Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 41 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 39 40 41 42 43 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [801 až 820 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Alfety a Exicony jsou pokud vim stejna tovarna i produkt, jen pod jinou znackou. Stale se delaji a prodavaji: https://www.profusionplc.com/type/lateral-mosfet

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pouzdro TO3 je end of life

Web

(upravil The_P 12. 12. 2022 12:46)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ale co jsem koukal, jeste je semtam skladem. Blbe je, ze zasoby na farnellu/mouseru apod uz jsou pryc co jsem se dival naposledy (a predtim staly absurdni penize), takze asi bud nakoupit ted, nebo se smirit s jinym pouzdrem.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

... dnes jediný vieruhodny zdroj na TO3 LatFET je Profusion ... ešte ich majú a cena ide neustále hore ...

(upravil dawsoo 31. 12. 2022 22:55)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Robertino,rádo se stalo od toho tu tohle vlákno je...

je to čím dál horší a bude hůř zdražuje i číňan svý fejky,jsem rád že mam železnou zásobu min na servis od všeho co je třeba. Fety budou už jen spínací a výkonový bipoláry skončej zanedlouho max u TO3P a různých smt sračkopouzder.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nebudete nekdo objednavat TTC004B/TTA004B ze solidniho zdroje? Rad pridam na postovne : )

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

therion napsal:

Nebudete nekdo objednavat TTC004B/TTA004B ze solidniho zdroje? Rad pridam na postovne : )

Vcera mi mimojine i s nima prisel balicek z Mouseru, u vetsi objednavky je doprava zdarma - mozna stoji za zamysleni.

(upravil therion 10. 1. 2023 13:25)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ja potrebuju jen 4 pary. : /

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

The_P napsal:
therion napsal:

Nebudete nekdo objednavat TTC004B/TTA004B ze solidniho zdroje? Rad pridam na postovne : )

Vcera mi mimojine i s nima prisel balicek z Mouseru, u vetsi objednavky je doprava zdarma - mozna stoji za zamysleni.

... u Mouser-u treshold okolo 100€, u Digikey okolo 50€, TME a ECOM uctuju postovne vzdy.
u Mouseru pozitivne (Digikey neviem) ze aj Backorder pride bez postovneho, ak povodna objednavka bola vacsia ...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

ECOM uctuju postovne vzdy

Ne. Nad 2000,- bez DPH doprava v ceně objednávky (zdarma).

(upravil dawsoo 10. 1. 2023 20:33)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mouser jde za 120,- poštovnýho v čr i kusovky = https://www.mausel.eu/?lang=cs hromadek netřeba...

Není co dodávat...

(upravil Hippo007 10. 1. 2023 21:33)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

130 + DPH, tedy 156.

Jinak ty TTC004B/TTA004B jdou nahradit 2SA1837/2SC4793 z Ecomu. Když nevadí obrácené vývody.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ony jsou to celoplasty tak to normálně nadrzo osadím prostě otočený čelem ke chladiči a je to smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nechápu co kluci v tokiu dělaj,ale ty TTA/TTC tošiby (oba typy 004 i 006/011) maj docela mizerný SOA proti víceméně čemukoliv z budičů v TO126 z minulosti,takže jsem je ani nekupoval v dobách realativní láce a dostupnosti.lepší je vyměřit značkový BD139/140 na Uceo a nebo Fairchildí A1220/C2690 či UTC B649/D669 třeba z profusion za pár kaček.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dobré upozornění. Dle jejich grafu má TTA004B limit 30mA při 30V a 25°C okolní teplotě. TTA006B 150mA.

(upravil dawsoo 11. 1. 2023 12:14)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Už se to řešilo jednou v jiným vlákně taková je situace... nicméně TTx006/011 jsou přepouzdřený A1837/A4793,nechápu moc proč to udělali,neb ty původní jinak stejný chipy měly (DC) SOA (4x lepší). (20mA@100V vs 80mA@100V).

Hippo007 napsal:

130 + DPH, tedy 156.

Jinak ty TTC004B/TTA004B jdou nahradit 2SA1837/2SC4793 z Ecomu. Když nevadí obrácené vývody.

Zdražili koukám,já ještě bral za 120,- s daní...zdražilo fest i TME dopravu,ačkoliv tam maj poslední dobou taky uplný prd.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pořád jsou ty 004 použitelný dobře jako náhrada dnes už obtížně sehnatelnejch káefek smile Do zesu kde je 70V na šíně bédéčka nevyměříš sad

(upravil dawsoo 11. 1. 2023 13:29)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jojo Petře souhlasím,TTx004 jako pomalej VAS (viz grafy fT vs Ic a hfe vs Ic), nebo s větším proudem jo,nebo jako predriver do výkonnýho 3EF, (čip je velkej viz Cob chybou je je jen to blbý asi čínský pouzdření proto to tak zdegradovali v datasheetech asi) i když na Vas jsou 100% lepší oblíbený KSA1381/KSC3503 od FA který maj závěr 300v a na pozici budičů je lepší snad cokoliv neb jak je doporučuje výrobce fakt ani náhodou,možná tak před darlingtony nebo koncový fety.

Nelíbí se mi ty tranzistory jako celek neb maj mimo pásmo optima prac podmínek: malý proudy = mizerný dyn parametry + větší proudy limituje SOA 3,5mA resp 15mA@100V s chlazením je fakt tragedie na budič (starý 2SA1358/2SC3421 stejný pouzdro TO126 jsou opět jinde 45ma@100V) ,kdyby to zapouzdřili pořádně, tak by to byly fajn budiče do méně výkonných zesíků na úrovni předchůdců či třeba A1930/C5171.

BD139/140 jdou vyměřit někam mezi 110-130V = což na to domácí šmrdlání co tu dělá až na vyjimky 90% osazenstva myslim bohatě stačí. big_smile špičkovej matroš si zasloužej dle mýho jen špičkový konstrukce a takový tu prezentuje jen opravdu velmi malá hrstka lidí, co spočteš na prstech jedný ruky a možná ani to ne a ti zásoby potřebnýho vesměs maj.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ono je to vlastně v tomto vlákně, problém je, že KSA1220/KSC2690 a KSA1381/KSC3503 už fairchild hodil do obsolete, prostě se nedaj koupit jiný trandy než ty TT.. Já se předzásobil, alespoň trochu, ale jde do do háje s dostupností čehokoliv slušnýho...

(upravil dawsoo 11. 1. 2023 15:20)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jo je to bohužel tak a ten trend už tu nějakou dobu je,když jsem to psal (lopuch ,slovanet apod) udělejte si zásoby nebude nic, v někdy v letech 2008-10 tak jsem byl za panikáře a vola, ale bohužel je to ještě horší a rychlejší než jsem čekal.

Já jsem na tom relativně dobře, mam vcelku velký zásoby a nic nestavim,jen občas opravuju věci co mě baví nebo svoje starý krámy co se nahromadily (v práci si to užiju až až tak doma nemam už ty tendence) big_smile . Cena součástek,jak nic nebude, bude čím dál více dál jen stoupat,tak se z toho třeba stane v oboru malej a dobrej investiční artikl minimálně na servis stávajících mašin v oběhu.   

Co mam dlouhodobě ozkoušený a chodí to dobře jsou trandy zn. unisonic třeba odsud ceny jsou řekl bych příznivé stále ještě zatím
https://www.profusionplc.com/type/trans … f=unisonic

Není co dodávat...

Příspěvky [801 až 820 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 39 40 41 42 43 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£