Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zaoblená ozvučnice sloupových repro

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Dobrý den, chtěl bych vyrobyt sloupy s přibližným tvarem jako http://www.hifi-megastore.cz/pioneer-s-h810-w/3092/ , chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti se zaoblenou ozvučnicí co se týče vlastností a jestli je na to potřeba mít kuželové reproduktory či je možné použít klasické. Teď mám né příliž pohledné ozvučnice které se do moderního obyváku nehodí a také jsou příliž hluboké (45cm). Má představa by byla š-25, v-130, h-(max)30cm. S použitím 2x beyma 8BR40, 1x beyma 5MP60N a 1x Tonsil GDWK 10/80T,8 .Zesilovač mám kvadro stereo, takže uvažuji o 3pásmových satelitech, dokoupení výškových a středových repro s výhybkou a basákem ve sloupech. Díky

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Kuželové reproduktory? Na ten Tonsil bych se vykašlal. Je SKORO jedno jakej je tvar bedny, takže můžeš použít jaký chceš repráky...

S timhle tvarem má zkušenosti SISS smile

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Jak to myslíš s tím tonsilem, vyhodit a nahradit třeba seasy, nebo nekupovat na to kvadro. A ještě se chci zeptat jestli ty basáky musejí mít oddělenou komůrku (každý zvlášť) např 30L, nebo je možný je nacpat dohromady s objemem př. 50L?? Díky

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Abys dosáhl takovéhototvaru ozvučnice musel by sis koupit tvarovatelnou překližku,a ta je pěkně mastná....navíc pracovat s ní není zrovna podlě med....jde i to poměrně komplikovaným způsobem z normální překližky...a nebo pak kdyby si měl stroj z nazvem "ohýbačka" to bys sis to mohl udělat  z masivu-myslím ten tvar.Jinak místo výškáče Tonsil,bych použil nějaký kovový Seas,bude k té Beymě sedět jak prdel na hrnec....vlastní zkušenost.

Web

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Pořádně nechápu jak to myslíš... Ideál je každej reprák vlastní komoru, ale běžně se dávaj 2 basáky do bedny smile

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Chtěl jsem udělat to zaoblení podobně jak se vyrábějí lodě. Zkrátka podkova na kterou se lepí latičky např. 1x1 cm vytmelí a zabrousí

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

A ty 3 či 2-pásmové satelity s basákem a výhybkou ve sloupech???

(upravil stephunk 19. 11. 2007 20:35)

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

http://www.imghosting.eu/view.php?img=P9290029.JPG

o niečo takéto som sa aj ja pokúsil...
http://www.imghosting.eu/uploaded15/thumbs2/P9290029.JPG

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

To jaksi nechápu...

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Myslím to tak, že by byly ve sloupech 2 basáky, jeden strěd a výškáč, s tím že bych do sloupu doplnil třetí beymu 8BR40 a výhybku která by byla propojena se satelity

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

možná to moc kombinuji, ale chci využít to kvadro stereo, a navíc basů není nikdy dost. Satelity bych chtěl mít co nejmenší a subwofer nepřipadá v úvahu

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

no tak to dej do vlastních budek. budeš to mít v uzavřený? jinak nevím proč se ptáš jakbysme to dělali mi, když už sis to sám postacvil, teda pokud ti to nějak výrazně nerezonuje a chtěl by si jen rady co se týče pevnosti.

Web

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Mně šlo o to, že chci malou hloubku ozvučnice, pro každý basák komůrka 30L by byla problém, pokud by mohly bejt dohromady v jedné, tak by stačil daleko menší objem např 45L(pokud se nepletu). Postavený to nemám, zháním informace, aby ta drbačka se zaoblením a vůbec aby to stálo za to. Bude to v uzavřený ozvučnici. Ty seasy beru v úvahu, ale s tím je jak jsem se dočet trochu problém, ani nevím jakej typ by byl pro mne ideál, nikde jsem nenašel nějaký info s ceníkem. Eště se chci zeptat, trochu se budu opakovat, je možný tak jak jsem psal mít dva sloupy (v každým třípásmo se dvěma basákama) a dva satelity (satelity by obsahovaly výškáč a popřípadě i střed) s basákem ve sloupu (tzn. v každým sloupu dvě výhybky). Předem díky za odpověď

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Objem celkovej = součet objemu komor... Takže je z hlediska velikosti fuk jestli tam příčka bude nebo ne.

Kdybyh se měl prcat s takovejma bednama, tak uplně jiný osazení... 8" Beyma toho moc v zavřence nenabasuje.
To s těma basákama je taky zcestný.. Normálně udělej dozadu dvoupásma s trochu většim středobasem a neřeš to, basy budou hrát předky.

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Časem to můžu nahradit jiným osazením, ale já jsem s těma beymama paralelně zapojenýma v dočasných bednách hodně spokojen. Nerozumím tomu proč je zcestný mít vzádu výškáč a střed a ten basák až ve sloupu, vždyť basy můžou jít odkudkoliv

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Fázově to bude rozhozený a bůhvíco ještě.. Nejlepší bude dát oba basy do předků a spojit je paralelně.

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

To je škoda, ale dík za radu. Já jsem chtěl právě dokoupit ještě 2 beymy do každého sloupku, s tím že jedna bude hrát středy, druhá basy a ty další dvě beymy budou zapojený paralelně a budou se satelity vytvářet třípásmo s 5MP60N a Tonsil GDWK 10/80T,8 (popřípadě seas). Takže takhle to tedy nejde

(upravil chyna.cz 22. 11. 2007 18:31)

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

chlape jeden z nás (nebo i více) v tom má zmatek. postav přední sloupy třebas s těma 2* 8BR40(na franka se vykašli, ten už je nalaďen na jinou třídu big_smile ) s objemem pro každej basák těch cca 30 litrů a pro střed dej cca 4 litry. na zadní dej jen středobas a vejšku, nejlíp 5MP60N a k tomu stejnou výšku jako budeš mít v předku beden. jinak se podívej do sekce bazar. tam jsou zajímavé ceny reproňů
např něco málo tady:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2233

Web

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Objem...

Frank je naladěnej jinam, ale 8BR se mi do zavřený nelíběj (to už snad radši BR a modlit se), asi udělám nový vlákno o reproduktorech, co se líběj Frankovi...

Kdybys náhodou chtěl, prodávám tu v bazaru 2x Beyma 5M30 - slušný papírový střeďáky za 1000Kč oba.

Re: Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Či sa oplatí prplať sa so zaoblenými bočnicami?? Ak sa to robí dobre-jasné že sa oplatí. Má to nevýhodu-znížiš si objem boxu, a minieš 1,7kg polyesterového gitu a 0,5kg tmelu. Čím sa zvýši rezonančný kmitočet (stredo)basáku. Mnou robená búdka týmto prešla-ARN188 používam ako stredobas(dočasne), táto úprava(zaoblenie bočníc) výrazne posilní tuhosť konštrukcie. Mal som aj kvádrovitú bedňu a zvuk na poklep je neporovnateľný, Podpíše sa to aj na zvukovom prejave..

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Zaoblená ozvučnice sloupových repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£