Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 26 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 24 25 26 27 28 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [501 až 520 z 1,503]

Re: Danwatt ...

Úpravy jsou navržené tak, že se dají použít v původním Transiwattu na destičce kolmo místo původních budících odporů. Ostatní změny jsou pak kosmetické.

(upravil BV 24. 11. 2019 17:11)

Re: Danwatt ...

danhard

Stejně se to ale zarazí na prosaku napájení prvního tranzistoru, ten má posunutou fázi, takže vyvážit nejde.
A tam zase větší kond zvětšuje ten zpomalovací.

A čo namiesto zväčšenia filtrácie pre prvý tranzistor pridať ZD  paralelne k tým filtračným kondenzátorom, stabilizovať napájanie pre ten prvý tranzistor a upraviť nastavenie jeho pracovného bodu.. Časové konštanty sa nezmenia, prienik zo zdroja ano, až taká komplikácia to nebude.  Prípadne rozdeliť ten 3k9 na dva v sérii, ZD medzi ne..A možno potom bude možné kondenzátory aj zmenšiť, spolu s blokovaním tých diód.
Včera som poslal ten príspevok ani nie minútu po tebe, žiadna pripomienka...

(upravil Wili 24. 11. 2019 17:21)

Re: Danwatt ...

dnes som sa hral s meranim, zistil som ze mi tam prenikala zrejme slucka pri merani: vystup zvukovky->vstup zosilnovaca->vystup zosilnovaca do umelej zataze->otial zase vstup zvukovky kde je spolocna gnd, to robilo bordel a viac nasobkov a nicilo aj sumove dno.

Microlan ja nespochybnujem tvoje merania, len snazim priblizit k tvojmu meraniu co mas cez AP, co je samozrejme nemozne, ale nechcem aby som v tom merani mal az tak velku odchylku, takze sa snazim prist na to cim to moze byt. Lepsie sa mi to asi ale nepodari, zrejme to tam aj tak chyta nejaky bordel lebo je tam prales, bud tam do toho keca kostra, alebo zla kablovacka alebo nieco robim zle, mozno musim merat cez bateriove napajanie alebo neviem:

merany vykon 1W do 4R, 2VRMS, danwatt
https://i.postimg.cc/yJjCxd3N/1W.jpg

merany vykon 1W do 4R, 2VRMS 500W Leachamp
https://i.postimg.cc/N9ZJjqDM/1W.jpg

loopback karty (externa creative Xfi-HD)
https://i.postimg.cc/ppbcNvyc/loopback.jpg

Myslite ze by pomohlo ak by som rozmotal USB kabel, 5V vetvu napojil na 4,8V akupak a datove kable dal do PC? alebo by to potom nefungovalo?

Re: Danwatt ...

Wili Veď nikde nepíšem, že mám Talemy bez zaliateho stredu smile Sú to Torelec. Písal som len, že tiež ich počuť volne položené na stole a pomohlo tomu trochu papiera, čo bolo po ruke. Tým som mal na mysli, že možno i Tebe by pomohla podložka na odhlučnenie. Na spodku mám tiež nalepené dve alebo tri gumové podložky celkovej hr. asi 2-3mm a evidentne to nestačí. Keď ku tomu príde zrejme skúsim kombináciu filcu, gumy, silikónu/mamutu a pod. Myslím, že sa to zaobíde aj bez hitech pružín, gyroskopu a pneutechniky smile za predpokladu, že to zázračne nevyrieši DC filter.

(upravil reeb 24. 11. 2019 17:33)

Re: Danwatt ...

Toroid  drnčí:
- mizerné nelakované jádro
- špatně dotažené vinutí
- rozvibrovaný železný plech v okolí trafa
-vliv DC sycení ss napětím v síti

případně kombinace.. Čím vyšší výkon, tím hůř. Chce to ale posuzovat zabudované a zapojené ve skříni (viz Rixovy toroidy co vrčely až po zapojení).
Pazvuky ale umí dělat i audioprovedení od Tronicu.

Web

Re: Danwatt ...

Wili napsal:

dnes som sa hral s meranim, zistil som ze mi tam prenikala zrejme slucka pri merani: vystup zvukovky->vstup zosilnovaca->vystup zosilnovaca do umelej zataze->otial zase vstup zvukovky kde je spolocna gnd, to robilo bordel a viac nasobkov a nicilo aj sumove dno.

skus odpojit GND na zatazi

(upravil microlan 24. 11. 2019 18:18)

Re: Danwatt ...

Nevím, že bych Tě někde napadl, že něco zpochybnuješ, moje poslední reakce byla na danharda ohledně 1000uF kondu. Ale dle letmého pohledu se mě naše měření zdají hodně podobné. Jen máme jiné jednotky, ale je tam odstup brumu kolem 80 dB u obou měření.

//pravda harmonický máš trochu horší. Já jsem měl 4 Ohm 2W odpor přímo na DPS a hned koaxiál do AP. Vstup taky přímo koaxiálem do výstupu generátoru. Dělič na vstupu už to dost degradoval, zejména na brumu.

///Jakou máš diodu mezi bázema?

(upravil Wili 24. 11. 2019 18:29)

Re: Danwatt ...

nie nenapadal asi si to zle pochopil, ja to myslim v dobrom, ze by som sa rad dostal domacim meranim aspon blizko k tvojmu. Myslim ten rozdiel harmonickych a 0,02 vs 0,003 thd to je proste o nulu za desatinkou naviac. Je pravda ze mozno to nebude len metodikou mojho merania ale aj kablovackou okolo ako spominas.

Medzi bazami mam 1n4007 a cez 6R8 do BD140 mi tecie cca 100mA.

Re: Danwatt ...

A co vymazlit parametry Transiwatta - Danwatta na high-end?  smile

Re: Danwatt ...

danhard napsal:

Škoda že to neviděl Sinclair, tedy on to asi viděl, ale hned ho odvezla sanitka na traumatologické oddělení smile

a co teprve jistý Bohumil, ten by o tom jistě napsal další oslavný článek smile

Re: Danwatt ...

Modifikácia.. PSR 90dB pre 100Hz - 100kHz, THD pre 1kHz cca0,005%, vybudenie 0,6V pod napájanie
https://i.postimg.cc/TYJYgqQb/danwatt.jpg

Re: Danwatt ...

A zrodil se DanBuntWatt:-)

(upravil Hordek 26. 11. 2019 12:32)

Re: Danwatt ...

horemic napsal:

A zrodil se DanBuntWatt:-)

.......... a nebo " BunDaWatt ". smile

Re: Danwatt ...

naco je dobra D6? nezvlnuje modulacia zbytocne cele napajanie predku? alebo prave posobi opacne a je v protifazi?

Re: Danwatt ...

Aby sa blízko plného vybudenia zvýšilo napájanie ( bootstrap)  pre prúdový zdroj, pre lepšie vybudenie konca, pritom to nezhoršuje PSR  tak ako modulácia prúdu predtým. Vstupu to nevadí, je tam pridaná ZD.

(upravil Wili 26. 11. 2019 13:48)

Re: Danwatt ...

vyzera to ako dost jednoducha uprava, dioda hore-dole big_smile to by som mohol dolepit zo spodu DPSky ako SMDcko hmm2 to iste so zenerkou zo spodu elytu. Vadilo by keby som mal R17 modulaciu priamo na kolektore?

Re: Danwatt ...

R17 priamo na kolektor konca nemá žiadny zmysel..

Re: Danwatt ...

na kolektor BD140 som myslel

Re: Danwatt ...

Nie.. To by bol čiastočný skrat (cez odpor 180R) budenia horného konca..

Re: Danwatt ...

omg teda nie kolektor ale emitor, blbo pozeram, sry. to je pnp ded proste tak jak je v povodnej scheme priamo za ten 6R8 rezistor a emitor BD140.

Příspěvky [501 až 520 z 1,503]

  Stránky: ««« 1 ... 24 25 26 27 28 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£