Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 967]

(upravil mechanik 7. 8. 2021 13:49)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Lepšie SOA pri lepších parametroch zároveň jedine nejake sankeny. Nie je problém že by boli staré ale že od ON Semi ktovie ako zaujímavú radu pre audio nemá.

dawsoo, ano ale inak ja som dal aj pre basovú sekciu aktivu 2SA2223/2SC6145 big_smile Pre 800W/2R. Na stredovýšky mám potom to najlepšie čo išlo použiť.

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 13:50)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Všechny lepší věci končej zbejvaj obecně ty horší který časem taky zmiznou,je třeba to řešit hned dokud ještě něco je a nebo se na to vyprdnout a vrhnout se na jiný věci. Lepší byly třeba 2SA1295/2SC3264 nebo 2SC1216/2SC2922 smile

ON má jen MJL1302/3281 a 4302/4281 ty jsou lepší kromě SOA. Kdyby ti lojzové udělali MJ1302/3281 v TO3 bylo by to řešení.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mechanik co to píšeš? Porovnávali jsme asi před deseti lety sedm různých zesilovačů mezi nima SPD 600 z Aldaxu. Pět zvukařů a šest muzikantů zcela jednoznačně všichni dali na první místo zmíněný Aldax osazený na konci MJL 21195/6. Yamaha P2500, 5000, QSC 2x, Phonic 3000, ULI 2500 a víceméně z recese jsme připli i QSC PL 380, který jsme používali na basech. Ti všichni to s 195/196 prohráli. Až na ten poslední jsou to zesilovače zhruba ve stejné cenové relaci.

(upravil BV 7. 8. 2021 16:35)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

2 mechanik

Na stredovýšky mám potom to najlepšie čo išlo použiť.

Máš nejaké meranie (odstup, SR, skreslenia THD, IMD, DIM..) toho zosilňovača na stredovýšky, ktorý je osadený" tým najlepším" čo išlo použiť? Fakt by ma to zaujímalo....Keď teda MJL sú v podstate na HiFi nepoužiteľné ("hrajú ako z prdele") wink

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

překlep 2SA1216 a 2SC2922 smile

(upravil BV 7. 8. 2021 16:37)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

2SA1216 a 2SC2922

Tých ešte mám slušnú zásobu.. smile Ale nie sú nenahraditeľné..

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 18:18)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

mechanik:
O tom to je,lepší trandy opravdu nejsou již dávno pro 95% lidí a konstrukcí potřeba,potvrzuje to nakonec co psal George že vyhrál Aldax v nějakém klání .. my s Pistolem dělali taky pokusy porovnání a dokonce se stejnýma zesilovačema Symasym Enhanced a později ještě CFB AMP cca 2006-2012... nejhůře hrály MJL2119x ,pak MJL1302/3281,nejčistší byly tosiby 1943/5200 rozdíly byly na výškách a vyšších středech... pomalé MJL verze byly tvrdší a měly menší rozlišení,nicméně nesraly ani nenadchly,rychlejší onsemi byly ostřejší nahoře a trošku měly sklony k ječení na středech výšky byly jasné ale tvrdé,vše bylo samože zakompenzováno na stabilní obdélník bez překmitu, osazení stejné na shodných pcb, budiče 1837/4793 82R mezi bázemi konců překlenutý 470n mkp. Nicméně rozdíly byly se slušným zdrojem signálu znát na 3p bednách se scanspeaky s D2905/9700+15W8530+18W8535 osazením,obyč nějaký tovární 2p triangly, tam to bylo fuk vcelku to hrálo blbě skoro vždy big_smile ,tož tak.

Je to vše defakto jen o tom jaký kdo má cíle:

1. Výrobci a komerční stavěči by měli mít zásoby všeho potřebného a když dojdou zásoby tak buď šmitec konec a nebo změnit výrobu na to co je k dispozici.

2. Hardcore DIY-eři kteří to dělají ne kvůli úspoře ale pro maximalizaci výsledku toto také nemusí řešit neb pokud nejsou uplně slepí tak zásoby pro sebe včas udělané mají a pokud ne, tak je včas za draho musí doplnit od překupníka když to ještě jde a pokud ani to ne tak asi si najít jinýho koníčka na podobný úrovni smile

3. Ostatní bastlíři kteří to mají jako koníčka tyhle věci neřeší,neb pro ně jsou i trandy co jsou na trhu bohatě dostačující,nebo si postaví čipamp ,či hračičkové i nějaké to déčko smile

4. Servisáci by měli mít minimálně NOS zásoby pokud to chtějí dělat na nějaké úrovni,pokud nemají musí mít min znalosti a zkušenosti jak tyto díly při maximálním zachování funkce a parametrů nahradit.

Víc už nevím zkušenější bardi mě určo rádi doplní smile

Není co dodávat...

(upravil mechanik 7. 8. 2021 18:55)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

george, mám názor ako dawsoo píše vyššie. Teda on má identický ako ja. Inak je blbosť porovnávať akože koncové tranzistory na uplne rozdielnych zosilňovačoch. Kde bude iná topologia a kompletne iné osadenie zvyšných pozícií. Ja som si toho odskúšal dosť a všetko som skúšal vždy v identickom obvode. Mám zásoby tranzistorov asi za 2000e, možno viac. Nikomu môj názor nenútim. Inak na zvuk aldaxov som nič dobré nepočul. Tie základné sú tušim dosť mizerný obvod od tesly... Kto to myslí vážne tak si kúpi stavebnice inej českej výroby... Nechcem robiť reklamu.

BV, veď ste tie MJL tiež upgradovali na sankeny smile

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 19:44)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

ještě pro rvx73:
pokud fakt cheš něco echt mocnýho,rychlýho a lineárního tak existuje toto:
MAG6333/9413 to jsou asi nejsilnější dvoučipový 30A hovaďáci fT 35/60MHz, uvnitř každýho jsou dva čipy od sankenu 2SA2223/2SC6145.Nechápu jen jak to pouzdřej a pářej uvnitř bez balastních emitoráků a hlavně zda se dá tomu věřit = SOA 2,5A/100V DC. což je naprosto ukrutná hodnota a kapacity tomu plně odpovídají smile Pokud Bipoláry tak asi tohle tři páry dobře chlazený odvedou myslím víc jak dobrou práci big_smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

jo, psalo se o nich tady https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22385

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 20:28)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

JJ to ale byli menší klucí s jedním čipem TO3P tyhle jsou plnokrevníci s dvěma v TO264 jako Onsemi MJL smile Psal jsem o nich kdysi ještě před hypa věcma tady, ale asi to už zapadlo. Menší Hypa 10 jsem koupil 2 moduly na otest a poslech,s tím že na tom zkusím různý koncáky a pohraju si, tenkrát jako origo osazený moduly od Milana Tůmy tuším a moc mě to abych byl upřímnej nepřesvědčilo,tak jsem to ani dál nezkoušel a prodal dál a otestoval to v jiný topo co to vydrží a jak to hraje.

Mam jich asi ještě pár párů doma skovaných na pozice kde je místo jen na jeden pár a zároveň potřeba práce do nízký impedance. Je to asi jedinná možná náhrada 1:1 ve stejným pouzdru co je zcela ve všem lepší nad MJL21xxx včetně výkonu a i SOA. zda jdou ještě někde normálně koupit 2021 to fakt netuším smile

MG6331/9411 jsou stejné identické čipy jako sanken 2SA2223/2SC6145 kapacity jsou prakticky identické všetně jejich poměru a ostatní grafy v datasheetech krom SOA rovněž typické průběhy obou polarit.

Není co dodávat...

(upravil BV 7. 8. 2021 21:05)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tie MAG tranzistory sú dávno nedostupné, EOL.. Možno má niekto zásobu za šialené ceny..Na webe nie je žiadny aktuálny predajca, iba staré datasheety.

mechanik
Použil som Sankeny, pretože sa dali zlepšiť objektívne vlastnosti..Ale aj so starými MJL21193/21194 , ktoré hrajú "z prdele"som pred viac ako 15 rokmi robil PA300, ktorý meral asi takto
http://www.bvaudio.sk/index_htm_files/M/PAIMD100W.GIF
http://www.bvaudio.sk/index_htm_files/M/PA10k100W.GIF
http://www.bvaudio.sk/index_htm_files/M/10ks.jpg
S tými Sankenmi je to asi 5-10x lepšie. Trúfaš si naslepo počuť rozdiel??
Daj nejaké podobné merania zosilňovača osadeného "tým najlepším", o čo bude lepší.. Ale nie v pocitoch, objektívne..
Ono to nie je iba o súčiastkach, ale aj o zapojení (preto je hlúposť porovnávať konce v presne rovnakom zapojení), chce to iné kompenzácie, inak budiť (2EF, 3EF,..), topológii DPS..
Aj z toho, čo je dnes bežne dostupné, sa dá urobiť excelentný zosilňovač, a súčasne aj z tých najlepších EOL exotov sa dá vyrobiť mizerná šunka.. Takže je zbytočné "nariekať" čo už nie, ale robiť z toho, čo je a dlho bude smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mechanik byly to PA zesilovače, které byly tehdy na trhu zhruba stejné cenové relace. Topologie byla v testu druhořadá. Důležitá byla kvalita zvuku a spolehlivost. A snad si nikdo nemyslí, že bych tu dělal reklamu firmě, která je několik let mrtvá.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jasná věc,mechanik to spíš myslel tak že pokud ho zajímaj koncáky (tranzistory) tak musí vše ostatní být stejné aby to do toho nekecalo.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Uvidíme ako to výjde, snáď nesklamú smile
MJL21193/4 v K300 pod taktovkou HEC.
Pre aktuálnu nedostupnosť MJL4302/4281 aj iných rýchlych skôr robustných typov, mi z pomalých trandov prišli, ako najzaujímavejšie na vyskúšanie smile
Ale najskôr som nemal čas ja poslať, teraz Laco pomerať cool
Tak si ešte musím/musíme počkať smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

ehm, co operáky? S těma vypadá situace jak? Sledujete to někdo?

(upravil mechanik 7. 8. 2021 22:00)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Operákov je dosť a dobrých za rozumné ceny. To isté regulátory a rôzne súčiastky na DACy. Posledné roky ide postaviť DACy ani nikdy pred tým. Škoda je len že niesu dostupné tie staré R-2R architektury, externé filtre a podobne... Po nástupe ESS čipov to tiež vyzerá že trochu dochádza k integrácií vecí do jedného čipu. Tiež dosť výrobcov sa ESS vyhýba.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

tak jde o to, čemu říkáš rozumné ceny. Když se třeba dívám na TLC082, OPA2134 apod. tak tam to rozpětí cen taky docela lítá od Šumavy k Tatrám

k DAC: máš tip na nějaký dobrý převodník, co by nebyl jen modul z aliexpresu?

(upravil dawsoo 7. 8. 2021 22:28)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mě seděly AD1955 v dual mono zapojení s ext dig filtrem. operáků je mraky dneska akorát vše smt a na menší napětí smile

ESS Sabre jsem neslyšel v dobrý implementaci,Crytstal/Cirrus Logic je pila CS43192,4398 apod, BB/TI 179x,173x  typickej patla ne zcela čistej zvuk včetně 1704K nic pro mne,Wolfsony nebrat,AKM nový podobný ale lepší než TI a nic dalšího už se nepamatuju. big_smile

Není co dodávat...

(upravil rvx73 7. 8. 2021 22:25)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

no právě - nožičkových ubývá a když, tak jsou o dost dražší

operák v patici je operák v patici, to mi nikdo nevymluví smile

Příspěvky [421 až 440 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£