Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 40 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 38 39 40 41 42 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [781 až 800 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jsou to originály od Toshiby.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Spoľahlivý dodávateľ je Profusionplc.  Používam už roky tranzistory od nich, nákup nie je problém.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Díky za rady, ale nakupovat v cizině moc neumím max Farnell nebo Mouser. Ale co dneska chtějí za BC550C Onsemi ve Farnellu je masakr 10,- za kus.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

lakatospejslos, když jich ale vezmeš 500 ks, tak máš jeden ani ne za 3 Kč wink

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Udelat hromadku smile

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já bych do toho šel.

A nechce te tam udělat ještě hromádku na ty "moje" OPA2134? Ty bych také vzal. I když u TME vycházejí levněji ale muselo bych se jich vzít v množství 150+.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Kdyby byla hromádka na BC550C a BC560C,tak bych se přidal

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já bych si klidně taky náké vzal problém je že ve Farnellu už BC560 nemají a co jsem koukal tak jinde jsem je taky nenašel.Teda kromě výrobce  CDIL a ty zrovna nechci.Ale kdyby se povedlo ještě nikde vyhrabat tak se přidám.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

BC560 Semtech

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

já před časem nakupoval BCčka na TME, od Diotecu. Podle mě jsou též v pohodě

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Semtech vůbec nevím co je za firmu jestli jsou v pohodě. TME už nemají ani Diodec jen CDIL. Bral jsem tam ted BC550 onsemi a 560 jen ty činský.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mate zkusenost s NTE Electronics?
TME u nich uvadi, ze maji vlastni vyrobu kopii starsich trandu? Da se tomu verit?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dnes by měly přijít tyto kousky: http://www.avelektronik.cz/2sk170-oznac … 0mw-to92-7
Tak jsem zvědavej wink

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

fejk jak vyšitej smile

Web

(upravil já Michal 14. 11. 2022 1:06)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Je to podvodník.
Nejdřív jsem se nechal oblafnout od Polida z eBay.Dostal jsem část prostředků zpět.Člověk rád uvěří,tomu čemu chce věřit.Že někde byla zapomenutá krabice s 2SA968.Přitom stačilo pohledat na webu,nekoukat na hodnocení na eBay.
Pouzdro bylo pocínované,kartáčované,žádný nikl.Křemík překrytý uvnitř čirou tvrdou hmotou, místo pružného silikonu.Pokud by to fungovalo, tak ne dlouho.

V Avelektronik byl na foto ještě v zel. pouzdře.Poslal jsem dotaz,foto vyměnili.    http://www.avelektronik.cz/2sa968-pnp-1 … 0mhz-to220     Místo toho jsem dostal jsem další elektroodpad.Na každou svini se vaří voda.

Nakonec od Raichelt.de kopie od ISC.  Dva páry budí pět párů 2SA1295/2SC3264 které mám z KTS-AME.Trochu se bojím.

Edit:Přímo napsali do e-mailu:Na odkaze je obrázek reálný tranzistoru. Je v černém pouzdře, podle označení se jedná o výrobce Toschiba.
Patrně to nebyl překlep,asi ten fejk byl Toschyba smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak jsem nakoupil zásobu pár stovek BC546/556 dokud jsou.. Mám je všechny od Diotecu, což tady čtu že jsou v pohodě. Pár kousků jsem už použil, multimetrová beta je ok, vždy od stejné polarity prakticky jeden jak druhý. Zapájím, odstřihnu zbytek vývodu a ten mě zůstane "přilepený" na štípačkách, ty mám totiž zmagnetované.. Tak že ocelové pocínované vývody. Mrknu na minimálně desetileté BC od Onsemi, a to samé, taky ocelové vývody. To už se tak šetří na všem, že se u těchto malých trandů a kdovíčeho ještě nepoužívá měď?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

546/556 v B-cku su dostat aj ONsemi... kym su, diotec by som neriesil ...
zatial su este 549/559 v C-cku, a este 550C ... onsemi ...
ako dlho, cas ukaze.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo, diki moc, prave som konecne nasiel k tomu clanok v AR 11/1999 na s. 11, kde sa pise:
"pri konstrukci kvalitnych symetrickych zesilovacu jsou kladeny znacne naroky na vyber komplmentarnich paru tranzistoru, a to nejen v koncovich stupnich, ale zejmena ve vstupnich diferencialnich zesilovacich, kde je nutne PAROVAT TRANZISTORY nejenom na shode proudove zesileni BETA, ale take na stejne napeti Ube"

Ahoj! Volam sa Robert. Som elektrotechnik, elektronik, vyvojar, dizajner, audiofil, radioamater, fanatik, odbornik, milujem TESLA produkty, specialne sa venujem NF zosilnovacom, najma vykonovym s BJT. Okrem ineho chodim na bike, korcule, tenis, cize sport. Citam len odbornu lit., bavi ma najma Amat.Radio od rokov 1980 po 2000.

Web

(upravil kotel 1. 12. 2022 23:57)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Není lepší koupit tohle?
https://cz.mouser.com/new/that-corporat … es-arrays/
Spárované low noise high speed tranzistory v pouzdru DIP14/SO14. Např. varianta 2x PNP, 2x NPN. Párované na přesnost 500 μV. Šum na úrovni ZTX tranzistorů (lepší než BC560). Cena 230Kč možná vysoká, ale pokud chcete najít pár, tak potřebujete třeba stovky tranzistorů (které se ani koupit nedají).
EDIT: teď koukám, že je to spárované jen jako NPN vs NPN a ne NPN vs PNP. Jakože pod pojmem matched tranzistors for audio si představuju spárované i NPN vs PNP. Zkoušel jsem něco takového najít, ale nevyrábí se.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Asi je zbytecne se ptat jestli se daji jeste nekde sehnat origo ALF16N20W/ALF16P20W nebo 20A verze?

Příspěvky [781 až 800 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 38 39 40 41 42 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£