Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 37 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 35 36 37 38 39 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [721 až 740 z 1,503]

Re: Danwatt ...

Frantisek mal 2SC4793, mje340 je zla volba. aj horsie thd ako s bd139

(upravil Wili 28. 12. 2019 19:45)

Re: Danwatt ...

tak oddekloval som to a premeral... len pre upresnenie, napajanie mam 63V naprazno, cez kondenzator prveho tranzistoru 30V zenerku.

Normalny stav / stav ked to zblbne
prvy tranzistor:
C - 7.9V / 10V
B - 0.7V / 0.0xV

druhy tranzistor, bc546 v darlingtone:
E - 0,63V / 0,4V
C - 31V / 0V

takze v tom momente zblbnutia doslova zmizne nachvilku prud z budenia, sranda ze ono to zblbne v isty moment, ale ak to zacnem tahat este viac do hlbsieho prebudenia tak sa vytvori na vystupe obdlznik a na kolektore darlingtonu sa ukaze cca 25V a cim viac budim vstup tym znizujem napatie na tom kolektore. Na prvom tranzistore v momente zblbnutia skoci na baze 0 (takze asi ako ste spominali zatvari sa ako zenerka alebo neviem), ak idem viac s vybudenim tak napatie na baze zacne pomaly narastat od 0.1V-0.3V atd....

https://youtu.be/cNz-7eT6kBk

(upravil Wili 25. 12. 2019 18:28)

Re: Danwatt ...

hral som sa s tym dalej a viac meral, chova sa to podobne aj na nf, sice nf sa mera dost blbo ale pod 30Hz to robi podobne veci ako na 10k v limitacii, takze nebude to nejakou vf nestabilitou ale prebudenim vstupu a dc posuvom. Zaujimave je ze len pri inych frekvenciach to ide blbo ale na 1k to ide krasne, vtedy to zvladne na vstupe aj 5V a uplne v pohode vsetko ok. Takze mozno to bude aj nestabilitou nejakych spatnych vazieb alebo co.

Urcite sa jedna o nejaku tajne implementovanu ochranu prebudenia od danharda, ako prevencia odpalenia zosilnovaca, proste ked ma zosilnovac uz dost, tak vypne budenie a hotovo. To je uplne novy level ochran aky tu este nebol big_smile

Re: Danwatt ...

ještě by mě zajímalo, jak to vypadá u klasickýho TW, tj zahodit zdroj proudu a dát místo něj dva odpory těch 220M mezi ně. Jestli to nakonec nebude z tohohle hlediska lepší. Když jsem dělal poslechovej test Danwattu, tak mi přišlo, že to začíná "prasit" už při poměrně malým výkonu, ale nemám srovnání, testoval jsem to na "tupejch" bedýnkách s citlivostí cca 84dB, takže jsem do nich možná těch 40W ve špičkách posílal, oproti v době TW běžné citlivosti beden okolo 90dB...

Re: Danwatt ...

http://www.keith-snook.info/wireless-wo … lomley.pdf

(upravil Wili 25. 12. 2019 23:16)

Re: Danwatt ...

dalsie zistenie... sice diody pomozu zlepsit chovanie v limitacii ale robi to velmi divne zvuky pri zapnuti rofl uz na to serem big_smile dam prec diody a necham ako to bolo, v limitaci nepocuvam ale aspon to nestrielalo do repro...

- tu supu co tam streli pri zapnuti s diodami, to robi aj v simulacii, par sekund po zapnuti, zaujimave ze nezavisle na casovom nabehu zdroja prudu, suvisi to s nejakou inou konstantou...

uz len zistit ako sa to bude spravat v klasickom neurpavenom transiwatte s odpormi namiesto zdroja prudu vo vysokych frekvenciach, vlasto je to na tebe wink big_smile

Re: Danwatt ...

Nech tam jen tu na saturaci budiče, z báze BC546B do kolektoru budiče.
Ta druhá nemá smysl.

(upravil Wili 25. 12. 2019 23:19)

Re: Danwatt ...

danhard prave ta dioda na saturaci budice robi tu strelu.

edit: skusal som aj vyskratovat tu diodu v darlingtone, to zhorsilo uplne vsetko, sinusovka uz nebola sinusovka a dokonca to aj chcelo viac kmitat

(upravil danhard 25. 12. 2019 23:25)

Re: Danwatt ...

Pokud je to 1N4148 a je správně zapojená tak by se neměla uplatňovat.

Tu diodu zapojenou proti zemi ne, ta je tam kontraproduktivní.

Druhá možnost je přepojit kolektor BC546B na kolektor  MJE340 (tu tam teď máš ?), pak by to byl prostý darlington, jako v TW, odolnější na saturaci.

Ale třeba KU611 v TW40 to nedělala a tato úprava tam byla automaticky po vložení diody mezi báze konců.

(upravil danhard 25. 12. 2019 23:32)

Re: Danwatt ...

Wili napsal:

edit: skusal som aj vyskratovat tu diodu v darlingtone, to zhorsilo uplne vsetko

Tak nevím co tam děláš, zkratovat můžeš jen diodu mezi bázemi konců ?
Dostaneš z toho TW120 a na osciloskopu by jsi to ani neměl při malém signálu poznat (jen se zvýší asi 3x přechodové zkreslení a můžou někde nasadit zákmity).

(upravil Wili 25. 12. 2019 23:36)

Re: Danwatt ...

danhard napsal:

nebo by mohlo stačit jen přepojit kolektor BCC546B na kolektor MJE340 a udělat z toho prostý darlington.To samé se stane zkratováním diody mezi bázemi konců, ale podle Františka to nestačilo.
Nutno vyzkoušet.

ano tuto diodu, ano na sinusovke bol velky zub uprostred sinusovky pri 10k slabom signale a tiez bola viac zakulacena zrejme skreslenim, vacsi signal som ani neskusal lebo okrem toho sa to stalo menej stabilnym a zakmitavalo to, neviem preco, tak som to rozpojil a nechal s diodou

Re: Danwatt ...

a ano tu diodu proti saturaci budice som skusal samozrejme 4148, a ako som pisal vyssie, znizilo to nachylnost na prebudenie, trochu, pri pustani hudby to hralo rovnako, ziadny rozdiel, ale divne to strielalo pri zapnuti, neviem z akeho dovodu tak som to dal prec. Tu strelu spravi aj simulacia cca 2-3 sekundy po zapnuti, cca 20-30V impulz.

Re: Danwatt ...

Mě to už nedává smysluplné informace, budu to muset zbastlit, abych na to šáhl v reálu, případně se stejným materiálem.

Re: Danwatt ...

Tak s MJE340 jako budič to dělá vzorně i v simulaci.
Velká doba saturace MJE340 dělá zahlcení vstupu.
Pokud se saturace odstraní, tak to nedělá, ale žádné vedlejší efekty to nedělá ?
Na vstupu mám 220n, 2k2, 47k, 330k.
Zvýšení 2k2 na 4k7 zlepší odolnost na zahlcení vstupu, ale zhoršuje jiné věci.

(upravil rvx73 26. 12. 2019 15:54)

Re: Danwatt ...

A když se tam dá místo MJE bédéčko, tak je to v pohodě?

A co ta antisaturační dioda? Nepomůže ani když se tam dá něco rychlého s malou kapacitou přechodu , jako třeba BAV21? (mezi B-C MJE)

Anebo omezit saturaci vhodným odporem v kolektoru BC546...

(upravil BV 26. 12. 2019 16:29)

Re: Danwatt ...

Ak je limitácia len trochu nesymetrická, na výstupnom elyte sa výrazne mení DC zložka a tento posuv DC sa privedie sa na vstupný tranzistor a posúva pracovný bod a situácia sa zhoršuje.. Možno by stálo za pokus zobrať NFB priamo z výstupu, ešte pred výstupným elytom, teda odpor 390R zapojiť priamo na emitory koncov. Síce sa vplyvom vyradenia výst. elytu z NFB zhorší skreslenie na nízkych kmitočtoch (zvýšiť kapacitu výst. elytu na 4G7), ale možno tieto problémy so zablokovaním pri prebudení zmiznú.

(upravil laco 26. 12. 2019 20:00)

Re: Danwatt ...

danwatt jfet, not bad
1k-20k 1W-90W/4R thd 0.01-0.05%

https://i.ibb.co/yRD8WVX/danwatt-jfet.png

Re: Danwatt ...

A tak já už nasimuloval i LampWatt.. ale proč vlastně..

Web

Re: Danwatt ...

lebo si hranaty ... smile
tu neklesne prud prveho stupna na 0 pri prebudeni

Re: Danwatt ...

Laco a zkoušel jsi to i v reálu?  Nebo jen v simulaci?

Příspěvky [721 až 740 z 1,503]

  Stránky: ««« 1 ... 35 36 37 38 39 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£