Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 26 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 24 25 26 27 28 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [501 až 520 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já naměřil orientačně u svých tyto parametry:

A2223A      1.25nF/7.56nF poměr kapacit 6
C6145A      0,72nF/8.92nF poměr kapacit 12.4

Měřeno na UNI-T UT71B

(upravil dawsoo 18. 9. 2021 11:49)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To jsou origoše dalo by se říci že měření máme s Benazim s UNI-T ačkoliv je to jiný model prakticky stejný,jen se liší abs hodnotama.

2SA2223A   1,72nF/8,60nF (Sanken)
2SC6145A   0,94nF/9,35nF (Sanken)

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podle datovýho listu
https://www.gme.cz/data/attachments/orn.722-378.1.pdf
měří UNI-T UT603 menší kapacity na 1 kHz napětím 150 mV. Jestli je to 150 nebo 160mV asi nehraje roli, ale ten rozdílný kmitočet by mohl vadit. Opravdu je to u Tebe 9 kHz ? Potom je možné, že za ty roky změnili zapojení, ale prodávají pořád pod stejným označením.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Dakujem, kupim ten dawsoo-v merak … ja nezhanam ziadne zasoby, snazim sa kupit idealny par pre koncak. Nejake toshiba mam a na dany Sanken som dostal odporucanie od mechanika…onsemi bezne som stihol nakupit pred rokom pre moje potreby postacujuce. Nehodlam skladat do nekonecna, je to len drobny konicek a skladam si podla svojich potrieb. Po zlozeni koncaku to asi necham tak. Viac ma fascinuje sustruh, freza, drevo…

(upravil dawsoo 18. 9. 2021 13:19)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

doplněný vše co mám ... víc už pro vás udělat opravdu nemohu takže dál je to na vás bejci big_smile

měřil jsem to několikrát čítačem.... 100M škopek kikusui 5100 co mam na stole mi zhebnul min týden sad při zapojení lepráku na krokouše taky pískalo 9k a ne 1k to myslim že ještě od sebe poznám lol Jinak jakýmukoliv datašítu z GME bych věřil asi jakože se daj dnes koupit lacino 2SJ74 v jakémkoliv grade na aliexpress v originálu toshiba big_smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Super praca

(upravil scoop 18. 9. 2021 13:43)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

95% suciastok beriem v TME a Mouser…..gme, avelmak fakt len ked zhanam nieco co nikto nema a opravujem nieco kde nehra rolu ci je tam onsemi alebo semtech a pod…rezistory cisto vishay a do audio nizkosumove, takze su aj pekne drahe…
Posledne co som opravoval zdroje spinane, bud kondik alebo schotka na sekundare … netusim co do toho pchaju vo vyrobe

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo napsal:

doplněný vše co mám ... víc už pro vás udělat opravdu nemohu takže dál je to na vás bejci big_smile

O.K. konec teoretizování, koupím ten měřák, udělám nějaký pokusy a pak se uvidí.
V každém případě veliké díky za sdílení té tabulky kapacit.

(upravil dawsoo 18. 9. 2021 18:39)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jasná věc kluci rádo se stalo,pokud to bude sedět,já doufám že jo max se to bude lišit o nějaký % díky různý kalibraci těch měřáků,ale na to bych se vyprd... to co naměřil benazi a asi i bcoufal či scoop už lze považovat za průkazný.... tak by to mohla bejt dobrá cesta min aspoň pro nás tady na audioweb komunitě .

Jinak v TME maj TTA0002/TTC0002 jsou to pěkný kousky s betou rovnou až k 10A a ač je nepotřebuju tak do rozumný hromadky bych se klidně přidal smile škoda že těch PNP už maj jen 90ks.

jsou to tyto:
https://www.tme.eu/cz/details/tta0002/p … tta0002-q/
https://www.tme.eu/cz/details/ttc0002/t … ttc0002-q/

opraven název po upozornění Danharda měl jsem málo nul big_smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Objednany merak, zobral som aj par tych toshiba. Idem vymontovat z auta zosilnovac JBL, vypadava mi jeden kanal. Pri vyssom vybudeni naskoci…uz som to raz opravoval, keby som si nevedel rady zalozim vlakno

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

TTA0002/TTC0002

(upravil dawsoo 18. 9. 2021 20:44)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

pravda opraveno z 002 na 0002, nul už bylo na mě nějako moc tak mi dvě vypadly big_smile

Zajímavý je porovnání chlapi např 2SA1943/2SC5200 vs TTA1943/TTC5200 většina lidí řekne stejný trandy s podobným názvem jen třídění a prdlajs... stračí se dívat pořádně a SOA je stejný a přitom chipy jsou menší a řekl bych že celkově je lepší shoda polarit u TTx a rozdíly i v průběhu bety a hlavně saturaci a závislosti Vbe na IC rovněž lepší u TTA. Patrný to je hlavně u PNP typu,pecka je i jiná technologie výroby u P typů Tripple Difused vs Epitaxal . U NPN je vše stejně Tripple Difused a zbytek skoro stejný víceméně.

Přesunul jsem pokračování do jiné sekce aby to zůstalo čistý o tranzistorech

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

trochu to s tématem souvisí: https://youtu.be/ouokMGl2puA

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

to je tak když se v evropě usa a i jinde na světě zavřely fabriky,skupovaly firmy a rušily značky a výroba  a vše se dělá už jen v číně a asii obecně smile možná je čas se vysrat na elektronizaci a elektrifikaci uplně všeho a veátit se k jednodušším a spolehlivým řešením. Kdo v autě kurva potřebuje dotykáč s milionem nepotřebnejch píčovin když se jen potřebuje dostat z bodu A do boduu B? Já tedy rozhodně ne.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já taky ne. Ale právě jsem si koupil nové embéčko a když chceš čtyřválec s automatickou převodovkou, aby to dobře svítilo a mělo to lepší sedačky, tak se dotykáči s nesmyslnými funkcemi nevyhneš. Takže mám auto, které má výbavu, kterou ze 2/3 nepotřebuji, ale koupit jen to co chci nejde. A nejlepší je "ambientní osvětlení" ...... to je ta správná číňárna!

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tohle je jeden z důvodů, proč mám 10 let starý auto, a určitě to není jenom o financích. Já jsem dál, chci čtyřválec (šestiválec) bez turba s výkonem nad 100kW...
a i to málo elektronickejch sraček mi v tom autě vadí -protiprokluz a ESP, který se pořád dokola samy aktivují po nastartování.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dnes dojde merak, tak uvidime co nameriam...
K autu sa tazko vyjadrit...vo februari oslavil moj tatos 10 rokov a uz silne uvazujem co dalej...autu sice nic nie je, zatial....ale clovek cestuje niekolko krat rocne celou republikou plus cechy...ale vyber tych motorov je zalostny...1,2+turbo a modli sa, aby to niekde nezdochlo...to je doslova na smiech...uz ked som kupoval aktualne auto bol problem kupit 1,6 ... vsetko to ide od deviatich k piatim...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

taky vzpomínám na svojí škůdku 125LS, kde byla elektronika akorát v cyklovači blinkrů smile
- a kdyby tomu neshnila kastle, tak jsem jí měl na popojíždění dodnes

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já už mám měřák doma. Potvrzuju měřicí kmitočet 875 Hz a napětí 163 mV. DC 5,5 mV. Takže na polaritě drátů by nemělo záležet, na malém BD137 to ukazuje bez ohledu na polaritu totéž, takže to tak asi bude. Co mě štve, že naprázdno bez drátů je tam 15 pF. To je normální ? Když připojím 10pF kondík, ukáže 25 pF, takže se to dá odečíst, ale je to komplikace. Podstatné ale je, že metodika i parametry měření jsou sjednocené, takže čísla z tabulky by se měla shodovat. Ta čísla v tabulce jsou s odečtenou chybou nuly, nebo tak, jak padala z displeje ?
Mimochodem, ten 1kHz a 150 mV jsem si nevymyslel, je to i v přiloženém návodu. Akorát to není pravda. smile
Taky je fajn, že to není citlivé na délku přívodů, jenom přibude pár pF podle délky kabelu, ale to odpovídá realitě.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

aky merak ? link

Příspěvky [501 až 520 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 24 25 26 27 28 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£