze je poplatna dobe a mojim znalostiam smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Kedysi som mal chut postavit cislo lampovy preamp ale casom ma to preslo, ani neviem preco. Inak tu divnu rusku lampu tiez nepoznam, len som videl na google tych vela anodovych vyvodov big_smile vyzera byt cenovo velmi priatelna, paci sa mi to, mozno s nou nieco vyskusam smile

Inak aky prud tecie tou ef80?

VT3 mozem nahradit zenerkou ze?

Ja som pozeral na lampovy regulator co bol v knizke Valve amplifiers a ten to mal zapojene dost inak, podobne ako mavaju audio research. Tu anodu riadiacej lampy napaja z pred regulacnej lampy a g2 pouziva ako noise-cancel input, nie je to lepsie riesenie?

(upravil pzwak 12. 3. 2023 21:39)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Wili, možností je spousta, já mám taky anodový odpor EF80 před 6S19P, i G2 mám zapojenou trochu jinak. Hlavně jsem ale víc laboroval s C3, hodnotami odporů a přidal tu tlumivku. 6S19P se hodí právě ideálně do zdroje, má povolený docela velký anodový proud. Na OTL se do výstupu ale moc nehodí, nějak mi zvukově nesedla.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Petre,myslim ze v te finalni verzi tlumivka neni...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mirku, je tam na ní výstup, který se buď zapojí, nebo prozkratuje. Jestli jsi tam nedal, to může být důvod toho brumu smile

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Petře v dacu,kde mám ten zdroj od tebe mám zapojený tlumivky 40H na každý kanál,tady tom sluchátkáči mám RC, problém s brumem dělá síťový trafo,jeho otáčením se dá najít poloha,kdy to není skoro slyšet,je to ověřovací prototyp, finální verze budou se zdrojem ve zvláštní krabici...audiotoroidem, lampovým Graetzem? a LCLC filtrací...

(upravil kudlibabka 2. 4. 2023 21:57)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Udelal jsem novy prototyp sluchatkovyho SE (spud) s EL861 v triode,ve zdroji audiotoroid z Tronic,usmerneni hybridni Graetz 2xEY88 a 2xkremik,LCLCLC filtrace,zhaveni stridave s odbrumovacim 0,5uF kondem,vystupaky amorfni C core....zadny brum a lahudkovy zvuk...zdroj s EY88 je cca 30s v klidu,pak pomalu najizdi,plne napeti za cca 50 sekund,idealni jednoduche reseni...
jo a obrazek:
https://eu.zonerama.com/buggeroff/Photo … duplicates

Příspěvky [121 až 140 z 168]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£