Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 25 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [481 až 500 z 1,503]

Re: Danwatt ...

Odstup na 100Hz odpovídá návrhu.
Transiwatt má potlačení od napájení na výstupu cca -60dB, zdroj proudu v buzení to zlepšil, proudové přibuzení to zase zhoršuje.
To bylo vyváženo ve zdroji proudu na nějakých -70dB, ale přidání 1000uF pro rozběh se to zase dostane na -60dB.
S výkonem stoupá i zvlnění ze zdroje, takže pozadí od sítě jde trochu nahoru. 
Pokud brum neregistruješ při nejtižším poslechu, tak nebude ani při hlasitém, dá se tam ale změřit.

Skutečně to není HigEnd, ale LowEnd, se superlativy a teoriemi o dokonalosti, jako měl Mistr Janda, bych byl opatrný smile

(upravil Wili 23. 11. 2019 14:48)

Re: Danwatt ...

Kto vie ci nie aj slucka cez kable alebo neviem, pamatam ked som meral cez notebook z baterky par rokov dozadu ze to bolo ovela lepsie dokonca som mohol merat aj odstupy cez 120dB, musim rozbehat artu na notbuku. Skusal som teraz merat aj "vymazleny" leach a porovnavat s danwattom a meralo to dost podobne, rozdiel par desatin aj do 10W, asi tam mam nieco zle hmm2

Re: Danwatt ...

Ale tak ty zesilovače fungujou smile

Re: Danwatt ...

2Frantisek a neskusal si laborovat s DC sietovym filtrom ci to nepomoze tomu trafu? Celkom ma to serie, uz chapem preco su tie talema trafa take lacne big_smile zaujimalo by ma ci to vrni kvoli nekvalite jadra alebo to je DC sytenim zo siete.

Re: Danwatt ...

Máš okolo železný plechy ?

(upravil microlan 23. 11. 2019 22:41)

Re: Danwatt ...

1000uF pro rozběh se to zase dostane na -60dB

Toto jsem nenaměřil při svých nedávných měřenách

http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/dwnd100mw_206.png

Re: Danwatt ...

Odstup -60dB proti tomu, co je na napájení, když je na něm 150mVpp zvlnění, tak to odpovídá 50uVrms na výstupu, aby jsme si rozuměli smile

A obávané obvyklé přechodové zkreslení je na těch plánovaných 10uV, -10dB pod brumem.
Dobrá práce Microlane, 100% soulad s teorií smile

Škoda že to neviděl Sinclair, tedy on to asi viděl, ale hned ho odvezla sanitka na traumatologické oddělení smile

Re: Danwatt ...

-60 dB relatívne k amplitúde zvlnenia v napájaní (PSR  je 60dB), nie proti užitočnému signálu na výstupe.

(upravil danhard 24. 11. 2019 0:07)

Re: Danwatt ...

Spočítal jsem to špatně ?

Od kud kam se to měří, když ne proti výstupu ?

Re: Danwatt ...

Tú Wili smile Nie ešte som s nimi nelaboroval, baliaci papier a neskôr obálka TME vrčanie zažehnalo. Teda aspoň kým s nimi napájam len "volne pohodené" moduly, ale ako náhle to pôjde do krabice bude treba problém sofistikovane a elegantne vyriešiť, keďže ich mám 10 smile


https://i.imgur.com/1fYr0OW.jpg

Re: Danwatt ...

Franto, ty jsi blázen smile

Kolik ty trafa mají ?

Re: Danwatt ...

Sú to len 150VA drobci 2x27V. Vraj prebytok z výroby a boli lacno wink

(upravil danhard 24. 11. 2019 1:10)

Re: Danwatt ...

27V naprázdno, nebo jmenovitých ?
Lacino je za kolik ?
Na eko konec 2x100W je to optimální smile
Samozřejmě jen s jedním párem.
Velmi jednoduchý, s neměřitelným zkreslením, s velkou účinností, to je odrbánek smile

6m8/50V tu mám, ale dal bych tam jen 4 na společný zdroj, to je eko smile

Nádhera, já takovej aušus sháním a Fanda jich má 10 smile

(upravil František 24. 11. 2019 1:14)

Re: Danwatt ...

Menovitých. 10€ kus.
No možno nimi budem napájať K63. Dve trafá na kanál plus zrážacie trafo na primárnej strane v protifaze so sieťou nech sa dostanem na nejakých +-60V na kondíkoch. Také malé SCC lol

(upravil danhard 24. 11. 2019 2:05)

Re: Danwatt ...

Cena pěkná, ale nějakým slepencem bych to nekurvil.
Šel by do nezkreslujícího Bčka s maximální účinností smile

Nad 500W se dělají spínané zdroje, zrovna před týdnem jsem tu měl dva Crowny, 2x500W, konce klasika AB se step-upem pro 70V výstup, nějaký CDi1000, nevážilo to ani 10kg.

Re: Danwatt ...

Jeden zrejme skončí v niečom ako je Dexan wink
Mňa skôr napadlo použiť ich do nejakých mosfetov s pomocnými napätiami. 
Taktiež je možnosť ku každému pridať nejaký 2x9-12V 50VA trafacik pre klasiku.
Rýpať do nich a robiť odbočku hmm
Zraziť napätie na priimare ako som spomínal.
Predať a kúpiť druhé smile
Alebo si ich nechať a rovno kúpiť druhé 300VA 2x 38-42V smile
Bude záležať od projektu a koľko do neho budem nalievať smile
Kurviť zlepencom niečo také pracné a reprezentačné lol ako je K63 sa mi tiež veľmi nechce smile

(upravil microlan 24. 11. 2019 10:37)

Re: Danwatt ...

ale hned ho odvezla sanitka na traumatologické oddělení

On ani neví co ty čáranice znamenají, jinak by se určitě omluvil.

Odstup -60dB proti tomu, co je na napájení

Pochopil jsem to, teda až jsi to napsal, ale chtěl jsem říct, že jsem nenaměřil rozdíl v ostupu brumu u zapojení "s" a "bez" toho 1000 uF kondenzátoru

Re: Danwatt ...

Paráda.
Aj napriek Nostalgiii sa hlásim za vylepšenia TW, aj keď ich majú ľudia v obľube ešte v pôvodnom stave.

Re: Danwatt ...

Frantisek ale ty mas zalievane stredy, ja som mal zatial vsetky talema z tme bez zaliateho stredu a s gumami a taniermi na uchytenie.

Re: Danwatt ...

microlan napsal:

Pochopil jsem to, teda až jsi to napsal, ale chtěl jsem říct, že jsem nenaměřil rozdíl v ostupu brumu u zapojení "s" a "bez" toho 1000 uF kondenzátoru

Tam šlo o tu možnost vyvážení, dělal jsem to zvětšením dynamického odporu (dal jsem ho do serie s diodama) v bázi zdroje proudu, tím se to dalo vyvážit.
Stejně se to ale zarazí na prosaku napájení prvního tranzistoru, ten má posunutou fázi, takže vyvážit nejde.
A tam zase větší kond zvětšuje ten zpomalovací.

Příspěvky [481 až 500 z 1,503]

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£