Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 19 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [361 až 380 z 967]

(upravil dawsoo 5. 8. 2021 12:00)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Faktem je že jsem nikdy nad tím nešpekuloval a snad ani jednou nekupoval žádný BC547/557,548/558,549/559. ale rovnou jen low noise výběr na vyšší napětí 550/560 a nebo vysokonapěťový výběr 546/556 vždy po 100ks nejlépe z jedný šarže a pokud možno vždy nejvyšší C grade,protože šly použít vždy všude tam kde třeba ty ostatní ne nebo na hraně, navíc když stály stejně (kolem koruny kus) tak jsem to neřešil,bécéčka beru jako uplně základní obyč tranzistory a dával jsem je všude kde seděly pinoutem a mezními parametry. Stejně tak jsem bral i velmi dobrý a levný BD139/140 se suffixem -16 nebo jejich malou verzi BC639/640. Kde mi přišly nejlepší prozměnu ty od STMicro (stejnost obou polarit,rychlost a dobrá beta ,měřený Uceo vždy nad 105-120V) rozdíly od různých výrobců stejného typu jsou jinak poměrně velký,nicméně musím dodat že na funkci v obvodech to má při bělošským návrhu z 99% vliv 0. Pokud jsem chtěl něco lepčejšího použil jsem niponce A970/C2240 nebo A1015/C1815 tošibáče a nebo Nec či později fairchild A992/C1845 smile

Není co dodávat...

(upravil danhard 4. 8. 2021 15:26)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ne, vybírám z toho hnoje to, co je ještě použitelné.
Vyhovovaly by mi 2SA970 a 2SC2240 Toshiby, ty už jsem ale v originále propásl.
V úvahu přichází ještě redukce 2SA1312 a 2SC3324 na TO92, ty ještě v poslední várce koupím big_smile

2SA992, 2SC1845 byly orig od NEC, ale ty už se dlouho nedělají.
KSA992, KSC1845 od Farchilld se koupit ještě dají, ale nemám s nimi zkušenost.

Dostupné budiče od Sankena
https://www.digikey.com/en/products/det … 68/3929394
https://www.digikey.com/en/products/det … mAHBAugXyA
a v poslední várce
https://www.digikey.com/en/products/det … 59/3929366
https://www.digikey.com/en/products/det … 83/3929414

(upravil dawsoo 4. 8. 2021 15:43)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já nemůžu najít krabici s malejma prckama, myslím že jsem stihl ještě nakoupit KSA992A/KSC1845A od fairchildu z Mousera než došly a zamázli je... A970/C2240 mam taky málo už jsem je sháněl za draho od překupníků,ty byly v prdeli hned po tošibích jfetech jako první.

NEcy jsem měl vyletovaný origo a porovnával jsem je s fairchildem a čipy velmi podobný (kapacity a jejich poměry) šum v nějakým MC phono v paticích jsem zkoušel porovnávat a rozdíl jsem žádný nezaznamenal.Lepší možnosti jsem bohužel neměl. Jen Uceo,kapacity a H21E. Blbý pajcy jsou odhalitelný ihned maj výstřelovej šum a vysokej 1/f šum kterej je slyšet i pouhým uchem.

Ty budící sankoše jsem nějaký měl a ty první pomalý byly dostupný myslím v profusion a ty druhý rychlý MET mam právě taky z digikey,ale přišly mi uplně debilně opačný krajní grade v PNP a NPN polaritě z čehož jsem byl tak trochu mírně nasranej . sad To samý mi udělali i s 2SA1186/2SC2837. Takže už jsem u nich následně nic nebral a kupoval jinde.

čeho mam určo dost pro milovníky různých SSSE DPAček apod Mosfety BS170/BS250 ty N jdou nahradit dobře i 2N7000 řadou.

Pokud máš Danharde možnosti nějak je proklepnout líp, klidně ti věnuju pár vzorků těch fairchildů na otest až to někde a hlavně někdy vyhrabu,mam i jiný pazdráty vč jfetů různých z různě moc pofidérních zdrojů, pokud si chceš pohrát (já možnosti už žádný nemám neb doma místo dílny má pokojíček mladej) big_smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

J-fety v P už nikde neexistujou, v N je dostupná smd 2SK209 a dvojitá verze, která je paralelně jako 2SK170.
Konec 2SK170 jsem všude hlásil a někdo si z toho udělal kšeft big_smile
https://www.customworks.cz/toshiba-2sj742sk170

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

No jo. Kdo zaspí, nežere big_smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

...to je velká pravda ale i já zaspal mam doma proti jiným co se toho nebáli skromný zásoby
našel jsem fet velký kluky
2sj201/2Sk1530 24+24ks
2sj313/2sk2013 30+30ks

Pár pytlíčků různých ještě postaru pečených IRF a IRFP

a prcci méně než jsem si myslel nicméně zajímavý asi tyto:
2sc3068 superbeta 50ks
2SA1016/2SC2362 - low noise
2SA970/2SC2240 nic moc množství 20+20 cca
KSA992F/KSC1845F - 100+100
2SA1048L+2SC2458L - 50+50 (A1015+C1815 v maličkým pouzdru)

Není co dodávat...

(upravil danhard 4. 8. 2021 18:25)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To já mám třeba 2SJ162/2SK1058 asi 20 párů, 10 párů 2SJ113/2SK399.

Asi udělám seznam a za draho to tu vystavím.

Proč to kupovat od pochybných zdrojů za stejnou cenu ?

Za levno to vystavit nemůžu, jelikož byste mě připravili o hračky smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ano za draho je nutnost,jinak bys byl podezřelej že to sou pajcy a nebo že bys mohl lézt do zelí "zavedeným distributorům" ideál by bylo udělat spíš nějakej výměnnej blešák,protože jakmile se něčeho zbavíš ,zákon schválnosti bude že to budeš najednou jak na potvoru potřebovat vím přesně o čem mluvím tak to raději suším pro strejdu příhodu:D

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Přesně tak, za draho by to bylo za 2/3 ceny spolehlivých obchodníků a to, jestli mi v polovodičích leží 10k, nebo 100k je mi úplně jedno, když zajímavý baráky okolo jdou nahoru o 2 mega za rok.
Nakonec je to relikvie a za 50 let to děti prodají za desetinásobek smile

(upravil dawsoo 4. 8. 2021 21:15)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

https://www.ebay.com/itm/192314498505?h … XQW7VRE~of

zajímavá cena za fake s jiným potiskem smile

Výživná je i kategorie "original pulled" lol

Není co dodávat...

(upravil danhard 4. 8. 2021 21:52)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

No, ale někdo jim to musel do toho pouzdra zapouzdřit, to bych uměl s těma dvojitejma 2SK209, ale do opačné polarity bych tam musel cpát J176, i ty jsou taky v posledním tažení smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

přeznačený J176 na 2sj74 sem také jednou koupil

Není co dodávat...

(upravil danhard 4. 8. 2021 22:28)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To byla z číny klasika.

Jo, ale zalít smd do plastu, to už je jiná třída smile

Navíc u toho N typu bych udělal přesnej funkční ekvivalent.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Skutečně nemá cenu shánět chiméry, ale stavět zesilovače z toho co je.
Dal bych už vale různým supersymetrickým strukturám alá Dudek a soustředil bych se na materiál, co je k dispozici.

(upravil dawsoo 5. 8. 2021 12:07)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

V tom plně souhlasim že nemá,ale vysvětli to hifistovi co chce mít stroj po opravě osazenej originálama,dneska se spíš pomalu vyplatí dělat to co číňan a to rozebrat to na prvočinitele a buď prodat na díly,nebo si takovej servis nechat pěkně zaplatit smile Americký a starší japan srajdy z 80-90let jsou drahejch fetů plný big_smile

Jinak nejsrandovnější jsou fejky MT-200 sankenů big_smile desetinový kapacity ať už pod rádoby origo označením SK nebo ISC kde je větší chip ale zcela jinej a podobnejma srandičkama. A kutilové domácí se pak diví že jim to po opravě už naprázdno na stole hoří smile poznat to je i nedestruktivně hmotnost a kapacity B-C a B-E a jejich poměr jasné určí zda je to origoš nebo ne. Pouzdření a popisky s jinou dvojkou pětkou šestkou a devítkou už se taky klucí asijský naučili big_smile Samože sanken vše v MT-200 už před pár lety ukončil, takže o to víc se to bude šponovat a předražený budou i fejky...

https://sound-au.com/fake/fs-open.jpg

PS: Já proto sbírám i starší vyletovaný tranzistory minimálně abych měl originál vzorek pro porovnání s vzorky co lze sehnat z různých zdrojů a od té doby jsem skoro vše vždy pak úspěšně vyreklamoval,neb jsem vždy tvrdě předložil data z nedestruktivního testování a porovnání ,blbý hodnocení si každej čínan rozmyslí a min vrátí prachy a posílat nic zpět nechce smile postačí i základ co jde udělat doma Uceo,Kapacity a jejich poměr,základní statický SOA.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nojo, když oni lidi chtěj ty zesilovače s legendou, zlacenejma šroubkama a hlavně to musí topit !
Zesilovač co nehřeje nemůže ani pořádně hrát smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard: dodávky od Digikey do ČR jsou v pohodě? Kolik si účtujou poštovný?

(upravil Hippo007 5. 8. 2021 14:38)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Při objednávce nad Kč1300,- doprava zdarma, při dodání doplácíš DPH + asi 100 za administrativu UPS při vyclívání.
A když to breš na firmu platící DPH, máš to úplně grátis. Pod 1300 se nehodí nic kupovat, protože pak platíš vše (doprava 500, proclení u UPS přes 700).

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nevím, na DigiKey a Mouser zneužívám kolegu v Německu.

(upravil dawsoo 5. 8. 2021 15:03)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Digikey je oser jak píše Hippo007 a Mouser je ok jde to přes Mausel za slušnou cenu dopravy.
https://www.mausel.eu/?lang=cs

ani digikey toho moc nemá skladem
https://www.digikey.cz/products/cs/disc … geSize=500

vypadá to na poslední šanci sankenů 2SA1186/2SC2837 který nemaj rychlostní a výkonovou náhradu smile u sankenů uvedeno konec a NRND.

Není co dodávat...

Příspěvky [361 až 380 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£