Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybka k ARZ368 a ARV088

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

Téma: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Omlouvám se, že zasírám i tenhle thread smile

Máte někdo nějaký funkční zapojení? Nebo se to řešilo pouze kondíkem před ARV? Nebo to mám udělat jako aktiv? smile

Díky!

Web

(upravil drimacoustic 19. 11. 2007 12:47)

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

U ARV168 a ARZ 368 to bolo riešené dvoma kondíkmi 20uF v sérii, čiže 10uF.
Zaslúžia si určite niečo lepšie.

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Ježišmarja to je strašně moc, 10u na 8 ohmů... To ten vejškáč musel trpět... Souhlasím, že si ty repráky zaslouží něco lepšího, ale kde to vzít smile

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Skús najskôr cca 4 mikro a uvidíš. Tieto staré basáky nekričia ako nové TVMká. Takže mnohokrát stačí len kondík a hrá to dobre.

Web

(upravil ciplox 19. 11. 2007 15:34)

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Presne tak, majú pekné, prirodzené a neuvrieskané stredné tóny, takže bez problémov môžu ísť na plné pásmo a kondík pre ARV bude stačiť. Úplne jednoduché a pritom dobré.

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Vem to k někomu na změření a pak laď výhybky. wink IMHO by se z nich dal dostat slušnej zvuk, ale se složitější výhybkou.

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Ondro, až budu mít mikrofon, tak můžem něco zkusit...

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

OK. Chlapi zatim díky! Holt to bude mít jednu stěnu odnímatelnou, aby bylo možno si hrát.

Už se na ty budky těším jak malej kluk smile

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Originál soustava ARS811 osazená touto kombinací, měla jako výhybku "jen" kondík 2uF, nedávno jsem dodělal "smeťákový" KE30 a nevěřil bys, jak dobře to s tak jednoduchou 6dB výhybkou hraje a to jsem měl nejdřív taky nutkání zvyšovat strmosti a kompenzovat impedance..., nejdřív to poslechni a pak bych řešil.

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Fajn, tim líp smile

Jo a jak odhadujete výkon, kterým to ještě neodkouřím? 10-15W? (basák má ve specifikaci mohutné 3W)

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

sinclair psal ze že snese i 10-15w bez problému.

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Neznáš ochranný systém F? Dej tam pojistku, co při výstupu 0,3W už hoří a máš to posichrovaný smile

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

big_smile
No, čím menší objem za středobasem, tím víc snese na basech. Nevím jestli má stejnou (1") kmitku jako ARZ66x, pokud jo, tak na středech toho snese dost. smile

Nebál bych se je provozovat na 25W/4R zesu (nejlíp nějáká AZS wink ).

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

V plánu je použít TW44. Ta jako by AZS z oka vypadla... Navíc reprák je 8 ohm čili výkon bude menší. Kmitka má podle fotek ten palec.

Systém F jsem vyzkoušel. Stojí za H.

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Blacku, to s tim objemem neni pravda, je to presne obracene. V tvem pripade se civka tepelne namaha, aniz by se chladila pohybem.

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Málo pohybu - upečený former, mnoho pohybu - rozmlácený former a utržený závěs smile

Rád bych se pohyboval mezi oběma extrémy smile

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Asi tak nejak.

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Pochybuju, že by spálil cívku. Spíš dojde k narážení do pólovýho nástavce - hlavně pokud jde membrána mírným tlakem ruky až na doraz (jako u 669). Podle mě Opamp dokáže určit, kdy má repro dost.

Dej ho do 5-7 litrů uzavřené, pořádně vytlumené bedny a užívej si poslechu. smile Snad od toho nechceš nějáký extra basy. wink

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Jasně že chci!!! 30Hz a jestli je nedá, tak letí!!! smile

Máte někdo potuchu o Qts toho reproně? Rád bych si našel vhodný kompromis mezi dolní mezní f a zatížitelností. Plánoval jsem 4 l, pokud můžu víc, budu rád. Na to, co na tom chci poslouchat (folk, jednoduchý jazz apod.) si myslím, že můžu jít s objemem trochu nahoru.
Pokud z toho dostanu 60 Hz a použitelnou hlasitost, budu happy.

Web

Re: Vyhybka k ARZ368 a ARV088

dej 3

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybka k ARZ368 a ARV088

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£